Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi értelme van gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van gyereket vállalni, családot alapítani ha előbb-utóbb válás, szakítas lesz a házasságból/kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre,hogy két ember maximum pár évig hűséges egymáshoz. Utána vágynak az újdonságra, mással is lenni. Rá unnak egymásra. Rosszabb esetben megcsalják egymást.

Őszintén bevallom nekem nincs kedvem egyedülálló anyának lenni, ebből kifolyólag nem is szeretnék gyereket. Viszont ha ezt megemlítem pl. a randin pasinak nem tetszik neki a dolog.

Környezetemben csomó nő egyedül neveli a gyerekét mert a párjával külön mentek. Mi értelme akkor családot alapítani? 3-4 évre?

Lehet csak én látom rosszul a helyzetet. Nem tudom.



2017. febr. 8. 09:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

ez a mi döntésünk. Te és a férfi eldöntitek. Vajon mit ér a házasság, amikor nem fizetünk határidőre, megszegjük a szavunkat, a szerződéseket, s törvényeket?

Vannak olyan pasik, akik komolyan gondolják! Sőt! Ha érdekel, megírom.

2017. febr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jól látod. Manapság nincs értelme családot alapítani. A házasságok 2/3-a válással végződik, szóval rosszabbak az esélyeid, mint a fej-vagy-írásban.
2017. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Noblesse Oblige ***** válasza:
96%

Nagymamám bölcsessége: egy nő mindig magának szül gyereket, úgyhogy az a nő engedheti magának, hogy gyereket vállaljon, aki egyedül fel is tudja nevelni.

Mondta ezt 3 férj és 3 gyerek után :D

2017. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Ha el is válnak, a gyerek megmarad. Meg azért vannak, akik nem válnak el.
2017. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon el vagy keseredve, és igazából meg tudlak érteni. Sokáig én is hasonlóan láttam a dolgokat, rengeteg rossz példa volt előttem, családomban is, barátok közt is. De szerencsére vannak kivételek.

A titok szerintem abban rejlik, hogy valóban megfelelő párt találd meg magad mellé, ez pesig nem egyszerű. Nagyon sokan követik el azt a hibát, hogy egy instabil kapcsolatba szülnek gyereket, vagy egyszerűen csak szemet hunynak a problémák felett, aztán csodálkoznak, ha később pórul járnak. Tisztában kell lenned azzal, hogy te mire vágysz, illetve nem árt némi emberismeret, hogy tudd, ha nem illesz össze a másikkal. No meg némi szerencse sem árt.

Bennem ez a félelem most kezd el múlni párom mellett. Neki rendben van a családja is, ismerősi körében pedig nem ritka, hogy barátai 5-8 éve már együtt vannak, és még mindig szeretik egymást, akár már az eljegyzés is megtörtént. Mi lassan másfél éve vagyunk együtt, és minden héten elmondja, hogy napról napra jobban szeret, alig várja, hogy végre együtt éljünk (ez az anyagiak miatt egyelőre nem lehetséges, de mindketten teszünk érte, hogy változzon). Soha senki mellett nem éreztem ennyire biztonságban magam, noha a félsz továbbra is bennem van picit. És bevallom, az elején messze nem voltam biztos benne, nem is úgy mentem bele a kapcsolatunkba, hogy akkor ásó, kapa, nagyharang. Csak jól akartam érezni magam, szimpatikus volt, így belevágtunk. Aztán rövid időn belül minden megváltozott, visszaadta a hitemet a kapcsolatokban.

Szóval, ne legyél ilyen elkeseredett, bár tudom, hogy ez nehéz :) Az is elég, ha csak nem zárkózol el teljesen a lehetőségtől, és hagyod, hogy az, aki belép az életedbe megváltoztathassa a néző pontodat. Ismerkedésnél nyilván ne ezzel indíts, és ne ragadj benne olyan kapcsolatban, amiben nem vagy boldog.

2017. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Na én ezért szeretnék gyereket, csak úgy, ha szükség esetén egyedül is feltudom nevelni. Persze nem ez a cél, de pont emiatt amit írsz nem árt bekalkulálni...
2017. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindenki válik el, nem mindenkiből lesz egyedülálló anyuka. Ésszel kell választani, ésszel kell házasodni és utána gyereket is ésszel kell vállalni, és ezek közül általában mind hiányzik azok esetében, akik végül elválnak és egyedülálló szülők lesznek. Akik alaposan megválogatják, kivel állnak össze, ráadásul jól is választanak (közös célok, világnézet, személyiség könnyed illeszkedése, hasonlók), azoknál sokkal kisebb a válás aránya, mint azoknál, akik 20 évesen összejöttek, és annyira nagy volt a szerelem, meg hű meg há, milyen menő, tartsunk esküvőt, és tessék, ott van a 30 éves egyedülálló anyuka, egy olyan apával, aki a második 20 éves feleségét fogyasztja éppen.
2017. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Azért az adjon reményt, hogy nem minden ember vágyik az újra, a másra.

Tapasztalataim szerint a mai világban az emberek nagy hányadából hiányzik néhány alapvető dolog:

ragaszkodás, kitartás, önismeretre, önfejlesztésre való hajlandóság.

Hiba, ezt hozta az úgynevezett fogyasztói társadalom. Ennek felfogása bekúszik az élet más területeire.

Valami már nem úgy működik ahogy kell? Ne vacakolj vele, dobd el, keress/vegyél egy másikat. Az jó lesz... egy ideig... aztán azt is eldobod.


Ettől függetlenül igenis vannak szép számmal komoly, érett gondolkodású emberek, akikkel nem csak 3-4 évre lehet tervezni!


38f

2017. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 8. 10:03
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem teljesen jól látod.

Ma már nincs család, nincs hűség, csak ideiglenes párok és egyedülálló anyák vannak.


Semmire nincs garancia.


Nézd meg, itt is hogy ír mindenki az egyedül maradt anyáról: a társadalom szemete, aki örüljön, ha valakinek még dugni jó lesz, csak eltartót keres a kölykének, és különben is: miért nem nézte meg, kinek szül?

Mindenki a lábát törli bele, mert azt hiszi, hogy ő különb, vele ilyen nem fordulhat elő.

Azt meg se említem, hogy mennyire nehéz egyedül eltartani egy családot, miközben kisgyerek mellett az se mindegy, mit dolgozol.


A legtöbben igenis úgy vállalnak gyereket, hogy együtt akarnak maradni, a férfi hűséges, rendes, jó férj, stb. Aztán mégis elválnak útjaik.

Volt itt egy kérdés a múltkor, hogy a házasság nem rossz, csak unalmas, gyerek is van. De szerelmes másba. Kit válasszon.

A többség arra biztatta, hogy az újat, mert ha már nem lángol a szerelem, akkor a házassága semmit se ér, hiába a gyerek.

Hát ebbe a világba vállalsz te gyereket, ahol a rózsaszín ködös első két év után mindenki cserélhető. Ugyanis a szerelem változik.


Ezt úgy írom, hogy még tíz év után is biztos voltam benne, hogy az én férjem hűséges, jó apa, és teljesen megbízható.

Utána jött egy nőgyógyászati probléma.

2017. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!