Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjam meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Elnézést előre is,ha kissé zavarosan fogalmazok!19 éves lány vagyok.Van egy 16 éves srác,aki túlértékeli a kettőnk kapcsolatát(ezt baráti alapon értem).Előzetesen elmondanám magamról,hogy közvetlen vagyok,szívesen meghallgatok bárkit és mindig igyekszem segíteni az illetőnek stb.(nem véletlenül akartam egy időben pszichológus lenni),valamint a saját dolgaimról is őszintén,nyíltan(néha már túlzottan is) tudok beszélni másoknak.Valószínűleg ezt érthette félre ez a srác is!Kb. 3-4 alkalommal beszéltünk élőben,nagyjából pedig 6 alkalommal msnen.Na most nekem ez egyáltalán nem elég ahhoz,hogy valakivel mélyebb kapcsolatot tudjak kialakítani.Viszont egy idő után észrevettem,hogy ez a srác igencsak kötődő,ragaszkodó,tolakodó típus.Ő már rögtön néhány beszélgetés után olyanokat írt,hogy bekerültem a bizalmi körébe,meg hogy ő már közeli barátjának tart és még sorolhatnám,hogy hány megjegyzése volt neki.Sztem ez ilyen fokú ismeretség után nem normális dolog,vagy mindenesetre nekem sok és ijesztő!Tartva attól,hogy ez nála csak fokozódni fog,próbáltam őt amennyire lehet leépíteni.Nem jártam fel msnre(ami nem miatta volt,egyszerűen jobb dolgom is akadt annál,hogy a gép előtt üljek),és a telefont se nagyon vettem fel neki.Végülis sikerült,hiszen nagyjából másfél hónapig nem is keresett,de aztán pár napja összefutottunk(egy faluban élünk).Megint kissé számonkérő és tolakodó volt...Mondtam neki,hogy sok a dolgom keveset vagyok itthon stb.(ami valóban igaz,az okokat,hogy miért nem részletezném),erre annyit kérdezett,hogy de sose vagy itthon?Mondtam neki,hogy azért,de persze vagyok.És meg sem kérdezte,hogy egyáltalán akarom e,annyit mondott,hogy majd hív a napokban és találkozunk...Mondjuk hülye voltam,mert rábólintottam.Még aznap este,kb. éjfél körül hívott,de nem vettem fel,mert aludtam...Másnap dolgoztam egész nap,telóm töltőn,erre este hazaérek és csak annyit látok,hogy 12 nem fogadott hívás...Majd iwiwen egy felháborodott levél+sms...Tudom,hogy végtelenül szemét dolog ez a visszanemhívás,meg ez a fajta lerázás,amit csinálok,de úgy voltam vele,hogy inkább rám haragudjon és engem gondoljon szemétnek engem utáljon,minthogy beletiporjak az önbecsülésébe azzal,ha megmondom neki a valódi okokat...Mert egyébként nagyon rendes gyerek,jófej is,csak annyira ragaszkodó meg kötődő típus,hogy én azt nem bírom elviselni.Szívesen elbeszélgetek vele néha,ha mondjuk összefutunk az utcán vagy vmi,de többet nem.Azt mellékesen tenném hozzá,hogy ez az egész amúgy is megszakadna,mert szeptembertől egyetemre megyek a lakóhelyemtől igencsak messzire.Úgyhogy a kérdésem az,hogy legyek vele továbbra is közönyös,ergó csináljam vele ezt az egészet tovább(se teló,se msn),vagy mondjam meg neki az okokat,amivel iszonyúan beletaposok az önérzetébe és az önbizalmát is lerombolom.
2010. júl. 4. 11:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Még azt is hozzáfűzném,hogy velem is megesett már,hogy egy srác lekoptatott(még rosszabb is volt,mint ez,mert elég sokminden történt köztünk),de én nem zaklattam,hanem tudomásul vettem,hogy mi van.És nem is okozott bennem törést,ugyanúgy éltem az életem utána.Bár lehet,hogy csak én vagyok ilyen érzéketlen típus!:S:(
2010. júl. 4. 11:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt a fajta lerázást szoktam alkalmazni, de kis idő után rájövök, hogy talán nem így kellett volna, mert aztán elkezdenek pocskondiázni, hogy mekkora egy tuskó vagyok. Persze ezeket a dolgokat épp jó szándékból tesszük. Szerintem mondd el neki, hogy neked csak baráti szándékaid vannak, meg amúgy is szeptembertől egyetem, így nem lenne időd kapcsolatra. De ezt úgyis te döntöd el, remélem valamit azért segítettem.:) Sok sikert!
2010. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah és még azt hozzátenném, hogy ha ezt nem tudja elfogadni akkor ne törd magad azon, hogy jóban legyetek. Hagyd akkor a fenébe.
2010. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

huhh, egy igazan komoly kerdes:)

sztem eddig nincs kivetnivalo abban, amit csinalsz. a szamonkeres a srac reszerol viszont igenis elfogadhatatlan. eszre vehetne h hiaba nyomul, a tahosagaval foleg semmi eselye. sztem elertel arra a pontra h megmondd neki, mit gondolsz errol az egeszrol. tudatositsd benne, h nem lesz ebbol semmi komoly. vagy elfogadja, vagy nem. nem lesz kellemes, ha megutal, de nem lehet elkerulni az ilyen konfliktusokat

22F

2010. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:)...De most megint jön az önmarcangolás,hogy ez is az én hibám,mert minek voltam vele annyira közvetlen és kedves anno...Ja az iwiwes levelében,amúgy annyi állt,hogy megérti,hogy elfoglalt vagyok,de se msnre nem megyek fel,meg egész nap hívott stb,ja meg kérdezte,hogy akarok e egyáltalán még beszélni vele,mert ő úgy érzi,hogy nem...na most ezek után tényleg az lesz a legjobb,ha beszélek vele...iwiwen visszaírni túl személytelen lenne?Vagy inkább msn,esetleg élőben(bár élőben túlzás sztem)?
2010. júl. 4. 11:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Na végülis beszéltem vele...nagyon nehezen értette meg,és írt arról is,hogy mennyire kötődik hozzám...de a végére szerencsére felfogta,bár nagyon megbántódott...Rosszul esik,ha vkinek fájdalmat kell okoznom,de a lelkiismeretem tiszta,mert nagyon korrekten,a lehető legempatikusabban írtam le neki,hogy mi van,és legalább már nem reménykedik és tovább tud lépni.
2010. júl. 5. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!