Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elvárok valamit a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elvárok valamit a másik féltől az akkor is önzőség, ha másképp nem tudom rendbehozni az életem?

Figyelt kérdés

Felnőtt férfi vagyok aki a szüleivel él. Alkohol, és drogfüggő vagyok, és a jelenlegi környezetemben ebből nem tudok kiszakadni. Dolgozni nem (tudok) akarok elmenni mert ha pénzem lesz úgyse tudom félre tenni, hanem kiütöm magam valamivel. Rehabra kéne mennem, de ahhoz meg nincs belső erőm (mert akkor is évekig egyedül maradnák) meg úgy nagyon célom sincs egyedül az életben. Nem tudom elképzelni hogy kijönnék az elvonóról, és utána "itt" amíg munkával megkeresnék annyi pénzt hogy el tudjak költözni, közben ne esnék vissza.

De elfogadtam már ezt az életet amit élek, viszont azt gondolom volna egy esélyem még arra hogy normális életet élhessek. Ehhez kéne egy párkapcsolat.

Ha valami csoda folytán szerelmes lennék egy lányba, és Ő elvinne innen akkor az új környezeteben már nem alakítanák ki zűrös emberekkel kapcsolatokat. Ez miatt nem kéne félnem hogy visszaesek a drog miatt, és felhagynák ezzel az életmóddal. Viszont nem tudom mit szeretnék dolgozni... Arra gondoltam főznék, mosnék, takarítanák, és úgy mindent elvégeznék amit az ottani környezetemben tudnák. (Persze ha találnák jó munkahelyet akkor elmennék dolgozni.) A lényeg viszont hogy ehhez a táram irányítása kéne. De pont ezzel van talán a baj is, mert így teljesen függenék a társamtól, és ha valami balul ütne ki, akkor megintcsak összeomlana az életem. De hát ennyi rizikó meg igazán belefér, mert jelenleg nincs is életem :)


(Most azt is tudom hogy a nők nagy része nem papucsot akar, és ez nekik biztos nevetségesen hangzik, de tegyük fel hogy "csoda" történne, és ha most kimennék sétálni az utcára, akkor találkoznák Vele. Tudom hogy alig van esély rá, de tegyük fel!)


Láttok valami hibát ebben az elméletemben?


Szerintetek ha csoda történne, és bejönne egy ilyen lány az életembe akkor valóban megmenekülnék?


2019. ápr. 5. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy nőnek istentelenul butanak kell lennie ahhoz, hogy eltartson egy "felnőtt" férfit, aki raadasul fuggo. De nyilván vannak ilyen nők, hiszen valahogy csak megtörténnek a "drogfüggő agyonverte a barátnőjét" esetek.
2019. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1

Most ebbe légyszi ne menjünk bele :)

Volt már barátnőm, szerelmes is voltam, Soha még csak nem is kiabáltam Vele. Az meg számomra elképzelhetetlen hogy megüssek egy nőt. Egyáltalán nem vagyok agresszív típus.

De ezeket most tegyük félre..

2019. ápr. 5. 12:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem menekulnel meg, csak rövid idore.

Ne hari, de párkapcsolat címen senki nem fog megmentot játszani es eltartani egy felnőtt férfit.


Rehabra kell lenned.

2019. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyfokú önzőség, ha egy egészséges nőtől várod el, hogy kihozzon téged ebből. Nem is szereted, ha direkt akarod megkeseríteni az életét. Egyedül te magad vagy képes változtatni az életeden, senki más! Vagy megteszed vagy hagyd a nőket békében élni a lelki nyomorodtól.
2019. ápr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 3

"Nem menekulnel meg, csak rövid idore."


Miért hosszú távon mi lenne a probléma?

Jelenleg sem vagyok aktív használó, de ehhez el kell "bújnom" az itteni környezet elől.

A rehab nem érne semmit, mert ugyanebbe a környezetbe térnék vissza.

Engem pedig nem kéne eltartani, mert tudnék dolgozni egy új környezetben.

Szóval magyarul el kéne hagynom ezt a környezet amiben élek, de erre egyedül képtelen vagyok. Ehhez kéne egy társ, meg ahhoz hogy valaki irányba tartsa az életem.


(Amúgy nem sajnálom így se magam. Jól elvagyok itt egyedül, és az sem zavar ha idővel csöves leszek, vagy meghalok. Nem idegeskedek ezen, és nem félek semmitől, csak felmerült ez az egész mint elképzelés.., hogy talán nekem is lehetne másféle életem is..)

2019. ápr. 5. 12:50
 6/6 A kérdező kommentje:

# 4

Köszönöm a meglátásod, de én nem így gondolom! Azt érzem van bennem még szeretet amit tudnék másnak adni... Viszont a szerelem nem fán terem. Nem csak azért akarok szerelmes lenni hogy megmentsenek, hanem valójában segítenék én is a páromnak amiben csak tudnék.

2019. ápr. 5. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!