Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e tartós párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e tartós párkapcsolat egy ateista is egy spiris/ezós között?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mások véleményére, tapasztalatára is a témában. Szeretném azt hinni, hogy a kérdésre igen is lehet a válasz, de kevés tapasztalatom alapján egyelőre a nem áll nyerésre. Ha igen, akkor mi a titka ennek? Ha nem, akkor melyik fél miatt nincs rá esély? (Első körben nem szeretném a saját véleményem és személyes tapasztalataim leírni, hogy ne befolyásolja a válaszolókat. De később szívesen megosztom veletek.)


Részletesebben. Tegyük fel van két személy, hasonló anyagiak, hasonló életcélok (család, gyerekek, karrier), sok közös hobbi, az élet nagy dolgaiban egyetértenek. De egyik fél két lábbal él a földön, nem kérdőjelezi meg a tudományokat, és nem hisz vallásban, istenekben, áltudományokban. Emellett nyitott személyiség, elfogadja hogy nem mindenki így gondolkodik, egyáltalán nem veti meg, nem ítéli el a hívőket, spiriseket, ezósokat, amíg az egy egészséges határt nem lép át. A határ valahol a következőknél van: oltásellenesség, homeopátia-kineziológia-csontkovács preferálása az orvostudománnyal szemben, életre szóló döntések meghozatala horoszkóp, jóslás alapján. A másik fél pedig hisz az asztrológiában, bevonzásban, csakrákban, Jane Roberts Seth könyveiben, kineziológiában, stb.



2019. ápr. 14. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem fog működni. Mindenféle bántás nélkül, tök objektíven én azt látom, hogy a vallási vagy spirituális fanatikusság mögött mindig nagyon komoly unintelligencia van. Alapvetően ez az egész életüket átjárja. Azt lehet tolerálni, hogy valaki másképp gondolkozik, de azt a rengeteg fizikai dolgot amikre ez hatással van minden nap már nem. Teszem azt megbetegszik a gyerek, elég rosszul van. Te azonnal vinnéd orvoshoz, a párod meg hallani sem akar róla, mert Erzsimama46 az ezo fórumon azt írta, hogy kakukkfűvel kell bekenni a talpát és az sokkal hatásosabb.

Meg ilyenkor bármennyire is empatikus vagy toleráns az ember, önkénytelenül is azt érzi, hogy a párja idióta és nem jó ember. Nem tudnék jó emberként tekinteni olyan emberre, akinek a vallása azt tanítja, hogy a szexualitás bűn, vagy a hitetleneket meg kell ölni. Az pedig elengedhetetlen egy kapcsolathoz, hogy jó embernek tartsd a párodat és intelligensnek.

2019. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ.

Ha nem akarják egymást megtéríteni, megvan a kölcsönös tisztelet, és nem ölt fanatikus méreteket a hite, akkor simán működhet.

2019. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy, a 2-es mondja. Ha megvan a tisztelet, a nyitottság, az elfogadás, és nem fanatikus szinten van egyik sem a maga nézetében, akkor működhet. 1-es hszóló például fanatikusabb, mint gondolná, vele semmilyen szinten nem működhet más nézeteket valló ember, csak az jó, amit ő gondol, és ez már fanatikusság.

Az egyensúlyra törekvés, a balance, a nyitottság, és az örök kétkedésben hiszek, számomra taszító lenne egy elfogult ateista is, de az ellentéte is.

2019. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt....nem vagyok full ateista, de az ezos, spirituális dolgoktól agygörcsöt kapok...
2019. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ateista, de a vallást sem viszem túlzásba, ebből kifolyólag ha a párom túlzott hittel rendelkezne és megrögzött vallásos lenne, már abban az esetben sem működne köztünk a kapcsolat. Neki minden gondolatát a hit tenné ki, nekem pedig a mindennapi sürgés forgás, azaz az élet.
2019. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a párom felolvassa az újsagból a horoszkópomat, menten agyvérzést kapok.

Nem, nem működne.

2019. ápr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
No, para kedves 6-os. Aki neked újságból olvassa a horoszkópot az nem spirituális, se nem ezós, csak hüle. :)
2019. ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, kb. hasonlóra számítottam, de azért kaptam új infókat is, amik segíthetnek eljutni a célhoz. Jött válasz nagyon ateistától, kicsit ateistától, kicsit vallásostól. De jó lenne még látni nagyon vallásos, ezós, spiris véleményét is a témában. Pont az ő véleményük az, amit elsősorban keresek, próbálnám jobban megérteni őket.


Röviden eddig a következőket szűrtem le a hozzászólásokból: Akkor működhet, ha egyik fél sem fanatikus a saját nézetében (köszi a megfogalmazásért Ágnyeszka), mindkettő elfogadja a másik álláspontját és nem akarja a másikra ráerőltetni a saját igazát, nézetét, hitét.


Az elején megígértem, akkor megosztanám a személyes véleményem és eddigi tapasztalataim a témáról. Én a példában szereplő első személy vagyok, két lábbal állok a földön, elfogadom a tudományos eredményeket (amíg más tudósok meg nem cáfolják tudományos módszerekkel), nem hiszek mindenható istenekben (de nem is vetem el a lehetőségét, hogy esetleg léteznek), nem hiszek karmában, asztrológiában, stb. De nagyon toleránsnak tartom magam ezekkel a nézetekkel szemben, simán el tudok értelmesen beszélgetni akár jehova tanújával, kerszténnyel, zsidóval, UFO-hívővel, asztrológia hívővel, spirissel a nézeteinkről úgy, hogy nem hülyézzük le kölcsönösen egymást. (A példában szereplő másik személy nem valós személy, csak kiragadtam pár tulajdonságot az ismeretségi körben lévők nézeteiből, elképzeléseiből.)


Viszont valamiért az a tapasztalatom, mintha az istenhívők, spirisek, ezósok általában sokkal hajlamosabbak a fanatizmusra és kevésbé toleránsak, elfogadóak más nézetekkel szemben, mint az ateisták. Pár példa, amiket tapsztaltam:

- Egy nem hívő simán elfogadja, hogy a másik pl. imádkozik, homeós bogyót vesz be, placebó gyógynövényekkel vagy testgyertyával is kúrálja magát, hisz a reikiben, spiris meditációkban. A gond ott kezdődik, amikor a vallási/spiris fél elvárja, hogy a másik ne csak elfogadja az ő "hóbortját", hanem támogassa ebben, vagy még inkább saját maga is éljen ezekkel a dolgokkal.

- Egy nem hívő sokszor még arra is képes, hogy eljátsza a hívőt a papok előtt, hogy hívő párja kedvéért templomi esküvőjük legyen. De a hívő félben fel se merül, hogy ne templomi esküvőjük legyen, ne gyalázzák meg ezzel a hazugsággal azt egyházat, amiben ő mélyen hisz.

- Az emberek természetesen folyamatosan változnak, fejlődnek életük során. Fanatikus ateistából nagyon ritkán válik hívő ember, néha ugyan előfordul, de nem jellemző. Ezzel szemben a hívők (most mindegy, hogy istenhívők, spirisek, ezósok, kezeljük őket együtt) az életük során sokkal hajlamosabbak radikalizálódni. Például egy komolyabb probléma (pl. testi, lelki betegség, párkapcsolati vagy egzisztenciális gondok) esetén ha hosszú hónapok, évek alatt se talál megoldást, akkor könnyen radikalizálódik, elfordul a tudományoktól, eltávolodik a párjától, családjától, barátaitól, munkájától és a spirituális/vallási vonalon keresi a boldogságot.

- Még azt is tapasztaltam, hogy akiket ismerek spiriseket (talán nem a legradikálisabbak), azok többsége örök elégedetlen az életével, görcsösen keresi a boldogságot, de valahogy sose találja meg, se karrier, se hobbi, se párkapcsolat terén. Pedig elvileg pont ez lenne a célja ennek a spirituális útnak, nem? Az én fejemben pozitív spiris példaként egy halál nyugodt buddhista szerzeteshez hasonló embert képzelek el, akinek kb. minden mindegy, elfogadja a világot, embereket olyannak, amilyenek, nem tűz ki maga elé elérhetetlen célokat, nem akar másokat megtéríteni, megváltoztatni, stb. De ilyen spirissel még sajnos nem volt szerencsém találkozni.

2019. ápr. 15. 13:46
 9/9 anonim ***** válasza:
8 Ez egy nagyon jó hozzászólás volt, ha fel lehetne pontozni a kérdezőt én zöldet adnék. (Tudom régi kérdés)
ápr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!