Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez megbocsátható?

Figyelt kérdés

Megbántottam a barátomat. Szoktunk reggel meg este is beszélni. Ő rám írt este, hogy milyen napom volt, meg elmesélt egy problémát, ami idegesíti és tippet is kért. Ez idáig rendben volt. Utána indult volna vacsorázni, de megjegyeztem neki, hogy szeretnék én is kérdezni valamit tőle. Még idáig ezzel se lenne baj. A gond az volt, hogy nem akartam már pötyögni, a skypeot találtuk ki, hogy azon megbeszéljük amit szeretnénk. Fel is hívott skypeon, én viszont 2 mondat után azt mondtam neki, hogy utálom. Valójában nem utálom, bár haragudtam rá kicsit, hogy ritkán skypeol velem mostanában, pedig nap közben is online volt. A probléma igazi gyökere az volt, hogy nekem éppen vizsgaidőszakom van és tanulnom is kellett volna... viszont beszélni is akartam vele, de közbe ideges is lettem, mivel a pötyögés, egymásnak írás több időt vett el, mintha például skypeoltunk volna.

Persze mondhattam volna neki én is, hogy skypeoljunk… de felment bennem a pumpa.

Igazából amúgy is elég frusztrált vagyok, mert már marhára unom az állandó tanulást, meg vizsgákat, akárhogy osztom be a vizsgáim, valahogy sehogy se jó... és mindig este is itt kell tételezni és már kezd az agyamra menni, hogy az estéim is ebből álljanak ki. Mellesleg nem azért marad estére mert nappal semmit nem csinálok, hanem mert délelőtt tanulok, aztán ebéd, délután meg általába csinálok valamit, amit szintén kell. Nem tanulás, de vagy muszáj megcsinálni előbb-utóbb vagy szimplán beülök valahova egy sütire meg forró csokira, hogy legalább ennyi örömöm legyen, meg bevásárolok, ami olyan, hogy nincs otthon de nem a szüleimet akartam piszkálni vele.


A lényeg, hogy amúgy is torkig vagyok már és azt mondtam a barátomnak, hogy utálom. Ő utána rögtön ki is lépett a skype-ról és azóta nem beszéltünk.


Pedig örülnöm kellene, hogy érdeklődött felőlem, meg hogy megosztja velem gondját-baját, de nagyon frusztrált, hogy vele is akartam beszélni, csak sok időt elvett és ott volt a tanulnivaló.


Megbocsátható, hogy ilyet mondtam neki?


2019. máj. 5. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg, de ne rajta töltsd ki a frusztráltságot legközelebb, hanem fuss pár kört, ha ennyi benned a feszültség.
2019. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Az első válaszadó jol írta! Kérj tőle bocsánatot és beszélj vele a belső fusztrációdról is hogy megértse miért mondtad amit mondtál.
2019. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván, csak kérni kéne. Persze a tüske is maradhat a helyén, akkor nem kell bocsánatot kérni. Döntsd el szépen, melyik a szimpi.

32/f

2019. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-2 alkalommal ha megfelelő bocsánatkérés van akkor igen, de ezen mindenképpen változtatnod kell.

Én talán azért vagyok kevésbé toleráns ilyenekkel kapcsolatban mert mi valahogy ilyenen sose veszekedtünk. Lediplomáztunk mindketten úgy, hogy nem egymáson vezettük le a feszültséget, hanem egymás támaszai voltunk. Nem hiszem, hogy más ne tudná ezt megcsinálni. Ha már kivolt a tököm a tanulással akkor pont, hogy hozzá fordultam és ő hozott vissza az életbe pár mondattal is. Szerintem próbáld inkább te is hasonlóan kezelni ezt, és ne úgy tekints a párodra mint egy plusz problémára, hanem mint a megoldásra az összes problémádhoz.

Meg azt is meg kell értened, hogy azt a 10 percet amit beszéltek elbszod másra is. Ez nekem annyira érthetetlen, mikor valaki sajnálja azt a 10 percet a párjára, mert hát ott a tanulnivaló. Nem mindegy, hogy a falat vagy a facebookot nézem pihenésképp, vagy pedig beszélek kicsit a párommal. 10 perc nem tanulás miatt senki nem fog megbukni.

2019. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

21:22-re reagálva: nálam ez igazából kettős. Volt, hogy összevesztem vele feszültség miatt, de amúgy általában inkább segít és támogat. Szurkolt nekem, hogy meglegyen a nyelvvizsgám, ha jól sikerül egy vizsgám, velem együtt örül, büszke az elért sikereimre, volt, hogy közvetlen vizsga előtt írogatott, hogy bátorítson... Valamennyire én is próbálom őt, bár ő magabiztosabb típus, de én is azért igyekszem bíztatni, ha látom, hogy nem bízik magában.


Amúgy nem 10 percet beszéltünk, hanem lehet egy órát is vagy kettőt.

2019. máj. 5. 21:31
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha pötyögünk, akkor mindig elszáll az idő, észre se veszem, de szerintem ő se mindig érzékeli vagy akkor nem mondja.

Ezért jobb a skype, mert ott nincs annyira ez.

2019. máj. 5. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már amúgy is ide pötyögsz, nem lehetne a tini kategóriába? Vagy az csak skype-on elérhető?
2019. máj. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
21:59: nem tudom minek gúnyolódsz. Akkor gúnyolódj ha te magad tökéletes vagy és még sose hibáztál! Addig meg hallgass.
2019. máj. 5. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem gúnyolódásképen, de nekem is az volt az első gondolatom, hogy vele nem érsz rá foglalkozni, de ide ráérsz feltenni kérdést és válaszolgatni!
2019. máj. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!