Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell e egyáltalán kezdeményezni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell e egyáltalán kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Szerintem egy normális párkapcsolat az olyan, mint egy barátság, testiséggel fűszerezve. Úgy vettem észre, hogy azok a párkapcsolatok az igazán jók, ahol nem csak párok, de barátok is egymásnak, de én úgy érzem nem férnek meg az olyan patriarchális elemek, mint a férfinak kell kezdeményezni és meghódítani a nőt. A barátságok se úgy alakulnak ki, hogy valaki kezdeményez, hanem kialakul egy szituáció. A társkeresés is olyan, hogy nem szabadna ráfeszülni hanem élni az életet és a szituációra bízni az egészet. Szerintem a probléma ezekkel a patriarchális beidegződésekkel van.
2019. máj. 23. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes gondolatok, sok olyanról hallani, hogy emberek csak úgy egy barátságból szerelembe váltanak át és nagyon jól megvannak. Talán őszintébb dolog is, mint pár hét után összejönni valakivel egy társkeresőről :)
2019. máj. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen igazad van. Rengeteg nő él kis hazánkban, aki hercegnőnek képzeli magát (nagyon nem az), és majd ha őt meghódítják, kegyet gyakorol....


A lónak a f..ülét!


Itt, Magyarországon a feminizmus is úgy sikerült, ahogy a rendszerváltás: sehogy. Óriási elvárások, majd sok koppanás, vagy egyenrangúak vagyunk, vagy nem. Nincs is-is.

2019. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátságból alakult párkapcsolat akkor van, ha valahonnan egyéb közegből ismeritek egymást, közös suli, közös munkahely, közös hobbi, közös baráti kör...

Célzott társkeresésnél (pl. társkeresőn) viszont kell kezdeményezni, mert senki nem gondolatolvasó.

2019. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nahát, akkor nem csak én gondolom így :) Szerintem a társkeresés túl erőltetett, túlságosan tele van játszmázásokkal és annyira, de annyira felesleges. Az ember találja meg a többi boldogságforrást is az életében, erre nem csak a szerelem létezik, legyen jóban önmagával, ne az határozza meg az értékét, hogy van-e valakije vagy nincs. Azt veszem észre, hogy sokkal őszintébbek, tartósabbak az olyan kapcsolatok, ahol az emberek "tét nélkül", teljesen más kontextusban ismerkednek meg, nem pedig kifejezetten párkeresési céllal és nem csak társak, hanem barátok is.
2019. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Igazad van. Nekem egy kapcsolatom sem a tipikus "meghóditanak" kezdeményezésekből lett, hanem csak úgy alakult :) És így szerencsére a tipikus randizások is nagyrészt kimaradtak, ami volt, az mind katasztrófa, iszonyat gázosak voltak a pasik, hazudozás, füllentés, nyomulás...
2019. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lilla64 ***** válasza:
76%
Van benne valami.Két ismerősöm is olyannal házasodott össze akikkel felnőttek,már oviba is együtt jártak,és jó lett a házasságuk.Mások meg idegenkednek az ilyentől,hogy tulságosan jól ismerik egymást ahoz,hogy összeházasodjanak.
2019. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is. Sokkal jobb úgy megismerni valakit hogy nem kikérdezni, mint egy randin, hanem van egy közös program, programok, ott látod mire hogy reagál, másokkal hogy beszél, ha nem is tudja hogy figyeled, nem csak párbeszéd van. És így sokkal jobban kiderül milyen ember és sokkal életszerűbb az egész, nehezebb félreismerni is így. Ha alakul egy barátság, utána helyzetfüggő hogy alakul e kapcsolat is belőle, de együtt a legjobb.
2019. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyi pozitív válasz jött. :) Kár, hogy ezt máshol nem nagyon tapasztalom és ennyire ragaszkodnak a klasszikus felállásokhoz. Ezen az oldalon is látom, hogy mind férfiak és mind nők szoktak szenvedni, mert a nemi egyenlőtlenség mindkét nemnek árt és igazságtalanságokat, kettős mércéket szül. A szüleim kapcsolatán is ezt láttam, a rokonaimén is.
2019. máj. 23. 19:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatot tudok írni: egész életemben összesen négy barátom volt. Kettő során direkt párkeresési céllal ismerkedtünk, az egyik két hétig tartott, a másik egy hónapig. A másik kettő barátságból alakult szerelem. Az első egy évig tartott, majd elég csúnya szakítás lett a vége. A második viszont hét éve tart, és már házasok vagyunk. Először csak támogattuk egymást, mert mindketten elég rossz passzban voltunk (ő válás után, én a csúnya szakítás után), majd szépen lassan alakult a dolog. Szerintem így sokkal mélyebb érzelmeket tud az ember táplálni a másik iránt, és ha elmúlik a rózsaszín köd, akkor is megmarad az a szeretet, amit a nagy fellángolás előtt érzett a két ember egymás iránt. Könnyebb, mert ismerjük egymást, tudjuk, hogy hogyan viselkedik, mit gondol vagy érez a másik, mielőtt megszólalna. Nem is kérdés a bizalom, az őszinteség.
2019. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azzal egyet értek, hogy nem kell meghódítani, vagy teperni egy nōért, ha valaki kapcsolatot akar. Azzal is egyetértek, hogy nem kell erre ráfeszülni. Viszont valamennyire kell kezdeményezni valakinek, ha senki sem kezdeményez, akkor egyáltalán nem biztos, hogy ez ki fog alakulni a “szituációból”. Legalábbis szerintem amit te úgy nevezel, hogy “rábízni a szituációra”, az valójában abból áll, hogy várod, hogy a másik ember hozzon téged olyan szituációba, hogy valami lehessen. A szituációt az ember formálja, nem magától alakul, legalábbis amit te önmūködõnek nevezel, az a másik ember formálta helyzet, tehát rábíztad, hogy ō írányítsa a helyzetet.
2019. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!