Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is vége lassan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is vége lassan a monogám kapcsolatoknak?

Figyelt kérdés
Olvastam múltkor egy cikkben hogy, hogy valami egyetem kutatói azt vizsgálták, hogy milyen lesz a kapcsolatok jövője a világban. Érdekes eredményre jutottak mégpedig arra, hogy a jövőben a monogámia elfog veszni. Inkább a nyitott kapcsolatok lesznek és az emberek 70% egyedül álló lesz. Ezt azzal indokolták, hogy a média és a mai társadalom ebbe az irányba lőki az embereket. Anyagilag is már kivitelezhető, hogy 1 ember megéljen tehát nincsenek annyira egymásra utalva. Ez a kutatás Amerikát, Kanadát és Európát vizsgálta. Azt is írták, hogy a volt szovjet blokk pl Oroszország, Magyarország jóval később rendezkedik be egy ilyen helyzetre mint nyugaton mivel alapból ezek a társadalmak kevésbé nyitottak az újdonságokra. Valamint a politikusaik is inkább a monógámiát támogatják mint Putyin mint Orbán. Nektek erről mi a véleményetek?

2019. jún. 30. 22:14
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
69%

Ez akkor lesz igaz, ha egyre kevesebb gyerek születik, ahogy a példa is mutatja. Vannak nők, akik egyik farokról ugrálnak a másikra, férfiak, akiknek életcélja, hogy mindenkit megsúgnának, és pont ez a két csoport az, aki nem akar gyereket. Soha, semmikor, ha tehetnék, már 18 évesen elköttetik magukat.

Ezzel sincs baj, ideje, hogy kipusztuljunk, mielőtt minden mást elpusztítunk a bolygón.

2019. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Ti ezt, hogy tudjátok elképzelni, hogy milyen lesz a jövőben egy emberi kapcsolat? Én valahogy úgy tudnám ezt értelmezni, hogy az emberek együtt élnek meg minden csak a meg csalás mint rossz dolog elfog tünni
2019. júl. 1. 09:02
 13/42 anonim ***** válasza:
17%
Én is így gondolom, kérdező, mert attól még a kötődésre meg a biztonságra szüksége lesz az embernek mindig, de látod, mindenkit lepontoznak a pitsába, aki nem a "monogámia" (k**va nagy monogámia egy élet alatt hússzor partnert cserélni, valóban) mellett kardoskodik. :D
2019. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
23%

Egy nyitott kapcsolatot nem terhel a hűség terhe, tehát nincs féltékenykedés, kevesebb a veszekedés - őszintébb a kapcsolat!

Aki próbálta már, az tudja hogy nagyon jól működik egy ilyen szövetség!

2019. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt így elsőre kicsit furcsa felfogni, mert azért oké, hogy bennünk van az állatias ösztön tehát a szex iránti vágy de az utód nemzés is. Ismerve a mai társadalmat azért nem csak az ösztönök körül forog a világ. Egy gyereket felnevelni nem olcsó dolog. Tehát kicsit furcsa így elsőre, hogy felcsinálok egy csajt aztán a gyerek miatt együtt maradunk de mással is dugunk kicsit nekem furcsa így ez a gondolat menet
2019. júl. 1. 18:42
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy a gyerek miatt? Akiket kizárólag a közös gyerek tart össze, azokat akkor is, ha csak egymáshoz nyúlhatnak (értsd: senkihez, ha kellőképpen megromlott a kapcsolat). Az elköteleződés nem a dugáson múlik, hanem az érzelmi közelségen, azon, hogy a másikat a legjobb barátodnak, az első számú bizalmasodnak tekinted, vele tervezed a jövődet, hajlandó vagy mellette állni a legnagyobb szarban is, illetve áldozatokat hozni érte és kettőtökért. A korszellemnek szerepe van abban, hogy a szexet most úgy fogjuk fel, ahogyan, és abban is szerepe lesz, ahogyan 100 év múlva felfogja majd az akkori társadalom. Vannak, akik képesek elválasztani a szeretettől meg a ragaszkodástól, később lehet, hogy többen lesznek, ettől még ők nem rosszabb emberek, ennyit kellene felfogni.
2019. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
74%

#15: Miért, az jobb, hogy valaki felcsinálja a csajt, aztán 2 év múlva otthagyja, és legyárt egy gyereket a következőnek is?

Ezzel ki jár jól?


A nyitott kapcsolatok vége is az szokott lenni, hogy valaki szerelmes lesz, és borít mindent.


Miközben egy gyereknek minimum 18 évig, de optimális esetben élete végéig szüksége van a szüleire.


Nem véletlen ez a zsigeri ellenszenv az egyedülàlló szülők, jobban mondva a más gyereke ellen.

2019. júl. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
53%

A kisfiú hogy erőlködik,hogy elhiggyük neki hogy a csalás lesz a normális és a drága férfiak végre kitörnek a csúnya rabságból,aztán minden szifiliszes pnára rávetődhetnek,az asszony meg majd nem bánja merthát ez a "természetes" ösztön. Az embert az különbözteti meg az állattól,hogy uralkodik magán.


Rám pl. nem kényszerítve van a monogámia,hanem szeretem a férjem,és rosszul is lennék ha máshoz hozzá kéne nyúlnom. Nekem ő elég. Neki is én. Köszönjük boldogok vagyunk az "újfajta mindenki mindenkivel" társadalom ábrándja nélkül is. Sosem fog megvalósulni,mert az emberek nem hajlamosak osztozni,hiába akarja a pár egyik fele ha a másik nem,és kivágja. És akkor a szerelemféltésről ne is beszéljünk. Egy ilyen társadalomban max a szerelemféltésből elkövetett gyilkosságok száma és a válások ugranának meg.

2019. júl. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
55%
A nyitott kapcsolat pedig nem kapcsolat. A kapcsolat 2 ember egymás iránti szeretetéről szól. Nem egy ribiről akiben mindenki megfordul és egy pasiról aki röptében a legyet is,aztán megosztják egymással a nemi betegségeiket. Vajon hány ember vágyik arra hogy amikor a férfi hazaért más nő punaszaftját nyalhassa le róla,vagy hazajön a csaja és egy másik pasi gcije csorog le a lábán...gusztusos.
2019. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
88%

Azt kell mondanom, hogy SAJNOS ugyanezt a propagandát látom én is:

"Ezt azzal indokolták, hogy a média és a mai társadalom ebbe az irányba löki az embereket."


ÉS ez így is van, aki egy kicsit is nyitott szemmel jár a világban és látja, mit akar sulykolni a média, az tudja. Rengeteg külföldi cikket is olvastam már, ami burkoltam-nem burkoltan a nyitott kapcsolatokat, poligámiát támogatta.. Más cikkek meg fikázták a monogámiát.


De nem kell külföldre menni, ugyanezeket a tartalmakat itt M.o-n is megtaláljuk.

Filmekben dettó egyre több az ilyen téma. PL itthon a NYITVA vagy mi, pont azzal kapcsolatban olvastam riportot (HVG-n talán? vagy más nagyobb nézettségű oldalon)


Szóval tagadhatatlan, hogy a propaganda az zajlik.

ÉS azzal is egyet értek, amit ránk vonatkoztat, semmi meglepő nincs ebben:

egyrészt Nyugathoz, az amcsikhoz képest mi kelet vagyunk, és sokkal hasonlóbb Oroszországhoz, politikai nézetekben is. Oroszország és Magyarország mindig is konzervatív volt, USA és Nyugat pedig szabad szellemű. De aki jár a világban kicsit, az is látja, hogy a külföldi trendek évekkel később érkeznek csak el, és az sem mindig teljesen adoptálódik itthon úgy, mint külföldön.



A fentiek tények, és a végére egy személyes megjegyzés:

A számok csak jóslatok, azt azért nem hiszem, hogy a monogámia kihalna, mint kapcsolati forma.

De 50%-os arányt simán el tudok képzelni a jövőben erre, ha az generációkat nézzük és a média zabálja a tinik agyát, akik felnőttek lesznek. ÉS akik ebben nőnek fel, hogy ez van sulykolva, ezt látja mindenhol, hosszútávon már nem is olyan hihetetlen, hogy saját magától sem fogja idegennek tartani, hiszen úgy van beállítva, hogy ez a jó.

2019. júl. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!