Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van a MGTOW mozgalo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a MGTOW mozgalomnak? Hogyha probléma és kettős mérce van akkor nem inkább a nemi egyenlőségre kéne törekedni a régi idők visszasírása helyett?

Figyelt kérdés

Eddig nem foglalkoztam ezzel a témával, de megnéztem egy videót erről.


https://www.youtube.com/watch?v=13U6WeTPYSg


A videóban levő alany azért durcizik, mert eltüntek a régi szerepek és már nem látják a hasznot a nőben. Jelenleg nincs barátnőm, de ha lenne nem tudnék úgy tekinteni rá, mint egy haszonállatra, én a barátomat is keresem benne, tehát én is szeretném kivenni a részemet a házimunkából és, ha lesz gyerekem én is szeretnék itthon maradni vele.


Persze vannak kettős mércék amiken ideje lenne túllépni, pl. nem tartom fernek azt, hogy férfi létemre randizásnál nekem kéne állni az egész cehet azt se, hogy nekem kéne előre engednem a nőt, és hogy nekem kéne dolgoznom, hogyha lesz gyerek, itt megjegyezném azt, hogy ki kéne állni egy igazságosabb gyes mellett, hogy az állam rendesen támogassa azt, hogyha a két szülő otthon szeretne maradni a gyerekkel. Ha azt szeretnénk, hogy mindkét nem jól járjon akkor az egyenlőtlen elemeket kéne kiegyenlíteni. Az nem megoldás, hogy térjünk vissza a férfi dolgozik és nő otthon marad felálláshoz. Ráadásul azok a kapcsolatok a legegészségesebbek, ahol barátként tekintenek egymásra és nem erőltetik egymásra a nemi szerepeket.


Komolyan nem értem mi a értelme van ennek a MGTOW mozgalomnak, amikor kettős mércéket tapasztalok akkor mindig az egyenlőségre és igazságra való törekvés jut eszembe és nem a régi idők romantizálása.


Azt érvet nem tudom elfogadni, hogy a nőknek másabb az agya, mint a férfiaknak, emiatt nem lehet egyenlőség. Nem hiszek abba, hogy van férfi és női agy. Azért viselkednek másképp a nők, mint a férfiak, mert a nőket másképp szocializálják, másképp nevelik, az egyenlőtlenség magvát már a szülők ültetik el a gyerekükbe. Sajnos a mi országunkban ez eléggé jellemző és ez is adja a löketet a MGTOW mozgalgamnak, bár szerintem aki kicsit is kritikus gondolkozású az átlát az ilyen szélsőséges mozgalmakon.


2019. júl. 5. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Fuh ne haragudj, de ahogy megláttam, hogy huffnágel, ki is nyomtam. Az a csávó egy vicc.


De röviden: MGTOW nem lenne gond, ha tényleg azzal törődnének, hogy értelmesen töltik az időt nők nélkül, el lennének a világukban, ehelyett habzó szájjal őrjöngenek és szidják a nőket és a párkapcsolatban lévő férfiakat a nap minden órájában.

2019. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Keresd inkább a megfelelő nőt, ne az MGTOW-on sírj...
2019. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Valójában senki nem akar egyenlőséget... Mindenki azt akarja, hogy a kis előjogai, privilégiumai megmaradjanak, esetleg újakat kapjon, de az élete ne legyen nehezebb.
2019. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%

#1


Igazából a radikális feministák férfiváltozatai, mókás lenne egyszer összeereszteni ezt a két szélsőséges bandát :D


Kő kövön nem maradna :D

2019. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Idézet a videóból:


"A technológia fejlődésével a háztartási gépek teljesen feljavultak, szóval egy férfi is tudja őket használni, el tudja végezni töredék idő alatt a házimunkát, amire régen kellett a nő."


Háromszor tekertem vissza ezt a részt, hogy biztos jól hallom-e. xD


Nem tudom ... nekem a nagyapám és az apukám is képes volt már gyerekkoromban is a porszívó, kávéfőző és társaik kezelésére, és eddig valahogy nem merült fel bennem, hogy azért nősültek volna és alapítottak volna családot, hogy kevesebb időt kelljen a háztartási munkák elvégzésére fordítaniuk. xDDD


Azért talán nagy veszteség nem éri a női nemet, ha olyan férfiak esnek ki a társkeresési spektrumból, akik a vállalják (mondjuk itt a videóban arc nélkül) azt a nézetüket, hogy a technika fejlődése miatt már nincs szükségük háztartási biorobotokra, a szex meg ugyanazt adja nekik testieleg-lelkileg egy formás, szép arcú guminővel. xDD

2019. júl. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

"nem tartom fernek ... azt se, hogy nekem kéne előre engednem a nőt, és hogy nekem kéne dolgoznom, hogyha lesz gyerek"


Dolgozhat a feleséged is, te meg "szoptathatod" a gyereketeket cumisüvegből akár már újszülöttként, ha szerinted az jobb neki, mintha az édesanyja tenné, felkelhetsz hozzá éjszakánként évekig, ha hasfájós, jönnek a fogai, lázas, nyűgös, rosszat álmodott stb.


Lehetsz vele a hét 7 napján napi 24 órában, az anyukája meg dolgozhat napi 8 órát, ha mind a ketten ezt szeretnétek - nem fogja az állam eldönteni helyettetek.


Bocs a kissé provokatív kérdésért, de azt amúgy fernek tartod, hogy te hatolsz be a nőbe szeretkezés közben, vagy igényelnéd az "egyenlőségre és igazságosságra való törekvés" jegyében, hogy minden második szex felcsatolható pénisszel történjen, hogy lehess te is befogadó fél?

2019. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Kapaszkodj meg: nem az állam dönti el, ki marad a gyerekkel, hanem először a biológia, másodszor meg a szülőpár. Apuka is elmehet gyedre-gyesre, sőt, felezhetik is (első év logikus, hogy anyával, a második apával)

Apa is ugyanúgy elmehet táppénzre, szülőire, viheti orvoshoz.

Látom a haladást, de még mindig anyukák vannak túlnyomó részt az ünnepségeken, szülőin, játszin, gyerekorvosi váróban.

2019. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy él, ahogy akar és olyan társat választ, amilyet akar.

A kulcs, hogy hogy ez mennyire alapul önismereten és van összhangban a valódi igényeinkkel.


Egyaránt működhet a régi hagyományos modell vagy az egyenlőbb modernebb felállás - a lényeg mind2 fél részéről az önismeret és hogy mind2en ilyen kapcsolatban teljesek.


A probléma ott van, amikor valamelyik fél kettősmércével mazsolázgat, pl a férfi nem takarít vagy vasárol be, mert az női munka, de amikor a szekrényt kellene arrébb vinni vagy kocsit szerelni, akkor "fáradt" vagy egyenlőségre hivatkozik vagy ha a nő szerint a férfi dolga a fűnyírás vagy csak ő kezdeményezhet, de kikéri magának, hogy ő mosogatás vagy takarítás az ő dolga.


Vagy egyik vagy másik, de a szemezgetés nem megy.

2019. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!