Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » "Szeretlek" "hiányzol" ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Szeretlek" "hiányzol" ha nem mondja ezeket a párotok, akkor nincs értelme?

Figyelt kérdés

Először is barátnőm depressziós. Nagyon befelé fordult az utóbbi időben és szinte egész nap alszik. Emiatt a kapcsolatunkban is voltak konfliktusok. Többször "elaludt" a megbeszélt találkozásról és csak órákkal később jött el. Emellett egész nap koplal, nincs étvágya teljesen lefogyott már hiába viszem neki az ételt azt mondja nem tud enni, utána meg sír a súlya miatt, hogy mennyire lefogyott. szóval tényleg sajnos nagyon rossz állapotban van :( én próbálnám támogatni, de már én is kezdek depressziós lenni, legfőképpen azért, mert nem mutatja ki felém a szeretetét. Lassan egy hónapja nem mondta hogy szeret vagy hogy hiányzok neki. Sőt eddig legalább viszonozta amikor én mondtam neki, de már azt se. Ez szerintetek fakadhat a depressziójából, vagy már nem szeret?

Már beszéltem vele erről, megkérdeztem tőle hogy szeret-e? mert mostanában kevésbé mutatja ki felém a szeretetét és nem ölel meg vagy bújik oda hozzám, mint korábban. azt mondta hogy szeret de most nem tudja felém ugy kimutatni az érzéseit, de nem szeretne szakitani velem ne gondoljak erre. Emiatt nagyon rosszul érzem magam a kapcsolatunkban es bizonytalan vagyok hogy tenyleg a depresszioja okozza ezt a viselkedést, vagy csak nem meri elmondani az érzéseit.

Nektek mi a véleményetek? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2019. febr. 7. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de ezeket a sorokat, mintha egy kiskamasz írta volna, akinek fogalma nincs arról, hogy érdemes lenne segíteni lelkileg a társának, akivel az ágyát és lakását is megosztja. Ha te nem ismered az embereket, akkor érdemes lenne egy szakember segítségét kérned pár ötlettel azzal kapcsolatosan, hogy te hogyan segíts a párodnak érzelmileg és szakmailag is úgy, hogy nem magadra gondolsz: "nagyon rosszul érzem magam a kapcsolatunkban", "nem meri elmondani az érzéseit", "egy hónapja nem mondta hogy szeret vagy hogy hiányzok neki.".34N.
2019. febr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Én nőként nem igazán szerteem hallani ezeket, semmit nem jelentenek, mert ezek csak szavak. Kifejezetten idegesít, ha valaki naponta mondogatja, kicsit olyan vagyok mint a székely a régi viccben, hogy egyszer kimondom aztán ha változik, akkor szólok. Ha a tetteivel nem mutatja ki a szeretetét akkor napestig mondogathatja, hogy mennyire szeret, nem fogom elhinni.

A barátnőd nyilvánvalóan a depressziója miatt viselkedik így, te pedig ahelyett, hogy támogatnád és a társa lennél a nehézségekben, még ráteszel egy lapáttal a túlérzékeny hisztiddel. Csak gratulálni tudok, remek egy társ vagy, tényleg.

2019. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
értem én, de hol a válaszod? vagy valami tanács esetleg? most megmondtad a tutit, hogy szerinted egy kis kamasz vagyok, vagy legalábbis annak a szintjén és rajtam kívül mindenki más tudja, hogyan kell kezelni ezt a helyzetet és fölényeskedsz. Légyszi, ha lehet, akkor ahelyett, hogy lehordanál valami építő választ is produkálj, köszi.
2019. febr. 7. 10:23
 4/15 A kérdező kommentje:
2. gondolom te még nem éltél depressziós társsal Kívülről könnyebb azt mondani, hogy legyek megértő és támogassam. Úgy érzem egyébként, hogy ezt teszem is. Mindazonáltal az idő múlásával egyre nehezebb helytállni, főleg úgy, hogy korábban sokkal jobban kifejezte a szeretetét.
2019. febr. 7. 10:33
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Az első elég egyértelműen válaszolt a kérdésedre:

"Ha te nem ismered az embereket, akkor érdemes lenne egy szakember segítségét kérned pár ötlettel azzal kapcsolatosan, hogy te hogyan segíts a párodnak"

Ha nem tudod magadtól, kérdezz olyat, aki tájékozott a témában, például pszichológust. Ha barátnőd nem jár szakemberhez, vidd el. Ha jár, de nem érzi megfelelőnek, hatékonynak, keressetek másikat, és a többi, amit ilyenkor normális, felnőtt emberek tesznek, tudod.

De már alapból a leírás felbosszantott engem is. Semmi másról nem szól, csak te, te, te. Miközben barátnődnek komoly pszichés problémája van, ami kezelés nélkül neki a legrosszabb, hidd el, nem neked... Ne csak tessék-lássék módon próbálj neki segíteni, ha vele akarsz maradni, hanem tedd félre az egodat. Ha meg nem bírod, akkor meg ne szenvedős kérdést írj ki, hanem szakíts, szólj a családjának, hogy kezeltessék, és menj, amerre akarsz. De jelenleg többet árt a létezésed számára, mint használ.

2019. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
2. vagyok, éltem együtt depressziós társsal, szóval baromira mellélőttél. A leírásból ordít, mennyire önző vagy, hogy minden rólad szól, hogy a saját igényeidet egy szaros hónapra se tudod félretenni. Tényleg többet ártasz vele, mint használsz. Rád férne egy pszichológus, már csak azért is, hogy elmagyarázza, mennyire mélyen vana fejed a seggedben. Remélem a barátnőd hamarosan jobban lesz és talál egy olyan embert, aki tényleg támogatja és nem hisztizik, ha egy pár hétig nem körülötte fogor a világ.
2019. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd ott. Sose leszjobb. Egy depressziós leránt a melybe. Ha valaki ezt nem tudja kezelni ( tehát nincs affinitása, empátiája vagy végzettsege hozzá) ki lesz nyírva. Ez van,
2019. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
éltél együtt, szóval gondolom már otthagytad mert önző voltál és nem voltál neki társ, nem voltál mellette :D bocs, de te oktatsz engem, közbe még önzőbb vagy nálam is. Mert vágyok egy kis szeretetre rögtön nekem kell esni, hát nem kérek ebből köszi :)
2019. febr. 7. 11:37
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem én hagytam ott, ő költözött el akkora távra, ami miatt végül vége lett, de pofázz csak drága, addig se kell magadba nézned :)
2019. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mondjuk megértem szerencsétlent.. :(
2019. febr. 7. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!