Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van olyan ember, aki tudja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sza-bad-ság kérdése:

Van olyan ember, aki tudja a párjáról, hogy nárcisztikus, és mégis vele marad, mert szereti?

Figyelt kérdés
(Pedig körülötte mindenki azt tanácsolta, hogy hagyja ott. ) Annyira szívesen beszélgetnék ilyen emberekkel, mert szeretném megérteni, hogy hogyan gondolkodnak, miért úgy döntöttek, ahogyan döntöttek, milyen az érzelemviláguk, miért így működnek. Magam is érintett vagyok ebben. Szívesen létrehoznék egy olyan közösséget is akár, akik mélyen érintettek ebben a témában, mint áldozatok. Vagy ha nem is sikerülne ez, legalább skype-beszélgetés keretében lehetőség lenne egymásnak segíteni.
2019. szept. 18. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan tekintetben vagy èrintett, hogy te magad is benne maradsz egy ilyen kapcsolatban?

Akkor inkább olyanokkal kellene beszèlgetned, akiknek sikerült kilèpniük egy ilyen mèrgező kapcsolatból.

2019. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már kiléptem, de még szeretem (másfél év után is), tartom még vele a kapcsolatot is. Az érzelmi szálakat nem tudom elvágni, és ezért új kapcsolatba sem tudom magamat érzelmileg beletenni.
2019. szept. 18. 22:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod hogy nárc, akkor azt is tudod hogy nem szeretet/szerelem az amit érzel, hanem addikció, amit a kiszámíthatatlan viselkedésével ért el. Egy nem létező személy iránt táplálsz érzelmeket, aki úgy simult az ideálodhoz hogy a lehető legnagyobb kötődést érje el, miközben benned csak egy dobálható játékot lát és akinek minden pillanatban szolgálnia kell őt.


Nincs olyan, hogy neked szavad vagy döntésed van egy ilyen emberrel. Nincs olyan hogy te mellette maradsz. A nárcnak ha olyan kedve van, akkor engedi hogy a szolgája maradj, addig amíg megadod neki amire szüksége van és mástól azt nem kapja meg. Ezek pszichopaták.


Az érzelmi szálakat nem nem tudod elvágni, hanem nem akarod. Nem kérdés hogy ez egy brutálisan kemény és fájdalmas út, egyben nagyon félelmetes - a lelked legmélyére ásva, akár traumákat előhozva és feldolgozva, de vagy marad az az állapot, hogy életed végéig a szolgája leszel (amíg azt adod neki ami kell számára) vagy megtanulod értékelni magad és kilépsz ebből a pokolból.


Vannak ebben a témában könyvek, áldozatok szemszögéből is. Pl. a Psychopath free-t tudom ajánlani, amiben többek között szó van arról is, hogy általánosságban miért maradnak a nárc mellett és milyen érzelmi szakaszokon mennek keresztül, egészen a kapcsolat elejétől a vége utáni feldolgozó időszakban.

2019. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Előző hölgy tökéletesen leírta.

[link]

Nem fogsz megtudni semmit róluk, mert a saját világát meséli el, ami lehet h ma ilyen, holnap olyan az adott gondolkodásról, vagy RÓLAD!

32f

2019. szept. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha nem foglalkozol velük, inkább messze elkerülöd, ha jót akarsz.
2019. szept. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon találó a 3-as ábrázolása.

Én úgy "szabadultam meg", hogy tulajdonképpen értéktelen lettem számára. Ha nem vagy elég erős a döntéshez, hogy TELJESEN megszakítod a kapcsolatot,k akkor tudd meg, mire van szüksége tőled és válj másmilyenné. Nem tudom máshogy megfogalmazni.

Nekem az volt a szerencsém, hogy már nem illettem bele a jövőbeli terveibe, ezért hagyta hogy kidobjam. Így is nehezen költözött el.

Az óriási "szerelem" után, ami köztünk volt, persze már a következő héten új nővel láttam. Szerencsétlen...

2019. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A 6-os vagyok újra. Csak most néztem a linken lévő cikket, nekem is pszichoterápiára volt utána szükségem, pedig csak egy évig voltam vele. Teljesen tönkretett, fogytam mellette egy átlagos testsúlyból 10 kilót és azóta sem volt párkapcsolatom (öt éve) és nem is szeretnék. Ennyit erről.
2019. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt/ír, sokat jelent nekem. Magam is azt fogalmaztam meg magamban, hogy nem arról van szó, hogy nem tudok elszakadni, hanem inkább arról, hogy nem akarok. Ez igaz. De miért nem akarok? Az eszemmel tudok mindent, ismerem a nárciszok működésmódjait, tudom az eszemmel, hogy sok mindent elviseltem, ami nem volt jó. De ennek ellenére miért nem akarom kiverni a fejemből és új életet kezdeni mással? Koodependens lennék? Vagy félek, hogy depressziós leszek, ha végleg kiszakítom a szívemből őt? Vagy van egy kényszerem, hogy megmentsem őt, hogy talán ez okozna igazán örömöt, ha ez sikerülne? Na de akkor is, ha ez így van, akkor is kérdés, hogy de miért akarom ezt? Én is sérültem gyerekkoromban ez tuti, mert akkor nem ragaszkodnék még ennyi idő után hozzá, no meg azok után, amiket megtapasztaltam vele...
2019. szept. 19. 22:58
 9/15 A kérdező kommentje:
Már majdnem ott tartok, hogy visszamegyek hozzá, de az eszem néha megállít. Viszont a szívemnek meg nem tudok parancsolni. :(
2019. szept. 19. 23:00
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Magam is azt fogalmaztam meg magamban, hogy nem arról van szó, hogy nem tudok elszakadni, hanem inkább arról, hogy nem akarok. Ez igaz. De miért nem akarok?"


Mert addiktív vagy, ez az egész kapcsolat olyan mint a drog. Az már bizonyított, hogy olyan részei aktiválódnak az agyadnak, mintha heroinfüggő lennél.


A másik ok pedig valószínűleg a kognitív disszonancia - az agyad ketté van szakadva, az egyik fele tudja hogy miről van szó, érti is, a másik fele viszont azt a képet látja róla ami akkor van mikor a gyenge pontjaidat használja ki, mikor azt érezteti hogy szüksége van rád és bűntudatot kelt benned. Azt a képet látja mikor jó hozzád és nem tudja elhinni hogy az nem létezik, az egész személy nem létezik, hogy az egész csak egy játék a beteges világukban.

2019. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!