Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egyik fél rendetlen másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyik fél rendetlen másik nem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Több éves párkapcsolatról van szó, mindketten a 20-as éveink közepe, vége felé járunk, én vagyok a nő. Mindent fele-fele arányban fizetünk mindent, azonban a párom roppant rendetlen. Eszik és az asztalon ott hagyja a tányérját, a morzsákat és a szalámi héját, egyéb csomagolásokat. Ha el is pakolja a szennyest elvétve mosogat el, de akkor is rá kell szólni. Fürdés után ha szappanos marad a kád (vagy múltkor fodrász után csupa haj) otthagyja és mikor rászólok az a válasz, hogy ezért kár volt odarángatni én is lezuhanyozhattam volna. A szőnyeget, járólapot nem söpri, nem porszívózza, szinte mintha jól érezné magát a koszban. Eredetileg az lett volna a felállát, hogy egyik héten én takarítok a másikon ő, kb. pár hétig ment is ez, ám az 1 hétből nála lassan 1-2 hónap lett, majd sokszori noszogatásra végre mikor megcsinálja még büszkén bejelenti, hogy "kitakarított, elmosogatott", mintha valamiféle hőstettet hajtott volna végre. Mivel én ki nem állhatom a rendetlenséget így az utóbbi időben mikor besokkalolok kitarítok helyette is és levonom az "árát" a lakbéremből. Eleinte azt hittem ez majd motiválja, de párezer forint nem vág földhöz egyikőnket se így értelmetlen, egyébként sem vagyok takarítónő. Mivel ő elvállal plusz munkákat én hamarabb érek haza, így már volt mikor a fejemhez vágta, hogy én emiatt jobban ráérek takarítani.. még mit nem. Már próbáltam azt is, hogy 3 hónapig nem takarítottam, a wc és a fürdő undorító volt, csak azt a tányért mostam el amiből ettem, illetve a kő csupa mocsok volt mégsem zavarta. Egyszerűen nincs több ötletem hogy lehetne őt rendre bírni? Már ott tartok, hogy elhagyom mert egyszerűen nem tudok így élni. Pl. reggel le akartam ülni reggelizni de a tegnapi vacsorája után csupa kosz az asztal, vagy épp hetekig nem tudtam bemenni a fürdőbe mert tele volt minden a szennyesével, az edzőgépemet nem tudom használni mert általában szennyestartónak használja és még sorolhatnám.
2019. okt. 18. 11:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Öcsémet, amikor már nagyobb korunkban a szüleink egyedül hagytak, egy hét alatt sikerült ránevelni, hogy ha tiszta edényből akar enni, mosogasson, és ha tiszta ruhát akar, akkor képes legyen használni a mosógépet. Egyszerűen nem csináltam meg helyette.

Ha a te párod nem változik, én nem nyűglődnék vele a helyedben, nem vagytok egymáshoz valók.

2019. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Elhagynám.

Voltam ilyenben, minden reggel a kosz és a takarítanivaló fogadott. Már sírtam kínomban.

Az exem a zabáláson és vedelésen kívül nem csinált semmit. Úgy nézett ki utána minden, mintha 30 fős házibuli romjai lennének. Ezt produkálta egymaga.

2019. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ismerős... Igazából inkább vesz egy sokadig új inget vagy akármilyen ruhadarbot minthogy mosson. Így van egy rakás ruhája, tehát az se gond ha 1 hónapig nincs kimosva. Ha mos akkor újabb egy hónapig a szárítón, majd újabb egy hónapig a vasalón állnak a ruhái. Eleinte kimostam neki, de nem volt képes elpakolni sem, így hegyekben álltak a tiszta ruhái. Egyszer csak fogtam egy zsákot és belevágtam mindent, majd bedobtam a szekrényébe (amiben a ruhák egyébként is szanaszét vannak), enyhén szóvá tette de különösebben nem zavarta azóta abból öltözik, belenyúl és előbb utóbb megtalálja a keresett zoknija párját vagy egy hozzá hasonlót.

Igazából szerintem az anyja hibája. Mindig is mosott, vasalt rá, takarított utána. Mikor ott voltunk náluk pár napot neki csak az volt a dolga hogy megegye az elékészített ételt, utána jól lakva távozott. Ha el akarta tenni a tányért az anyja rászólt, hogy hagyjad fiacskám majd én elpakolok. Gondolom alapvető nevelési hiba nála ez.

2019. okt. 18. 12:36
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én visszazavarnám az anyjához. Te tulajdonképpen örökbe fogadtál egy nagyra nőtt gyereket.
2019. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2019. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Megszoksz vagy megszöksz. Nem fog megváltozni, ez az egy biztos.
2019. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Fú én ezt ki nem bírnám, nagyra nőtt gyerek. Az anyja igazán megnevelhette volna, nem a te dolgod.
2019. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az anyja egyszer azt mondta, hogy szándékosan nevelte ilyenre, mert így legalább "nehezebben kel el és tovább maradhat az ő kisfia..."

Megkérdeztem több nőismerősömet, sokaknál hasonló a helyzet csak ők már beletörődtek és vagy takarítanak vagy elvannak a koszban. Viszont én mindig is olyan lakást akartam, hogy bemegyek és minden a helyén van, tiszta minden mint egy szép szállodában. Otthon a szobámat kiskoromtól fogva hetente takarítottam, áttöröltem mindent, anyukám mindig nagyon büszke volt rám emiatt pedig nem ő kényszerített hanem már kicsiként is nagy igényem volt a tisztaságra. Már akkor tudtam hogy felnőttként az egész lakásomat olyanra akarom majd mint a szobámat, azaz milliméter pontosan minden a helyén legyen, azonban ez ilyen "lakótárssal" kizárt.

2019. okt. 18. 14:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, hogy bírod még mellette?

Általában nem mondanám ezt kapásból egy párkapcsolati problémás kérdésre, de szerintem mindenképp hagyd el, főleg ha előbb-utóbb gyerekeket is szeretnél. Azt akarod, hogy majd ők is eltanulják, hogy nem kell semmi házimunkát csinálni otthon?

2019. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Küldd vissza az anyjának, ha annyira szeretné. Legfeljebb nem lesznek unokák, nem kár egy selejtes vérvonalért. :-D
2019. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!