Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti hogy mondtátok el a szülőkn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy mondtátok el a szülőknek, hogy el szeretnétek költözni? Hogy reagáltak?

Figyelt kérdés

A páromhoz költöznék, de nem tudom, hogy mondjam el otthon.

Tudom hogy nem mennének bele.


22/l

33 f



2019. nov. 30. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondanám, higy el szeretnék költözni, meg nem engedélyt kérnék, hanem elmondanám, hogy figyeljetek, szeretem a nem tudom kit és úgy döntöttem hozzá költözök.


Kedvesen meg miegymás de az nem kérdés, hogy mi lesz.

2019. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak akkor volt otthon hiszti, mikor egyedül költöztem. Mikor a párommal költöztem össze, azt a szüleim lelkesen támogatták - nagyon akartak már unokát. :)

N

2019. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Mivel én egy évet éltem Pesten, suli miatt, úgy nem volt újdonság, hogy szeretnék egyedül élni. Nem pedig veluk. Anyum találta nekem a lakást anno. :)

Csak mondd el , hogy mit szeretnél. Örökké úgysem elhetsz velük.

2019. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális, értelmes szülök esetén normálisan közlöd velük, hogy összeköltözöl a pároddal. Ha kell segíteni fognak pakolni, berendezkedni stb.
2019. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mennénem bele?

Ha ezt érzed, az sem biztos hogy úgy van, csak féltenek, vagy megszokták hogy ott vagy nekik.

Jelentsd be, egy kicsit emésztik, aztán átcuccolsz egy két hét múlva.

2019. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert már megemlítettem nekik, de ellenezték.
2019. nov. 30. 14:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hónap alatt rávezettem őket, hogy egyedül akarok élni.
2019. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem szoltam semmit. Kivettem egy albit, majd osszepakoltam a legszuksegesebb cuccaimat es eljottem.
2019. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Ennyi idősen nem engedélyt kéne kérned, hanem bejelenteni. A kutyát nem érdekel, mit gondolnak róla...
2019. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha eddig ők tartották el, akkor igenis van közük hozzá.

Ha már dolgozol, önálló vagy, akkor tényleg kit érdekel, mit szólnak hozzá, akkor is, ha nem kedvelik a párodat, vagy más okból nem helyeslik az összecucolást.


De ha még teszem azt, tanulsz (amire én nagyobb esélyt látok, a korodból kiindulva) és ők "tartanak el", akkor jó, hogy nem engednek. Egyrészt, akkor ezentúl is fogadnál el tőlük pénzt, csak úgy, hogy a barátodnál laknál vagy a barátoddal tartatnád el magad?


Ettől függetlenül pedig gondolkodj azon, hogy miért nem helyeslik? És ide is leírhatnád, mert így elég egyoldalú válaszokat kapsz. Szerintem nagyon nincs helyén, hogy sokan ilyen tanácsokat adnak. Mégis a szűleidről van szó. Akkor is, ha már függetlenedtél róluk, akkor is érdemes figyelembe venni, hogy ők hogy látják a helyzetet (esetleg a barátodat gondolják túl idősnek hozzád vagy nem régóta vagytok még együtt?), max. nem hallgatsz rájuk és eljössz, de ez nem lehet gond, hisz van miből megélned egyedül is, ha úgy alakulna. Mert azért ilyenkor azzal is számolni kell, hogy mi lesz, ha nem jön össze a nagy szerelem? Majd hazacuccolsz? Azt már nem kötelessége megengedni a szülőnek, pláne ha úgy mész el, hogy ők nem helyeslik. Ezért is nagyon rossz tanács ez a "bejelentem és elmegyek" szöveg. Akik ilyet írnak, azok mondják már meg azt is, hogy hogy kuncsorgnák vissza magukat a szülői házba? Netán el is várják, hogy bármikor hazamehessenek?


22/L

2019. nov. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!