Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van ennyi beleszólása a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyi beleszólása a szülőknek és nagyszülőknek egy fiatal felnőtt pár esküvőjébe?

Figyelt kérdés

Midnenhol kb csak azt látom és olvasom, hogy ,,márpedig a szülők erőltették; a nagymama fenyegetőzött, hogyha nem lesz templomi, el se megy". Mi ez? Komolyan ennyire utálja a család a saját gyerekeit/unokáig, hogy ilyenekkel kell fenyegetőzni? Miért nem hagyják, hogy ez a nap azoké legyen, akik összeházasodnak? Miért kell ilyen lelki terrot tartani, miért nem lehet megérteni a másik felet?


Én hiszek Istenben, de az egyházi dolgokkal nagyon nem értek egyet, igazából feleslegesnek tartom. Ráadásul szerintem Isten egyáltalán nem is olyan, mint amilyennek a Biblia leírja, de mindegy :D Katolikusan nevelkedtem, még bérmáékoztam is, de az egyházi tanítások nem a tiszta jóságról és szeretetről szólnak, mármint nem csak arról. Ott van és mindig is ott lesz a sorok között az, hogy ők az urak, akik megmondják, hogy mi legyen és miért, mit miért csinálj, fizess egyházadót, neveld a gyereked katolikusnak, stb. Mintha csak a katolikus egyház lenne az egyetlen helyes út...a lényeg, hogy én nem akarom a leendő gyerekeimet is belekeverni ilyen ,,kötelező" dolgokba. Lehet most azzal jönni, hogy az csak egy fogadalom, senki nem fogja számon kérni, de én hazudni nem fogok. Ja meg amit még bírok, amikor mondják, hogy ,,Isten színe előtt" házasodni. Már ne haragudjatok, de aki igazán hívő, az tudja, hogy Isten mindenhol ott van, ahhoz nem kell templomba menni, de innen is látszik, hogy rengeteg olyan ember van, aki csupán vallásos, és nem gondol bele semmibe.



2019. okt. 13. 07:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Jó, a nagymama saját döntése. Ha nem tetszik, nem jön. Nekem pl. akkor sem lenne templomi, mert egy hazug képmutatásnak tartom. Szüleimet is beleerőltette dédanyám, pont emiatt a keresztyén maszlag miatt.


Te is a "nem intézményesített hit" egyik példája vagy, amit az egyház gyűlöl, mert akkor se lóvét nem látnak belőled, se képmutatást. Amúgy pedig ha már Biblia, akkor inkább Jézus, mint Isten. Isten végig egy már-már pszichopata sértődött karakter, az egész ószövetség egy brutális mészárlás szinte, idióta próbák, random kínzások "az úr" jóváhagyásával. Az Újszövetség már jobb, Jézus prédikáció néhol egész jók és a brutalitása is célszerű (ostorral kizavarni a kufárokat a templomból stb.)

2019. okt. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyi beleszólásuk van, amennyit a pár megenged nekik! HA vekengés van, akkor nyugodtan lehet mondani, hogy "csókolom mama, akkor itthon tetszik maradni".
2019. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen téren szerencsém volt a párommal. Egyikünk családja se szólt bele az esküvőnk szervezésébe, igaz, mindkettőnk családja ateista (igen, a nagyszülők is).


Mint írtam, nem vagyok híve, de én a te hozzáállásodat tartom a legjobbnak és legértelmesebbnek.


Szerintem az a legjobb, ha nem hallgat a pár a "nem jövök el" fenyegetésekre. Akkor ne jöjjön. Ha emiatt nem is megy el, hidd el, nem is fog hiányozni.

2019. okt. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen beleszólása nincsen.

Az érzelmi zsarolás meg szánalmas, ha valaki nem megy el ilyen-olyan okok miatt akkor az az ő baja.

2019. okt. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyi beleszólása van a szülőknek/nagyszülőknek, amennyit a pár megenged. Ha a fenyegetőzés hatására elmennek templomba, akkor az az ő döntésük volt, hogy ezt végül leszervezték és összehozták, nem a nagyszülőé. Nálunk is volt ilyen, "templomi szertartás nélkül nem is igazi esküvő", meg "vadházasságban akarjátok leélni az életeteket?!", meg hasonlók, ott is fenyegetőzött az én nagymamám húga (nem tudom, hogy ő milyen rokonom, bocsi :D ), de hát istenem, mondtam neki, hogy szerintem képmutatás lenne templomi szertartással összekötnünk az életünket, amikor nem vagyunk vallásosak, nem járunk templomba, én is voltam bérmálkozó (nyilván szülői nyomásra), de kb azóta nem léptem be semmilyen templomba se, szóval minek? Csak azért mert "szép"? Hát, szép volt így is a sima polgári szertartás is, gyönyörű beszédet mondott az anyakönyvvezető is, és nem is voltak benne kellemetlen vallási fellengzések. És mondok jobbat- így is eljött minden meghívott a családból. Szóval csak annyira tudják befolyásolni az ilyesmivel a párt, amennyire ők hagyják magukat befolyásolni.
2019. okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

#5


Nagymamád húga ő a "nagy-nagynénéd". Tudom kicsit furán hangzik.

2019. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

Családfüggő. Van, ahogy nagyobb szájú rokonok beleszólnak, van ahol nem, életkortól, származástól és vallási hovatartozástól teljesen függetlenül.

Én katolikus keresztény vagyok, de mivel a szentségi házasságot a pár egymásnak szolgáltatja ki, így ha ezt nem érzik fontosnak, nem értik vagy bármilyen ellenállás van bennük ilyen irányban, akkor teljesen fölösleges az egyházi esküvő. Formailag lemehet, de tartalmilag nem is lesz érvényes. Ez kereken benne van a kánonjogban.

"Már ne haragudjatok, de aki igazán hívő, az tudja, hogy Isten mindenhol ott van, ahhoz nem kell templomba menni"

Oké, de ez nem cáfolja meg az egyházi házasság fontosságát... Fölöslegesnek érzem a kirohanásodat az egyház ellen és nincs is sok köze ehhez a témához. Legközelebb kicsit nyugodtabban és reálisabban próbálj fogalmazni, mert leszel sokkal különb annál, aki meg a másik oldalt próbálja mindenkire ráerőltetni.

2019. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőbe beleszólás csak a bemelegítés. Utána beleszólnának MINDENbe is. Az esküvőszervezés egy tréning a párnak, hogy megtanulják ezt kezelni.
2019. okt. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%
Az 5-ös és a 7-es válaszoló leírta, amit gondolok. Még annyival egészíteném ki, hogy szerintem ha már a kapcsolat kezdetétől egy önálló egységként tekint magára a pár és az életvezetésük, a hétköznapi döntéseik azt sugallják mindenki felé, hogy ők szuverén, önálló, felnőtt emberek, fel sem fog merülni, hogy véleményt nyilvánítsanak az esküvővel, vallással, vagy bármi mással kapcsolatban. Egyetértek a 7-es hozzászólóval, hogy felesleges hőzöngeni. Részben azért, amit ő is leírt, részben azért, mert azt gondolom, kevésbé lesz hiteles és nem túl meggyőző a rokonság felé sem. Az a benyomásom, kedves kérdező, hogy nekünk névtelenül kiadod a feszültséget, amit ez a szituáció okoz, de nem biztos, hogy a család fele is képviseled az álláspontodat. Pedig a jövőbeli (vagy már megtörtént- többször olvastam már itt ezt a problémádat, lehet, megvolt már azóta az esküvő) házasságod,a családi és egyéb kapcsolataid szempontjából is hasznos lenne megtanulnod határozottan, udvariasan képviselni az érdekeidet. Sokan keverik a keménykedést a határozottsággal, pedig az előbbi csak felesleges feszültséget gerjeszt és nem kelt tiszteletet, így hatást sem ér el. Nekem sokáig tartott, mire erre rájöttem, de azóta senki nem köt bele semmibe és harag sincs. Próbáld ki.
2019. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Amennyit a pár enged a zsarolásnak, beleszólásnak. De szerintem az is nagyban hozzájárul, ha a szülők fizetik/nagy részben fizetik, és a pár erre rá van szorulva; akkor meg az a szöveg társul hozzá, hogy "az én pénzem, ennyi kérésem csak lehet".
2019. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!