Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti közös vagy külön kasszán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti közös vagy külön kasszán éltek a pároddal?

Figyelt kérdés

2019. nov. 30. 17:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Közös. Én nem is értem, hogy lehet külön.
2019. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Mi 9,5 éve vagyunk együtt, 8 éve hàzasok, (8,5 éve élünk együtt).

Összeköltözés óta közös kasszàn vagyunk, nekünk ez volt a természetes. Havi 150 ezer megy megtakarítàsba, 180 pedig megélhetés, szórakozàs...ilyenek.

2019. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Közös kassza. Mióta össze költöztünk.
2019. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Együtt élve nehéz teljesen külön kasszázni, szerintem nem is lehet. De pl mi is külön kezeljük a fizetéseinket, de minden költést megbeszélünk, és a közös költéseket megfelezzük. Ha ő vesz magának egy körömlakkot vagy egy könyvet, azt a saját fizetéséből állja, de a bevásárlást, rezsit, koncertjegyeket, stb, mind felesben fizetjük. Pl én a kocsi tankolásait állom, mert 90%-ban én használom a kocsit, de mivel ő is szokta, ezért a TV-számlát ő állja és így kb egál. A rezsit, bevásárlásokat mind közösen álljuk, de ezt úgy tudjuk megoldani, hogy valaki bevásárol mondjuk 20ezerért, a másik meg kifizeti a felét, vagy ő fizet mást. Általában figyeljük a költéseinket és havonta egyszer-kétszer megnézzük, hogy ki hol tart, és kiegyenlítjük, ha valaki többet költött addig. Nyilván ez igényel némi odafigyelést a költésekre (el szoktuk tenni a blokkokat), megbeszélést, de mivel szeretnénk megtakarítani, ezért ez is segít.


De pl szüleim ezt úgy oldják meg, hogy anyukám hó elején ad egy összeget apámnak, mivel a csekkeket ő intézi, illetve van társkártyájuk, amiről megy a bevásárlás nagy része. Nincs úgy elszámolva, mint nálunk, de ők együtt vannak 35 éve, és jelenleg ez vált be nekik. De azért ez elég változó volt, hogy mire mennyit tudtak költeni.


Nekünk ez teljesen bevált, átlátjuk a költéseinket, és teljesen fair, hogy felesben állunk minden közös dolgot. Kellett azért dolgozni rajta, hogy kialakuljon egy rendszer. Egy darabig ment az, hogy mindig én vásároltam be, de nem kértem, hogy adjon bele, de így meg én túlköltekeztem magam. Nyilván van az a szint, ahol tök mindegy, hogy most én vagy ő elköltöttünk 100ezerrel többet, mert nem számít, de jelenleg mi nem itt tartunk :D.

2019. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
11 es, nem érted hogyan lehetne külön? Pl nálunk a feleségem 250 ezret keres, én 2 milliót. Nem felvágásból mondom, hanem szemléltetésképpen. Nos ez esetben igazságosnak találnád a közös kasszát? Sokszor meglepem ruhákkal, utazásokkal, ékszerekkel, háztartást alap, hogy én viszem, de nem nyúlhat a pénzemhez. Az ő pénzét szinte teljes egészében megőrizheti, mert max annyit költ, amennyit magára szeretne, vagy gyereknek vesz valamit. Viszont, ha autót akar venni vagy hasonló kiadás, abba nem adok bele. Családi autó az enyém és így azt vehetjük így közösnek. Házassági szerződésünk is van, nem azért mert szemét vagyok, hanem mert igazságos. Amennyiben véletlen elválunk nem lenne igazságos, ha mindent feleznénk ilyen esetben. Én így gondolom.
2019. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15os. Igen értem, de nem ez a megszokott, hogy milliókat keres egyik fél. Az esetek nagy reszeben gondolom max 100 ezer ft különbség van, ami nem olyan sok.
2019. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez esetben teljesen igazágos a közös. Amennyiben mindkét fél közel azonos szinten keres és ad a közös kasszába, akkor természetes, hogy együtt kezelik azt és egyenlő arányban vesznek ki belőle. 15 ös voltam
2019. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!