Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közös kasszán vagytok a pároddal?

Wartburg353s kérdése:

Közös kasszán vagytok a pároddal?

Figyelt kérdés
Nemrég osztálytalálkozón voltam, és szóba jöttek a pénzügyek. Legnagyobb meglepetésemre a volt osztálytársaim nagy része azt mondta, ők nincsenek közös kasszán az élettársukkal/házastársukkal, mindenki maga költi el, amit keres, a rezsit meg felezik. Nálunk ez fel se merült, az első pillanattól fogva beraktuk a fizetést a közösbe, és megbeszéltük, mire költünk, akkor is, mikor én kerestem jobban, és most is, hogy GYES-en vagyok. Nálatok hogy van ez? És ha külön vagytok, miért?
2011. dec. 10. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk magától értetődik a közös kassza. A törvény is közös jövedelemnek tekinti a házasság alatt szerzett jövedelmet. Akkor is,ha csak az egyik fél keres,másik pedig semmit.

Ezek az emberek vagy túlzottan anyagiasak,de a bizalom nincs meg közöttük. Akkor pedig az együttélés sem lehet jó.

2011. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyelőre külön vagyunk, a költségeket pedig felezzük. Talán, ha majd összeházasodunk, nyitunk egy közös számlát is.
2011. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Hogy érted, hogy "beraktuk a fizetést a közösbe"? Nálunk úgy megy a dolog, hogy mindenkinek a saját számláján van a jövedelme, és teljesen esetleges, hogy mikor mit ki fizet. Ha valamelyikünk lenullázódik, akkor meg a másik ad neki kp-t. Most ez közös kassza vagy sem?
2011. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikor összeköltöztünk albérletbe, akkor még nem voltunk közös kasszán évekig. Kiszámoltuk, hogy mennyi a rezsi, kb. mennyi kell havonta kajára, azt elfeleztük, és a ránk eső részt bedobtuk a közösbe. Nem megbeszélés alapján alakullt így, tehát konkrét okot nem tudok rá írni. Viszont nagyon hasznos volt. Segített az összecsiszolódásban szerintem sokat. A ( ma már ) férjem sokat lottózott és sorsjegyezett, amit én nem láttam volna szivesen, hogy erre költünk, én pedig segítettem édesanyámat kicsit anyagilag, meg ugyebár szeretem a ruhákat, parfümöket...Ezt pedig lehet, hogy ő nem díjazta volna a közösből.

Utána mikor megvettük a közös lakásunkat, akkor viszont egyértelmű volt, hogy nincs olyan, hogy enyém és tiéd, minden megy a közösbe azóta. Hisz ha már közösen veszünk lakást, az azt jelenti, hogy már tudjuk, hogy ez az a kapcsolat amit kerestünk, eggyütt tervezzük a jövőt, tehát nincs értelme az enyém-tiéd dolognak.

Persze ma már én kevesebbet költök ruhákra..., ő pedig szerencsejátékra, mert a leg fontosabb, hogy minél hamarabb kifizessük a lakást, de az az első néhány év jó volt arra, hogy elfogadjuk a másik "hóbortjait", és ma már ne vitázzunk ilyesmin. Persze ehhez az is kellett, hogy mindketten kompromisszumképesek legyünk.:)


Tehát szerintem az még ok is, ha a pár az első pár közös évet külön kasszán tölti, de mikor már házasok, vagy közös gyerek van, vagy közös lakás, ot már fura a különkassza.


Már csak azért is, mert mikor még össze költözöl valakivel, nem lehet tudni, hogy mi lesz a vége. Lehet, hogy egy életre szól, de lehet, hogy csak egy-két évre. Ilyenkor gondolom nagy problémák merülhetnek fel a közös kasszából, ha szétmegy a pár.

2011. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi még csak együtt élünk, nem vagyunk közös kasszán, de ugyanannyit keresünk. nálunk úgy működik, h a rezsit és az albi díjat felezzük, a kaját pedig általában egyszer a párom, egyszer én fizetem, ezen nem szoktunk összeveszni, akinél épp van pénz. teljesen jól működik a dolog így is.
2011. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha netán letiltás megy a számlára és annak akinek letiltanak nincs miből akkor a másik fizeti?

Ez valahogy nem életszerű.

A többiek véleményét az egyszer én egyszer te fizetünk módszert prolongálom. Hozzáteszem, hogy nem húzom a strigulát, hogy ki hányszor és mekkora összegben fizetett a másiknak vagy a másik helyett.

Továbbá a nagyobb beruházásokat, költekezéseket megbeszéljük. Beosztjuk, kiszámoljuk, stb.

2011. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

a legrosszabbat kihagytam: belegondoltál abba mit csinálsz ha netán a párod meghal? A bank azonnal tiltja a számlát amint tudomására jut a hagyatékiig. Addig bármi érkezhet rá nem tudod felvenni, hozzáférni. Semmilyen formában.

Bár ne következzen be ez!!

2011. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nálunk úgy működik ez, hogy amikor mindkettőnknek bejön a jövedelme, azt összeadjuk, és onnantól kezdve nem számít, kinek a számláján van, és ki kereste meg ténylegesen, hanem leveszünk valamelyik számláról annyi pénzt, ami a csekkekre+ kajára kell, ha meg utalni kell valamire, mindegy, melyik számláról tesszük. (Valaki kérdezte, mit jelent nálunk a közös kassza.)

Igazatok van, hogy ez a rendszer csak akkor működhet, ha teljes biztonságban érezzük magunkat, Tényleg nem gondoltam még arra, mi van, ha zárolják a számlát vagy elválunk, vagy még rosszabb. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nekem olyan természetesnek tűnt, hogy így csináljuk, meg a férjemnek is, és fura volt, hogy az egész volt osztályomból rajtam kívül csak egyetlen ember csinálja így. Köszi.

2011. dec. 12. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy közös lakás és házasság után lettünk csak közös kasszán.


Nálunk ez úgy megy,hogy egyikőnk számlájáról vonják a rezsit, ami marad, azt rajta is hagyjuk ( ha sikerül ) gyűjtögetés céljából, a másikónk számláját pedig a vásárlásokra használjuk.

2011. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!