Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csináljak ha ez nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha ez nagyon zavarja a barátomat? Én nem direkt csinálom

Figyelt kérdés

Az van hogy én nagyon sok pénzt tudok költeni ha boltba megyek. És nagyon gyakran járok vásárolni 😀 de én tényleg nem bírom ki hogy ne vegyem meg ami megtetszik. Van vagy 10 téli cipőm tegnap meglattam egy szépet és még vettem. Sminkeket is állandóan veszem már nem tudom hova rakni, körömlakkom is nagyon sok van de még mindig veszem.

Dolgozunk mind ketten.


2019. dec. 6. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Önuralomról hallottál már? Ideje lenne utánanézni.
2019. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
És mennyit keresel? Ha a fizetesed jelentős részét félre tudod tenni, akkor oksi. Ellenkező esetben pszichológus.
2019. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Ez minden kicsit is értelmes embert zavarna. Fordulj pszichológushoz, mert ez is egy függőség, és ez is káros. Legalább a saját pénzed költöd, vagy annyi pénzt b.ol el, hogy a párodéhoz is hozzá kell nyúlni?
2019. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha emellett tudsz rendesen félrerakni és el is férnek a cuccok akkor oké. De ha a 10 cipőből 2-t hordasz és a rezsire nem marad akkor ideje átgondolni.

Tűzz ki egy célt, pl nyaralásra, és rakd félre, amit ilyen butaságokra költesz

2019. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk csináld azt, hogy mértéket tartasz. Feleslegesen megy el a pénzed. Vagy menj pszichológushoz.
2019. dec. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Ameddig a te pénzedet költöd, addig semmi gond. Én is ilyen vagyok, de van elég bevételem és megy félre elég szépen 7 számjegyű összeg havonta. Engem nem érdekelt soha, hogy a pasim mit csinál a pénzével. Volt egy exem, ő is elbxta mindig a pénzt. Tök jó volt vele a szex, más miatt lett vége.
2019. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Ha eddig nem így volt, akkor legyetek külön kasszán.

A rezsire, kajára, és egyebekre szánt pénzt add a párodnak, és kezelje ő.

Tegyél félre pénzt havonta a közös terveitekre (nyaralás, esküvő, lakás, kocsi, bármi). Olyan számla kell, mire csak betenni tudsz, vagy a párodé, anyudé, és nem férsz hozzá. Esetleg lakástakarék.

A maradék a maradék, azt arra költöd, amire jól esik.

Ha nem mentek közben egymás idegeire, akkor vásároljatok együtt. A párod rád szól, ha feleslegesen vennél dolgokat.

Megoldás lehet az is, ha kialakítasz egy új rendszert. Amit egy éve nem használsz, az nem kell, csak foglalja a helyet. Add el ezeket, és csak az ebből bejövő összeget költsd új cuccokra. Így persze csökken is a mennyiség, mert 3-4 darabot kell eladni egy új áráért.


Ha pár hét alatt nem lesz változás, akkor keress fel egy pszichológust, aki segít a vásárlás mániát legyőzni.


Közben gondolj arra, hogy nem akarod emiatt elveszteni a párod, és milyen szerencsés vagy, hogy eddig is elviselte.

2019. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Ne is haragudj, de igenis direkt csinálod. Te döntesz úgy, hogy megveszed az ezredik vackot is. Amúgy hagyd otthon a bankkártyádat. Este gondold végig, mennyi pénzre lesz szükséged másnap, és annyi készpénzt tegyél a pénztárcádba.
2019. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Én kivágnálak.
2019. dec. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Rockarc ***** válasza:
100%

A kenyszeres vasarlas egy mentalis betegseg, amit kezelni kell. Fuggetlen attol, hogy dolgozol, vagy sem. Meg attol is, hogy tellik ra, vagy sem. Minden fuggoseg az. Vagy pedig igen fejletlen szemelyiseged lehet, mert gyerekekre jellemzo ez a "nem birom ki" stilus, de tizenevesen azert kinovik az emberek.


43F

2019. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!