Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Létezik még rajtam kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik még rajtam kívül olyan nő aki képtelen az együttélésre?

Figyelt kérdés
Jócskán elmúltam 30 éves. Volt pár kapcsolatom. Együttélős is. Az utolsó kapcsolatom után egy ideig nem akartam új párt. Amikor lett és felvetette az összeköltözést, akkor kb a hideg rázott a gondolattól. Szeretek egyedül élni. Megvan a saját lakásom, ahova visszahúzódhatok. Amúgy is introvertált jellem vagyok. Tudom...ez nem normális a társadalom szemében, szóval nem érdekel az emiatti oltás áradat. Arra vagyok kíváncsi, hogy van e még rajtam kívül ilyen nő/lány/asszony? Nála miért nem működik?
2019. dec. 25. 08:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
80%

#20


Amit mi érzünk, az olyan, hogy a belsőt szereted. Én azt szeretem, amikor otthon van smink nélkül, szeretem amikor a régi pizsamáját hordja, amit talán a mamája hordott úgy emlékszem, mert az kényelmes számára. Számomra ezek nem elviselési dolgok. Ha beteg és olyan tulajdonságokkal rendelkezik amit leírtál, örülök, hogy ottlehetek mellette, segíthetek neki gyógyulni. Gyógyszerért elmenni patikába, teát főzni neki, puszit adni neki, minden.


Ez hasonlít ahhoz, ahogy a családodat is szereted. Ez a elgegyszerűbb példa. Minden ember úgy szereti a családját, ahogy van. Baleset éri az egyik tagot, megcsúnyulna? Ugyan az az ember marad számodra. Én azt mondom, hogy még jobban is fogod szeretni utána, hiszen tudatosul benned az, hogy ti ott vagytok egymásnak, egy család vagytok.


Meg egy kicsit arra is elment ez a dolog, hogy a nők sokszor úgy érzik, hogy nem elég jók. Pedig a férfiak többsége úgy szereti őket szerintem, ahogy vannak. Legalábbis az értelmiségek. Szóval smink nélkül, otthoni ruhában, ahogy meg vannak teremtve.


Nyilván nem minden ember ilyen.


#18 pl. a közös kasszát is felhozta. Teljesen jogos az is, ha valaki nem akarja megszotani a pénzét. De pl. sose szabad elfelejteni, hogy ha a pár egyik oldala elért valamit, ahhoz sokszor a másik is hozzájárul. Pl. én is a jelenlegi munkámat a párom nélkül nem szerezhettem volna meg. Szóval ha még fizetésemből ő nem is kap jogilag, amúgy megérdemelné. Gazdaságilag is megéri osztoszkodni amúgy hosszú távon. De főleg, ha házasok vagytok.

2019. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azt hittem, csak én vagyok egy gazdasági totálkár ebből a szempontból. (Senki ne vegye magára!) Alapból én sose akartam gyereket. Érzelmileg pedig nagyon nehéz közel kerülni hozzám. Aki tudott, azzal meg is jártam. (Nyilván én is hibás voltam). Azóta nem is próbálkoztam, pedig nekem is van kapcsolatom.
2019. dec. 26. 13:18
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyesmi vagyok és szerintem rengeteget számít az, hogy milyen emberbe szeret bele az ember lánya. :)

A kapcsolataim 90%-a azért ért véget, mert úgy éreztem a másik megfojt. Mintha állandóan ülnének a mellkasomon és én levegőért kiáltanék utolsó erőmből. Sikítva menekültem mindenhonnan, ahol azt éreztem, hogy a másik féllel össze kell nőnöm. Szinte szó szerint.

Egyszer éltem együtt valakivel a férjem előtt. Egy 25 nm-es lakáskában. 3 hónap után elmenekültem, egyszerűen nem bírtam, pedig nagyon szerettem őt.

Aztán megismertem a férjemet, aki pont olyan igényekkel van megáldva, mint én. Ugyanúgy igényelte a távolságot és az "én időt", így gyorsan megállapodtunk, hogy a leendő lakásunkban legalább két szoba legyen, hogy ő tudjon jobbra menni ha úgy van, én pedig balra. Vannak külön tevékenységeink és eljárunk külön-külön a barátainkkal is ide-oda. Nem egyszerre kelünk, ő inkább felkel 20 perccel korábban, mint én. Elintézi a dolgait a fürdőben, konyhában, hogy mire én ébredek, már ne akadályozzuk egymást. Annyira belesimultunk egymás életébe és annyira szeretem azért is, amiért ő ennyire megérti ezt az igényemet, hogy azt nehéz lenne szavakba önteni. Őszintén szólva sosem gondoltam, hogy van ilyen.

Most a gyermekünket várjuk. Tudjuk, hogy a mi életmódunkba nehéz lesz integrálni egy kis kiszolgáltatott lényt, már most sokat beszélgetünk arról, hogy hogy fogjuk tudni megteremteni a család fogalmát a magány igényünk mellett, de egy csapat vagyunk. Olyan harmonikusan sikerült kialakítani az életünket, hogy biztosan menni fog ez gyerekkel is majd valahogy. :) A jó isten adja, hogy a babánk is olyan kis magánakvaló legyen, mint mi, aki nem csak elfoglalja magát egyedül, hanem konkrétan élvezi, igényli is az egyedüllétet. :)

2020. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!