Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek illene felajánlano...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek illene felajánlanom, hogy gluténmentes háztartást vezessünk?

Figyelt kérdés
Ha egy gluténérzékeny férfi és egy életallergiában nem szenvedő nő összeköltözést tervez, akkor egyszerűbb már összeköltözés előtt tisztázni gondolom. A diéta hibák elkerülése végett pedig egyszerűbb gondolom, ha minden gluténmentes. De nem értek hozzá még annyira. Személyes tapasztalatokat nagyon megköszönnék hasonló helyzetekről.

#diéta #főzés #liszt #gluténmentes #életérzékenység
2020. márc. 7. 12:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem. Oldja meg magának. Eddig is boldogult nem?
2020. márc. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
Egye azt amit eddig.
2020. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem illene. Ha ő igényel speciális érkezést, akkor oldja meg.

Ettől még felajánlhatod.

2020. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Gluténnél igen, érdemes. Azért az nem olyan, mint pl nekem a laktóz érzékenységem. Felőlem párom nyugodtan ihat sima tejet, és teheti a növényi tej mellé a hűtőben, nem lesz bajom tőle. Gluténnél a keresztszennyezés sokkal kényesebb dolog. Legalábbis én így tudom. De a legtisztább az, ha egy alkalommal beszélgetsz vele erről, és megkérdezed miben és mennyire kell figyelnie a hétköznapokban. Nem mindegy például, hogy pontosan melyik típusú, és milyen súlyos a gluténérzékenysége.
2020. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Nekem egy köztes megoldás szimpatikusabb lenne. Mondjuk főzésnél úgy készíteném el, hogy ő is ehessen, tehát glutén mentes. Így nem kell kétfelé főzni. Viszont hagyományos (sokmagos) zsömle, vagy kenyér lenne otthon. Egyrészt ezt szeretem, másrészt olcsóbb, mindketten a gluténmentes termékeket esszük csak.
2020. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Nyilvan egyszerubb lenne, hogy nem ketfele etelt foztok, hanem mindketten ugyanazt a glutenmenteset eszitek. Ettol meg te ehetsz glutent tartalmazo eteleket, nem tudom, a keresztszennyezes hogy nez ki, de nem gondolom, ha pl megeszel egy zacsko csipszet, utana nem csokoloztok es kezet mosol, attol barmi masba kerulne gluten. Vagy ha a munkahelyeden Fornettit eszel. Gondolom arra kellene maximum figyelni, hogy ne a sima teszta vizeben fozd ki az o glutenmentes tesztajat... Ezert egyszerubb, ha alapvetoen glutenmentesen etkeznetek mindketten, de neked nem kell teljes mertekben atterned.
2020. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Én nem értek egyet azzal, hogy "oldja meg magának". Nem lakótársak lesztek, hanem egy pár, aki immáron együtt él. Könnyebb, ha segítetek egymásnak. :)


Azért a gluténmentes ételek nagyon drágák, és nem tudom, próbáltál-e már gluténmentes liszttel dolgozni, de nekem az kész kínszenvedés. Azt semmiképpen nem javasolnám, hogy minden gluténmentes legyen.

Bizonyos óvintézkedéseket viszont érdemes megtenni, pl ahogy mindig tartasz otthon lisztet, tésztát, stb. szintén érdemes betárazni gluténmentes alapanyagoktól is, illetve mind az alapanyagok mind a készételek esetén érdemes jelezni, hogy melyik a gluténmentes (akár azzal, hogy külön tárolod őket).

Arra érdemes még figyelni, hogy míg egy mindenevő ember étkezésénél teljesen általános dolog az, hogy "ma nem volt időm főzni, rendelek egy pizzát"; gluténmentes étkezésnél nehéz ezt eljátszani.


De ahogy a többiek is mondták, legegyszerűbb megbeszélni ezt.

2020. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen gluténérzékenységről vam szó.

Van amk autommunbetegség,az nagyon sulyos tud lenni.

Ott csak pár szem morzsa is hihetetlen rosszullétet tud okozni a párodnak.

Tartsatok teljesen külön a kenyereket, liszteket, tesztákat. Külön melegszendbics sütő, piritós készitő stb. Ha vágsz valahol kenyeret nagyon alaposan mosd le utána az eszközöket, legyen kulon vajatok (hisz tobbszor kensz meg egy kenyeret ugye). Nem kell neked is gluténmentesen enni de nagyom oda kell figyelni hogy egy kis gluten se jusson a szervezetébe.

Nekem nem ilyen gluténerzékenységem van. Nem a cöliákia fajta. Nálam csalínapok is becsúsznam sajnos...ha ilyen enyhébb fajtája van, akkor felesleges változtatni a dolgokon :)

2020. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell gluténmentes háztartás, csak figyelj, hogy ne keveredjenek az ő etelei a tieddel.

Pl rantott húsnál az övét kell elobb kisütnöd, és ugy a tiedet, ha te maradsz a hagyományos étkezésnél, aztan az olaj kuka.

Rizs, krumpli, quinoa, húsok mind simán mehetnek neki is.

Suriteni krumplival, tejszinnel, esetleg rozsliszttel tudsz neki.

Alapvetően amit ő ehet , azt te is, gm kenyér, kekszek, sütik. Szoval ha igy kenyelmesebb, abból vesztek.

A tésztás ételeket lesz nehezebb megoldani, de nem lehetetlen.

Nem kell felajanlani a gm háztartást, Simán beszéljetek át, ugyis majd gyakorlatban alakul ez ki.

20 éve kínszenvedés volt a gm életmód, manapság mindenhol belebotlasz ilyen termékekbe.

2020. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 2 honapja derult ki minden fele érzékenység. Itthon a párom is igy eszik velem :) vagy ha elmegyunk valahova enni.

Ha nen vagyunk együtt nrm tartja, de mikor együtt vagyunk nagyon empatikusan ő is ezt követi. Plane hogy egyszerűbb igy. Nem én kértem. Ő mondta hogy igy lesz :)

2020. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!