Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélésnél hogyan oldható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélésnél hogyan oldható meg a közös kassza?

Figyelt kérdés
Három hónapja költöztünk össze a barátnőmmel. Előtte albérletben laktam egyedül, és most hozzáköltöztem. A lakás a barátnőmé, de jelzálog van rajta, és több mint havi 110 ezret fizetünk a banknak. Van egy 10éves kisfia, aki velünk van, és az apuka semmi gyerektartást nem fizet. Mindketten nettó 200ezret keresünk, amiből én eddig 140et a közösbe adtam, a maradékot pedig félretettem. Ebből a 140ből magamra soha semmit nem költök, még egy zoknit is a félretett 60ezerből veszek. Idén lakásfelújítást tervez, és most abból van a vita, hogy egy kapcsolatban nincs "én pénzem", és a teljes fizetésem a közösbe kellene tegyem. Őszintén én senkiben sem bízom igazán, és arra sem vennék mérget, hogy ez a kapcsolat örökké fog tartani. Na netán néhány év múlva szétmegyünk, és nekem semmi megtakarításom, akkor mehetek a híd alá, miközben más házát építettem. Mit gondoltok?

2020. márc. 8. 12:54
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
A gyermek apját be kell adni végrehajtásra a tartásdíj miatt. Ha van valamilyen jövedelme, abból fogjátok megkapni, ha nincs, akkor az állam előlegezi meg az összeget (ha jól emlékszek a gyermek 18 éves koráig), és amint lesz az apának bármi bevétele, rögtön vonni fogják tőle a pénzt.
2020. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
Attól még az a gyerek "éhezik"!
2020. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az apukát lehetetlen előkeríteni, annyit tudunk, hogy 5évvel ezelőtt valahol délamerikában volt. A szülei sem adnak infót róla, és nem vesznek tudomást az unokáról.
2020. márc. 8. 13:39
 14/23 anonim ***** válasza:
39%
Szerelmes vagy?
2020. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
És ha albérletben élnél akkor több megtakarításod lenne? A 140 ezerbe benne van a lakhatás, rezsi, étkezés, tisztítószerek, biztosítások, stb? Mert ha igen, akkor nem sok. Kétlem, hogy 200 ezres fizetésből egyedül élve albérletben jobban jössz ki anyagilag.
2020. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazából jól gondolod. Más tulajdonába ilyen formán nem adunk bele. A hitelèbe se kellene bele adnod, semmi közöd hozzá. Ok, hogy megspórolod az albèrlet árát, de ő még keres rajtad azzal, hogy beleadsz a hitelèbe. Neki ezáltal saját háza/lakása lesz. A felújításban meg pláne nem kène bele adnod, max úgy, hogy lepapírozzátok mennyit adtál bele, ès szètválás esetèn azzal az összeggel tartozik neked. Igazából a közösen fizetett lakáshitelek ugyanez...
2020. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
sose költöznék össze senkivel. pláne nem ilyen szituban
2020. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Kínai vacsora: Tip-Li
2020. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Teged eleg jol lehuznak.

A parod keres 200at, 110 a hitel es marad neki 90 kajara, rezsire ugy hogy van egy fia.

Valoszinuleg honap vegere semmi sem maradna neki ha te nem lennel.

ugy gondolom hogy 100.000nel tobbet ne adj be. Te nem vagy felelos a kisfiu eltartasaert csak a magadeert es azert hogy hozzajarulj a rezsihez, kajahoz meg egy kevessel a lakas koltsegeihez mivel ott laksz. Ha lakotars lennel akkor valoszinuleg fizetnel egy szobaert kb 40-et ,a kajadat meg a rezsi oszlana. Ez kozel nem lenne 140.000

2020. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Érthető, amit írsz, hiszen papíron semmi közöd a lakáshoz és ha kenyértörésre kerül a sor, akkor nem is követelhetnéd majd vissza, amit belefektettél. Az, hogy odaadsz neki 140e-t, már az is nagylelkű tőled, szerintem ragaszkodj ehhez az összeghez. (Meg igazából, ha albérletben élnél, akkor is kifzetnél ennyi pénzt a rezsire meg a bérleti díjra, szóval így fifty-fifty.) Viszont a lakás felújításához semmi közöd. Az, ha fizikailag segítesz benne, tök oké, de miért fizetnéd te?
2020. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!