Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélésnél hogyan oldható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélésnél hogyan oldható meg a közös kassza?

Figyelt kérdés
Három hónapja költöztünk össze a barátnőmmel. Előtte albérletben laktam egyedül, és most hozzáköltöztem. A lakás a barátnőmé, de jelzálog van rajta, és több mint havi 110 ezret fizetünk a banknak. Van egy 10éves kisfia, aki velünk van, és az apuka semmi gyerektartást nem fizet. Mindketten nettó 200ezret keresünk, amiből én eddig 140et a közösbe adtam, a maradékot pedig félretettem. Ebből a 140ből magamra soha semmit nem költök, még egy zoknit is a félretett 60ezerből veszek. Idén lakásfelújítást tervez, és most abból van a vita, hogy egy kapcsolatban nincs "én pénzem", és a teljes fizetésem a közösbe kellene tegyem. Őszintén én senkiben sem bízom igazán, és arra sem vennék mérget, hogy ez a kapcsolat örökké fog tartani. Na netán néhány év múlva szétmegyünk, és nekem semmi megtakarításom, akkor mehetek a híd alá, miközben más házát építettem. Mit gondoltok?

2020. márc. 8. 12:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én egy forintot se fizetnék más lakáshitelébe, csak akkor ha egy negyed tulajdonrészt ad belőle neked is. Később ha pedig összeházasodtok vagy komolyabban együtt maradtok, akkor meg mondjuk a felét.
2020. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek, mert, ha nem adsz még több lóvét, sőt, amit itt javasolnak, nem fizess a hitelbe, lakásfelújításba, stb, akkor hamar ki leszel paterolva, hiszen nyomban megszűnik a szerelem. Csak a teljes anyagi kiszolgáltatottságod árán maradhatsz meg a kapcsolatban, ezt így kell érteni. :)
2020. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Tök mindegy,hogy házasság vagy nem, de így ez nem fair. A gyerektartást akkor is hajtani kellene, az nem indok, hogy a szülei nem adnak felvilágosítást, nem is kell nekik felétek. Hajtsátok, lehet 1-2 év, de csak utolérik, sőt biztos. A másik az állam ad megelőlegezett gyerektartást, kevés, de a semminél több. A másik, a hitelhez, gyerekhez nincs közös, annak költségét állja a barátnőd (ha házasok vagytok akkor is), a többi felesben. Nagyon le Vagy húzva és baleknak nézve.
2020. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!