Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házimunka feladatok felosztása?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka feladatok felosztása?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve lakunk együtt mi rendben megbeszéltük a háztartási feladatokat



Párom 30 F


Minden nap elmosogat,

Heti 3x vásárol

heti1x leviszi a szemetet

Heti 2x összeszedi a szennyest,berakja a mosógépbe el is indítja, majd kitereget

Heti 1x főz


Én

Heti 3x takarítok

Heti 3x felmosok

Heti 2x porszívozás van

Heti 3x főzök

Minden nap kutyát sétáltatok


Nálatok hogy oszlik meg a takarítás,segít a férjetek,párotok



2020. márc. 27. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Én: főzök, mosogatok, mosok, teregetek, takarítok, befizetem a számlákat, vásárolok

Barátnőm: mosást és vásárlást az esetek 10%-ban megcsinálja, többiből semmit, csak kritizálja, ahogy én csinálom

2020. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem "segít" a párom, hanem kiveszi a részét a közös munkából. Szép lenne, ha "segítségnek" hívnánk, mikor ő is itt él. :D


Normál időkben:

Mosás az én feladatom, utána amíg én hajtogatok addig a zoknik kiválogatása a páromé, én azt utálom. :D

Porszívózni a párom szokott, ő előbb ér haza munkából, megcsinálja mire hazaérek.

Egyéb takarítás közös vagy felváltva csináljuk.

Főzni csak hétvégén szoktunk, akkor közösen.

A szemetet párom viszi ki.

Bevásárlást együtt intézzük.


Most én itthonról dolgozok, párom még jár dolgozni:

Én főzök hétköznapokon, és én takarítok. A többiben egyelőre nincs változás.

2020. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint fél éve élünk együtt. Még mindig csak egy kezdetleges elosztásunk van, sokszor változtatunk rajta (most pl mindketten itthon vagyunk egész nap, ezért kellett változtatni).


Én főzöm az ebédet, ő a vacsorát (ha nem marad vacsira is az ebédből).

Én mosogatok mindig, cserébe mindig ő viszi le a szemetet és ő intézi a mosást, teregetést, ruhák hajtogatását.

Bevásárolni együtt járunk.

A "nagyobb" munkákat mind én csinálom általában, pl fürdőszoba takarítása, portörlés, felseprés, stb. Néha ő is felsöpör és felporszívóz.

2020. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok én 24N barátom 21F
2020. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

főzni, mosni, teregetni, fürdőszobát takarítani én szoktam

szemetet levinni meg általában porszívózni ő

a mosogatás közös, a többit meg vagy együtt csináljuk vagy aki épp ráér

2020. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs így felosztva, ahogy esik, úgy puffan. Általában hetente egyszer mindent kitakarítunk alaposabban, fürdőszoba-konyha, portörlés, porszívózás, felmosás, ilyesmi, ezt közösen csináljuk, ki mivel kezdi. Hét közben meg odafigyelünk a rendre, ha valami nagyon zavarja valamelyikőnket, azt megcsinálja (pl kiömlött a gyümölcslé a konyhapultra, feltörli, ilyesmi), de amúgy nincs ilyen fix rendszeres takarítósdi. Annyi van, hogy a szemetet 10-ből 9,5x a párom viszi le, a wc-t meg gyakorlatilag mindig én pucolom ki :D De ezt leszámítva minden más teljesen esetlegesen történik, 50-50, nincsenek felosztva így a feladatok, és nincsenek is ilyen rendszeresen, hogy heti X alkalommal történik ez vagy az. Amikor látjuk, hogy már fogynak a tiszta ruhák, akkor mosunk, amikor megtelik a mosogatógép, beindítjuk, amikor megtelik a szemetes, leviszi, szóval nem mondhatnám ilyen tervezettnek az életünket.


34F, 27N

2020. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mosogatás: mosogatógép

Mosás: mosógép, szárítógép, utána mindenki elrakja a saját ruháját.

Főzés: 80% én (nő), 20% ő

Takarítás: söprés, porszívózás, szemét kivitele: gyerek. Felmosás, fürdő, konyha takarítása: én.

Ház körüli kinti munkák, garázs, javítás, ügyintézés: férfi.

Vásárlás: aki épp ráér.

2020. márc. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha ráripakodok segít. Amúgy semmi önálló gondolata nincs.
2020. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én:

A ruhákkal kapcsolatos és a kézügyességet igénylő javításokat én végzem

70%-ban én főzök

A lefolyót én takarítom

A ruhahajtogatást én végzem

Bevásárolni én szoktam, mert szerinte céltudatosabban vásárlok

Rendet én szoktam rakni a lakásban, mert én szórom szét jobban a dolgaimat


Párom:

A nagyobb erőkifejtést igénylő javításokat illetve a házzal kapcsolatos javításokat ő csinálja

Porszívóz és felmos

WC pucolás többnyire az ő része

Mosogatni inkább ő szokott, mivel általában az mosogat, aki aznap nem főzött

Reggelente ő viszi a kutyát (este mindketten)

Ablakpucolás és zuhanykabin pucolása az övé


Mosógép elindítása, teregetés és felmosás-törölgetés általában felváltva zajlik


Nem költöztem volna össze vele, ha nem segített volna, megmondom őszintén. Ez volt az egyezségünk alapja, hogy csak úgy fog működni, ha egy percig nem érzem magam házirabszolgának.


24N 28F

2020. márc. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó nálunk is ez a helyzet, megkértem rá hogy vegye ki ő is a részét mert nem akarok bejáró nőt játszani


Szépen rendben mennek a dolgok

2020. márc. 27. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!