Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Sógornővel együtt élve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sógornővel együtt élve, hogyan viszonyuljak hozzá ha így viselkedik?

Figyelt kérdés

Előzmény: férjem szülei egy több generációs házban élnek a sógornőmmel és a férjével együtt. Pár hónapja úgy alakult az életünk, hogy ide kellett nekünk is költözni. Van saját része a sógornőéknek és nekünk is, ami egy-egy nappali, hálószoba és fürdőszobából áll.

Ezen felül van egy velük közös nappali, illetve a lenti részen ahol a nagy családi nappali és konyha van, az mindenkivel közös.

Mi a saját nappalinkban kialakítottunk egy konyhát, ahol főzni szoktam (általában) kettőnkre. A többiek (anyósék, sógornőék) a közös konyhában esznek, ahova anyósék szoktak bevásárolni és főzni is.


Most: mivel a vírus miatt nem nagyon szeretnék pár naponta boltba menni, sokszor lent eszünk a férjemmel a családdal együtt, vagy ebből a lenti konyhából hozok fel alapanyagokat, amiket megfőzök. Pl húst, zöldségeket, stb.

Mi nem tudunk olyan nagy bevásárlást intézni, mert csak egy normál méretű hűtőm van, míg lent van egy fagyasztóláda is.


Szóval, a hölgyemény ebben a pár hétben többször is megjegyezte különböző szavakkal, hogy én úgy érzem magam a konyhában mintha egy ingyen boltban lennék, hogy csak így hozom viszem innen az élelmiszereket. Először azt hittem viccel, de nem.

Ő egyébként ebbe a közös konyhába nem vesz semmit, mindent a szülei fizetnek.

Ez nekem rosszul esik, és ami még rosszabbul, hogy ebben az elmúlt pár hétben többször is rosszindulatú volt velem más jellegű dolgokkal is.


2020. ápr. 6. 18:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján tényleg ingyen boltnak használod a konyhát. Oké, hogy nálatok nem fér el, tárolni tárolhatod a közösben, de azt nem nektek kellene megvenni, fizetni? Bocs, de szerintem igaza van. Meg ha nem is ő fizeti, hanem a szülők....
2020. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Ezt en se ertem, ha sogornodek vesznek egy kilo hust es te elviszed es ok abbol nem esznek persze h morcosak lesznek
2020. ápr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az eszedbe sem jut, hogy beszállj a nagybevásárlásba?
2020. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Azért vásárolj a lenti konyhába, mert ott elég nagy a hűtőd + onnan használsz alapanyagot. Miért nem alap kérdező?
2020. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Eddig ti különcködtetek.

Ti beleadtok a közösbe? Vesztek kaját mindenkinek? Ők adnak le pénzt a szülőknek?

2020. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem értitek.

Ők semmit sem fizetnek, és mi sem. A közöst a szülők fizetik, eddig ők 100% a közösből ettek, fizetés nélkül. Mi nem, hanem csak most eszünk a közösből.

Volt amit lent tároltam, és másnapra elfogyott, mert a sógornő gyerekei megették. Én ezért nem szóltam semmit, hiszen a közösbe raktam. Kiemelem, ők a saját gyerekeiknek sem vesznek semmit, hanem csak anyósék.

Itt nem a pénzen van a hangsúly, mert sógornőék és mi is megengedhetjük hogy veszünk magunknak ételt (...), hanem az hogy ők a közösből esznek, de őket zavarja ha én és férjem is abból eszünk.

2020. ápr. 6. 19:52
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Igaza van a sógornődnek.
2020. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi, de igaza van. Adsz bele pénzt a közösbe? Eddig folyton külön főztél, most akkor a nagy semmire miért veszed ki hirtelen a kaját, amit ők vettek le maguknak? Én is kiakadnék.
2020. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Utolsó, és többiek. Nem értitek, nem ők veszik az ételt, hanem anyósék.

Eddig csak ők ettek “ingyen” évek óta és mostmár mi is, és ez zavarja őt.

Férjem mondta ne törődjek vele, ő ilyen, de nekem rosszul esik, és nem tudom hogy kezeljem. És ez az ételes dolog csak egy példa volt azokból amikkel megbántott.

Érthető így?

2020. ápr. 6. 21:44
 10/26 A kérdező kommentje:

Azaz mi nem előlük esszük el az ételt, hanem abból eszünk amit anyósék megvesznek.

Alapvetően már az is zavarja őt hogy ideköltöztünk.

2020. ápr. 6. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!