Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Sógornővel együtt élve,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sógornővel együtt élve, hogyan viszonyuljak hozzá ha így viselkedik?

Figyelt kérdés

Előzmény: férjem szülei egy több generációs házban élnek a sógornőmmel és a férjével együtt. Pár hónapja úgy alakult az életünk, hogy ide kellett nekünk is költözni. Van saját része a sógornőéknek és nekünk is, ami egy-egy nappali, hálószoba és fürdőszobából áll.

Ezen felül van egy velük közös nappali, illetve a lenti részen ahol a nagy családi nappali és konyha van, az mindenkivel közös.

Mi a saját nappalinkban kialakítottunk egy konyhát, ahol főzni szoktam (általában) kettőnkre. A többiek (anyósék, sógornőék) a közös konyhában esznek, ahova anyósék szoktak bevásárolni és főzni is.


Most: mivel a vírus miatt nem nagyon szeretnék pár naponta boltba menni, sokszor lent eszünk a férjemmel a családdal együtt, vagy ebből a lenti konyhából hozok fel alapanyagokat, amiket megfőzök. Pl húst, zöldségeket, stb.

Mi nem tudunk olyan nagy bevásárlást intézni, mert csak egy normál méretű hűtőm van, míg lent van egy fagyasztóláda is.


Szóval, a hölgyemény ebben a pár hétben többször is megjegyezte különböző szavakkal, hogy én úgy érzem magam a konyhában mintha egy ingyen boltban lennék, hogy csak így hozom viszem innen az élelmiszereket. Először azt hittem viccel, de nem.

Ő egyébként ebbe a közös konyhába nem vesz semmit, mindent a szülei fizetnek.

Ez nekem rosszul esik, és ami még rosszabbul, hogy ebben az elmúlt pár hétben többször is rosszindulatú volt velem más jellegű dolgokkal is.


2020. ápr. 6. 18:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de eddig különcködtetek. Nekem is feljebb állna, hogy a vírusra hivatkozva hirtelen mégis jó, amin eddig kevesebb ember kellett osztozkodjon.
2020. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Lehet eddig mégsem fogalmaztam világosan.

Lent rengeteg étel áll rendelkezésre, férjem szülei gazdagok, itt nem osztozkodásról van szó, hogy ha többet eszik valaki akkor a másiknak ne jutna. Őt azt zavarja hogy mi (én) is a szülők pénzén eszünk, úgy hogy ők évek óta itt laknak, és semmit nem fizetnek a ház, háztartás költségeibe. Engem ez nem érdekel, mivel nem az én dolgom, nem zavar hogy ők többet kaptak/kapnak, ugyanakkor rosszul esnek az ilyen rosszmájú megjegyzései, csak azért mert mi is itt vagyunk, itt eszünk.

Értelemszerűen a vírust nem kifogásként használjuk a spórolásra (vagy nem tudom ki mire gondol), ráadásul anyósék nagyon örülnek mikor az egész család együtt eszik.

2020. ápr. 6. 22:10
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
De most mièrt itt panaszkodsz? Mièrt nem ott nyitod ki a szád?
2020. ápr. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

A kérdésben nem panaszkodtam, hanem megkérdeztem hogyan viszonyuljak hozzá.

Mint ahogy írtam is, férjemmel mi ezt megbeszéltük, de ettől függetlenül rosszul esik a sógornő viselkedése.

2020. ápr. 6. 23:42
 15/26 anonim ***** válasza:
86%

Vissza kell neki szólni..pl. csak úgy mint te. Aztán tovább sètálni, ès ennyi. Amíg hagyod magad, kapni is fogod az oltást. Ha igaza van, ha nincs.

Egyèbkènt abban biztos vagy, hogy ők nem tesznek bele semmit?

2020. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Igen, biztos.

Múltkor a férje vett és kicserélt egy konnektort a saját részükön, és pont hallottam hogy még annak is elkéri az árát (hiszen ez nem az ő házuk, ők nem költenek rá).

2020. ápr. 7. 00:11
 17/26 anonim ***** válasza:
76%
Hát nagyon gázak. :D Besz.rás milyen fillèrb..ó emberek vannak. Nyugodtan oltás vissza, aztán kèsz. Nem kell meghunyászkodni.
2020. ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
62%

Félnek, hogy a szülők elzárják a pénzcsapot, ha egyre több élősködővre kell költeniük.

Most komolyan, olyan gáz, hogy ők is meg ti is ott laktok a nyakukon, és annyi nincs bennetek, hogy beszálljatok a közös költségekbe. Az meg külön parádés, amikor az egyik parazita oltja a másikat ugyanazért...

2020. ápr. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Utolsó, fogalmad sincs a szituációról, ne legyél illetlen.

Talán te parazita vagy, illetve ha van gyereked gondolom nem szeretnéd hogy nálad lakjon, esetleg ápoljon, hanem mondjuk dobjon be az elfekvőbe?! Ugyanis férjem azért áldozta fel a kényelmes életünket hogy a beteg sógoromat ápolja, és ne egy ápoló végezze a feladatot. (Nyilván az idős szüleiért/szüleimért is megtennénk ezeket ha rászorulnának, ezért az elfekvős példa!)

Nem gondoltam volna hogy ezen az oldalon mindenki ilyen rosszindulatú, te különösen...

2020. ápr. 7. 03:54
 20/26 anonim ***** válasza:
35%
Egyszerű. Ne élősködj. Ne vegyél el a máséból!
2020. ápr. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!