Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan beszéljem meg ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljem meg ezt a férjemmel?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk együtt a férjemmel, én nem dolgoztam még soha, a férjem dolgozik csak, ő mindig is jobban szerette volna, ha háztartásbeli lennék. Pénzzel nincs probléma, a férjem jól keres, a kapcsolatunkkal sincs probléma, de 29 éves vagyok, és szeretnék dolgozni, ha lenne nyugdíjam, és nem néznének rám megvetően az emberek, amiért nincs munkám. Annak ellenére, hogy nagyon jó a házasságunk, megtörténhet bármikor, hogy elválunk, akkor mihez kezdek. Vagy amikor megöregszem.

Az egyik probléma az, hogy a férjem ezt nagyon ellenzi, szerinte nem lennék mindig ennyire vidám, és neki ez nagyon fontos, mivel ha valami nem jól alakul, akkor mindig én vagyok az, aki miatt jobban érzi magát. Nyilván az is benne van, hogy így sokkal több idő jut magamra, még most is 18 évesnek néznek, nincs probléma a testemmel sem, az otthoniakat ellátom, szinte mindennap van szex, stb.

A másik probléma, hogy még sohasem dolgoztam. Nekem csak érettségim van, nincs szakmám, se munkatapasztalatom. Azt sem tudom, hogy egyszerűen milyen egy munkahely, milyen az "igazi munka", ergo egy életképtelen ember vagyok.


Mitévő legyek?



2020. máj. 13. 22:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Tapasztalatból mondom, mert ismerek én is ilyen párt, az otthon lévő, munkába, közösségbe nem járó embernek előbb-utóbb komoly mentális problémái lesznek. Az ember genetikailag társas lény, ezért okoz problémát ha nem társaságban él.

Nem ismerem a férjed, de az ilyen tipusú emberek azért akarják h párjuk otthon legyen, mert nem akarják h a kinyílt világ új lehetőségeket adjon párja számára, megnövelve az esélyt ahhoz, hogy másokkal is foglalkozzon rajta kívül. Ez elég önző dolog, egyfajta birtoklási, uralkodási vágy, vmi korábbi sérelem v rossz tapasztalat elfolytása.

Jól látod, eléggé életképtelen lennél ha hirtelen egyedül kellene megoldanod az életed. Ha talpraesett vagy, gyorsan mnni fog, de ha nem, akkor borzasztó lenne.

próbálj ki egy kompromisszumot, pl. legyél vállalkozó, akkor otthon is vagy, háztartást is ellátod és közben dolgozol, tapasztalódsz, társaságban is vagy. Mert gonolom sok szabadidőd van, tehát beleférne.

Beszéljetek erről. ha nagyon vehemensen ellenzi és nem tud érdemi választ adni, csak érzelmit (pl. mert ő azt szeretné h otthon maradj, mert az milyen jó mindkettőtöknek), akkor bizony erőteljesen fennáll az, amit fentebb írtam, az komolyabb probléma lehet a jövőben a kapcsolatotokban.

Ha hajlandó elfogadni h mit szeretnél, akkor szerencséd van, a párod nem az a tipus, amit fentebb írtam.

2020. máj. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Pedig másokkal is foglalkozom rajta kívül. Vannak barátaim, rengeteg programom van. Nem ülök egésznap otthon, nyáron elmegyek nyaralni nélküle is a barátaimmal, stb.

Nem értem, miért gondoljátok rögtön ezt, de már kezd idegesíteni.

Pontosan erről van szó nem ismeritek a férjem, sem az én életem. Nem vagyok börtönbe zárva, mindig ismerkedtem új emberekkel baráti társaságok révén.

2020. máj. 14. 10:27
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond, keress munkát és közöld vele, hogy Józsi, holnap kezdek az új melóhelyemen. Ennyi.
2020. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a kérdésed alapján nem az jön le, amit utoljára írtál, pont ezért nem kel háborogni. Vagy más jellegű válaszokat vártál? Mi a leírás alapján tudunk ítélni.

Örülök h jó életed van és nincs problémátok, de te mégis előhoztál vmit és tanácsot kértél. Én vagyok a 11-es és írtam egy tanácsot, hogyan lehet megbeszélni ezt és milyen következmények lehetnek. tapasztalatból írtam, nem csak egy szubjektív véleményt.

És az a helyzet, hogy bizony a mai világban furcsának nézik azt az embert, aki nem dolgozik, mert megteheti. Az emberek 99%-a ugyanis nem teheti vagy nem akrja megtenni h ne dolgozzon, mert az ad értelmet annak, hogy a társadalom hasznos tagjának érezze magát. Persze van akinek ez nem fontos. ez értékrend kérdése.

2020. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!