Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nem akar gyereket, se eljegyez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar gyereket, se eljegyezni, később jobb lesz?

Figyelt kérdés

Még lehet fiatalok vagyunk de már rengetek ismerősnek gyereke/gyerekei vannak. Néha már én is úgy babáznék.

Már 4eve együtt vagyunk, 2 éve együtt is lakunk.

De egyre kevésbé érzem hogy őszintén megkérné a kezem és azt is hogy én boldogan mondanék igent...mert már alig figyel rám, ha mindent is megcsinalok otthon, van ebéd, süti, mind mintha alap lenne.

Közbe ő csak a munkába megy el és otthon már semmit se.

Aprosagok miatt is össze tudunk veszni, de akkor még én nem veszem komolyan, ő meg nagyon. Néha már úgy érzem nem néz fel rám, ez ami még jobban is idegesít.

Nem akarom hogy most azonnal megkérje a kezem, már azért se mert nem tudom már én se hogy igent mondanék, de akkor is valami biztatót mondhatna hogy előre haladunk e és hogy mennyire számítok.

24/L

Szerintetek?



2020. máj. 21. 08:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem, örülj neki. Ez a kapcsolat döglődik. Így akarsz leélni még vagy 50 évet? Csak gondolj bele.
2020. máj. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebből már nem lesz semmi. Ha valaki elakarna venni, akkor már rég megtette volna. Neki nagyon kényelmes a helyzet, hogy otthon várja a kaja meg a muff, ő meg dolgozik csak mellette, nincsen egyébre gondja.

Az elején nem beszéltétek meg a dolgokat? Mostanában nem beszéltek róla?

Mi a párommal az elején megegyeztünk a gyerek meg eljegyzés témáról és arról is, hogyha én nem akarok gyereket, a ő betölti a 30at és vár egy évet, akkor külön utakon folytatjuk. Nekem mindegy a gyerek, ő szeretne és szerintem ez így tisztességes, nem pedig váratni a másikat.

Neked is a kommunikációt javaslom. Az, hogy megszoktad a kapcsolatot, de közben nem haladtok előre semmit sem és emiatt boldogtalan vagy, az csak megmérgezi hosszú távon az életed.


23/L

2020. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek annyi :(
2020. máj. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén, ezt a kapcsolatot minek bebetonozni egy házassággal?
2020. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez jobb már nem lesz, csak rosszabb. Ha szülni szeretnél, az egy dolog, csak ne egy ilyen kapcsolatba, mert ha pl. utána egyedül maradnál a gyerekkel, sokkal nehezebb lenne neked minden téren. Meg kellene beszélnetek, hogy hogyan tovább, akar-e gyereket, és ha igen, akkor mikor, bár szerintem ha gyereketek lenne, a végén ő is megszívná, mert ha most nem vagytok boldogok, azon egy gyerek születése sem tud segíteni, a folyamatos veszekedések, a rossz hangulat őt is tönkretenné. Úgy tűnik, eltérőek a céljaitok, a terveitek, és ha úgy érzed, hogy ő nem értékeli az otthoni munkádat, nem értékel téged, akkor ezt nem érdemes tovább folytatni.
2020. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját magam példáját tudom neked felhozni. Amikor ezt éreztem az exemmel kapcsolatban, akkor leültem és elgondolkodtam azon, hogy mit szeretnék elérni az életben és hogy az akkori párom ezt meg fogja-e tudni adni nekem? 28 éves voltam, 12 éve voltunk együtt. Már egyáltalán nem tisztelt, nem volt hozzám egy kedves szava sem, de nagyon nehezen léptem ki a kapcsolatból, mert nagyon hosszú ideig együtt voltunk és megszoktam. Viszont amikor komolyan átgondoltam a dolgokat és végiggondoltam, hogy mire számíthatok a jövőben, rájöttem, hogy bármi is jön majd, még mindig jobb kilépni a rosszból. Egykor szép volt, jó volt, de elromlott és csak én akartam észrevenni és dolgozni a kapcsolaton, ami persze kevés volt. Így döntöttem és léptem. Fájt. Persze, hogy fájt nagyon sokáig. Viszont ha most visszagondolok azokra az időkre, nagyon örülök, hogy megtettem, mert rátaláltam egy olyan emberre, aki hosszú évek után is nőként bánik velem és nem csak ő számít a kapcsolatban, hanem én is.


Ne ragaszkodj olyan kapcsolathoz, ami már most a lejtőn megy lefelé. A házasság vagy a gyermek nem old meg semmit. Ezeket a dolgokat csak biztos alapokra szabad bevállalni és még akkor sincs biztosíték semmire. De egy már eleve megromlott kapcsolatot egy esküvő vagy gyermek nem fog helyrehozni, sőt!

2020. máj. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak többsége kényelmes, nem akarja a jót elrontani valami ismeretlen tényezővel. Ha te házasságot és gyereket akarsz, ezt, még mielőtt összebútoroztatok volna meg kellett volna beszélni, mert egyikőtök sem gondolatolvasó. Te most már több éve előre odaadtad, ami cseretárgy lehetett volna, hiszen úgy éltek, mint a házasok, csak nincs annyi felelősség.
2020. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám mi értelme ilyen Sz..R kapcsolatokban henteregni fiatal korban..
2020. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon jöttetek össze, fiatalok vagytok még most is, de a kapcsolatotok már olyan, mintha 60 éve házasok lennétek és utálnátok egymást. Nem esküvő és gyerek kell ide, hanem egy alapos elbeszélgetés, és amennyiben tartósan nem térnek vissza a régi szép dolgok (nem valószínű), akkor érdemes lenne továbblépni. Erőltetni kár, beszélgetni viszont kötelező, máskülönben semmi változás nem lesz, sem jó, sem rossz irányba, csak szép lassan elhal az egész kapcsolat és belesüllyed a mocsárba.
2020. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kb úgy képzeld el, hogy házassággal lakatot raknál erre az ajtóra. Ebben akarod leélni az életed?
2020. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!