Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire jó ötlet, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire jó ötlet, hogy a társamra (F) bízzam a fizetésemet/pénzemet, mert úgy érzem ő jobban tudná kezelni es spórolni?

Figyelt kérdés

Sok ideje együtt vagyunk és élettársak is, én 20on éves nő ő 30as férfi.


Sajnos én nem annyira tudok spórolni valahogy mindig kifolyik a pénz a kezem közül.

Ezért arra gondoltam talán 1 közös bankszámla kéne, hogy kicsit ő kontrollálja a dolgokat. Nem tudom ez hogy megoldható vagy hogy lenne érdemes csinálni? Hogy adjam fel a saját pénzügyeim irányítását?


Valakinél ez így /hasonlóan működik es bevált? Bármi egyéb tipp?



2020. máj. 30. 23:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%

Esélytelen. Mit fogsz csinálni, ha te el akarsz menni venni egy új bugyit, mert az előző szakadt, ő meg közli, hogy úgy sem látja senkit, nem vehetsz magadnak bugyit a saját pénzeden..


Engem felemésztene a ki nem mondott düh, csak növelné a konfliktusokat.


Vagy 40fok van, ki vagy tikkadva, és csak a 300 ftos mentes víz van a közelben, de ő nem engedi, mert otthon a csapból ingyen van, vagy a margitsziget másik oldalán csak 80 ft..


NE csináld!

2020. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

Előző, szerintem ezt túlpörgöd. Nem azt mondta a kérdező, hogy innentől minden forint a fickónál lesz, ráadásul azért nem feltételezném, hogy az ásványvizet fogja sajnálni a kérdezőtől.


Ezzel együtt nekem sem teljesen szimpatikus a dolog. Bár egyfelől tetszik, hogy beismered a hiányosságodat, és teszel ellene, egyúttal nem tetszik, hogy a felelősséget egyszerűen rátolod a fickódra. Szerintem a pénzt meg kell tanulni kezelni, nem mástól várni a kontrollt.

2020. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell megtanulnod, kontrollálnod a pénzed, nem pedig máséra utalni. A spórolás tanulható.
2020. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
Ez fordítva van nagyon elterjedve. Amikor a nő kezeli a manus pénzét. Ha te lennél a férfi egyáltalán nem lepődnék meg, meg alighanem más se. Na ,de így.
2020. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Épp most halt meg édesanyám párja, ebből indulok ki, hogy nagyon nehéz volt elrendezni ilyenkor a dolgokat. Bármikor történhet egy családi tragédia és meghal a párod (ne így legyen). Aztán ha hozzá akarsz jutni az ő számláján lévő pénzedhez, hát kutya nehéz lesz, majdnem lehetetlen, főleg ha nem is volt a férjed. Előbb kapják meg a hozzátartozók, családtagok azt az összeget, nem pedig te. Legyen eszed.
2020. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van.

Nyiss egy takarékszámlát és utalj át oda hó elején x összeget, amit utána elfelejtesz. Nem nyúlsz hozzá akkorsem, ha felkopik az állad.

2020. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Közös számlát nyitni Isten őrizz! Bármi jöhet, ami miatt ketté kellene osztani. Na de - hogyan, milyen arányban?

Tanulj meg a pénzzel bánni, azaz kétszer gondold meg, míg egyszer megvásárolsz olyat, ami nem létszükséglethez tartozó.

2020. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A legrosszabb ötlet.

Kezeljétek közösen a kasszát.

Ki kell számolni, mennyi a közös rezsi, mennyi megy

étkezésre.

Soha nem szabad az embernek kiszolgáltatnia, egzisztenciális függőségbe adnia magát.

Még csak az kéne, hogy a saját fizetésemből, amiért én szenvedtem meg,

a férjemtől kéregessek. Jóságos Isten!

Tanuld meg a pénzt kezelni.

2020. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha te képtelen vagy beosztani, meg "kifolyik" a kezeid közül a pénz,

a párod helyében eszem ágában nem lenne veled közös számlát nyitni, hogy elverd az én fizetésemet is.

Nem beszélve arról, hogy a "ki mire költött, hová lett a fizetésem" c. konfliktusok mindennaposak lennének.

Ahhoz, hogy közös számla legyen, két érett, felelős, tisztességes

felnőtt ember kell, aki minden költést megbeszél a másikkal, és

nem nyúl a háta mögött a közös kasszához.

2020. aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!