Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A külön kassza okozhat ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A külön kassza okozhat ilyen érzést?

Figyelt kérdés

mintha közünk nem lenne egymás dolgaihoz vagy egymáshoz. Nincsenek megbeszélések h hogy is állunk vagy h ez most belefér e a költségekbe stb.


Mindenkinek saját pénze van. Havi 3x kb ő bevásárol én a rezsit stb fizetem. Ezen felül nincs közös pénzügy. Én azt érzem mintha csak összeköltöztem volna egy emberrel ennyi.


2020. jún. 24. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem beszéled meg vele?
2020. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Azt javaslom, mindenképp legyen közös pénzetek is (emellett lehet sajátotok). Nem menj bele házasságba úgy, hogy nincs közös pénz, mert lehet, hogy majd kuncsoroghatsz pelenkára és gyerekruhára való pénzért (és vagy ad rá a pasi, vagy nem). Sajnos a gyalorin sok ilyet olvastam.
2020. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Simán okozhat ilyen érzést. Én 12 éve vagyok együtt a párommal. Kb 7 éve van közös bankszámlánk. Azóta nincs olyan hogy az enyém vagy a tiéd. A MIÉNK. Működik. Ha valamelyikünk szeretne magának vásárolni vmit megbeszéljük hogy a havi kiadások mellett belefér-e.
2020. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na mi ilyet nem teszünk h megbeszéljük. Pedig spórolunk önerőre. Ő most pl. kigondolta h szempillázást tanul, mikor mondtam neki az anyagi oldalát ( utazni tanf.díj meg alapanyagok stb..) meg h azért ne végezze el és ruházzon be rá mert egy két mostani vendége jönne ha csinálná, még engem cseszett le h nem támogatom és lehúzom őt.
2020. jún. 24. 10:47
 5/13 A kérdező kommentje:
pl.megbeszéltük h havonta x összeg megy fejenként megtakarításba. de még 1x nem szólt h akkor hova tegyük a pénzt pedig 2éve lakunk együtt
2020. jún. 24. 10:49
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

"Na mi ilyet nem teszünk h megbeszéljük."

- Nem értem, hogy az emberek minek szeretnének közös tulajdont ha egyébként nem szokták megbeszélni a dolgaikat. Persze az is igaz, hogy mindenki olyan hurokba dugja a fejét amilyenbe szeretné.

2020. jún. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A közös tulajdon csak kezdeti cel volt..most már nem
2020. jún. 24. 11:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is a közös kassza elvén vagyok, főleg, ha egy pár gyűjteni szeretne lakásra/közös életre. De ezzel nem mindenki van így, vannak nagyon jól működő házasságok, ahol külön kasszán vannak a felek. Ez rajtatok múlik, hogy mit szeretnétek, de ha valóban szeretnétek közös lakást venni, akkor jó ötlet lehet egy közös számla, ahova minden hónapban elutaltok egy bizonyos összeget és akkor van közös pénz és külön pénz is.
2020. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ő most pl. kigondolta h szempillázást tanul, mikor mondtam neki az anyagi oldalát ( utazni tanf.díj meg alapanyagok stb..) meg h azért ne végezze el és ruházzon be rá mert egy két mostani vendége jönne ha csinálná, még engem cseszett le h nem támogatom és lehúzom őt."


Igaza van. Mièrt ne fektethetne bele abba, hogy tovább fejlődjön. A szempillazásás most nagy divat, ha kitanulná, nem biztos, hogy csak 2 vendège lenne ezzel kapcsolatban. Jobb több lábon èlni.

Az önerőre való gyűjtès èvekig tart. Aztán meg már hitelt kell törleszteni. Akkor most azèrt ne tanuljon újat, mert nèmi befektetèssel jár?


"pl.megbeszéltük h havonta x összeg megy fejenként megtakarításba. de még 1x nem szólt h akkor hova tegyük a pénzt pedig 2éve lakunk együtt"


Akkor hogy beszèltètek meg? Alap dolog, hogy megbeszèlitek hova teszitek, otthon gyűjtitek, vagy átutalja tök egy közös számlára akármi. Akkor az nem megbeszèlès volt, hanem max szóba került.

2020. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én is a közös kassza híve vagyok. Talán kissé régimódi is, de a férfi dolga, hogy eltartsa a családját. Nekem a párom akivel 4 éve vagyunk együtt, mindig minden egyes forintot oda ad. Én soha nem kértem hogy tegyen így, ez természetes volt már az elejétől. Ha valami kell, megveszem, bevásárolok stb. Persze este mindig megbeszéljük mit vettem, és elmondja ő mit szeretne, mire sporoljunk stb. A bankkártya is mindig nálam van de ha akar valamit venni elveszi és kész. Nincs olyan, hogy az enyém vagy a tiéd. Ami az enyém az a tiéd is és fordítva. Most én is dolgozom tehát mind a kettőnk fizetése megy a közös kasszába és soha egy pillanatra sem vesztünk össze a pénz miatt akkor sem amikor csak ő doogozott. Sőt!
2020. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!