Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mikor jön el az ideje az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jön el az ideje az összeköltözésnek?

Figyelt kérdés

A párom és én valamivel több mint egy éve vagyunk együtt. Ő 23 éves, jelenleg egyetemre jár, hamarosan végez, akkor tervez kirepülni a családi fészekből. Én 19 éves korom óta nem lakok otthon, elente lakótársaim voltak, most, 25 évesen már egyedül lakom. Bérlem a lakást, nem saját.


Már eljátszadozok a gondolattal, hogy milyen is lenne együtt élni, viszont a mikor kérdésben bizonytalan vagyok. Lehet, hogy jót tenne neki is előbb valamennyi időt külön lakni, egyedül vagy lakótársakkal, hogy megtapasztalja milyen is az.

Ő is bizonytalan a kérdésben, nem tudja mi lenne a jobb. Hiszen ha egyszer összeköltözünk, akkor reményeink szerint úgy is maradunk. Viszont így arról a tipusú önállóságról, amit csak "egyedül" lakva tanul meg az ember, nem fog sokat tudni. Szerintem az mindenképp egy jó tapasztalat bárki számára.


Egyébként jelenleg távkapcsolatban vagyunk és havonta 1-2 alkalommal tudunk találkozni, több napra. Ha külön költözik a szülőktől (de még nem velem össze), akkor egy városban lennénk már és gyakrabban tudnánk találkozni.


Véleményekre, saját tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Az biztos, hogy elsietni nem szeretném, viszont nagyon elhúzni sem.


2020. nov. 25. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha már egy éves a kapcsolat, költözzetek össze nyugodtan.
2020. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
1# +1 Amúgy is lakva ismerszik meg az ember.
2020. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Én a helyetekben összeköltöznék. A páromnak és nekem is kimaradt a teljesen különélés az életünkből; ő lakott lakótársakkal, én az előző párommal költöztem össze, amikor felszabadult ez a ház. Semmi hátrányát nem éreztem, ellenben sokat spóroltunk a költségeken. Azóta amúgy éltem egyedül, semmi olyan extrát nem kaptam tőle, mint amikor a párommal költöztem össze. Ott is kellett házimunkát csinálni, dolgokat összerakni, pénzt beosztani, stb.

Ha ki tud venni egyedül egy lakást, el lehet gondolkodni, érdemes-e, bár nem hiszem, de ha csak lakótársakkal... ott is meg kell osztozni a dolgokon, ráadásul messze nincs annyi szabadság, mint amikor a pároddal élsz együtt.

De igazából nektek kell tudni, mi a fontos. Én biztos nem akarnám két albérletre szórni a pénzt, ha lehetne osztozni valakivel, akivel amúgy is azt tervezem, hogy az életemet megosztom.

2020. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nem azt várom most a válaszolóktól, hogy eldöntsék helyettünk, csak vélemények érdekelnek. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2020. nov. 25. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is költözzetek össze!! Nem olyan fontos megtapasztalni az egyedüllétet, amit írtál.
2020. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos megtapasztalni az egyedüllétet nagyon is. Fel kell nőnie. Különben nem fogja értékelni azt a segítséget, amit ti adtok egymásnak.

Lakjon külön. Fiatalok vagytok még. Én 24 évesen költöztem össze a párommal az ő kedvéért 4 év járás után, de én még így is korainak éreztem.

2020. dec. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!