Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A kapcsolatotok "hányadik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatotok "hányadik évében" léptétek meg ezeket a szinteket: összeköltözés, eljegyzés, esküvő, gyerek? Szerintetek minek mikor jön el az ideje?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 22. 19:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs szabály, minden kapcsolat más, minden ember máskor ér el erre a szintre.
2019. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Minden kapcsolatban más.


Nálunk:

összeköltözés szinte azonnal

eljegyzés másfél év után

esküvő két év után

gyerek egy év után

2019. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Ez a kapcsolat érettségétől függ, nincs rá szabály.

Amit én gondolok:

Összeköltözés: Egy fél évet azért lehet vele várni amíg úgy nagyobb vonalakban megismered a párod. Ha van valami nagyon egyértelmű ellentét akkor az ne akkor jöjjön már ki amikor már összebútoroztatok. Nem árt belelátni abba, hogy hogyan áll a házimunkához, milyen az anyagiakhoz a hozzáállása, és mennyire gondolja komolyan ezt az egészet. Azért amíg ez kirajzolódik ahhoz kell legalább néhány hónap.

Eljegyzés, esküvő nekem egy kutya.

Szerintem akkor lehet ilyesmin gondolkozni amikor már éltek együtt legalább 1-2 évet. Azt mondják az okosok, hogy valakit megfelelően megismerni 4 évbe telik. Én ezt megvárnám a házassággal. De amúgy meg semmit nem tesz hozzá a kapcsolathoz, szóval egészen nyugodtan ki lehet húzni 8-10 évig, majd egyszer ha lesz rá keret és még mindig jó a kapcsolat akkor összeházasodnak. Azért az első komolyabb problémákat mindenképpen meg kell várni vele.

Gyerek meg majd akkor ha együtt vannak már vagy 6-8-10 éve és még mindig szeretik egymást és nagyon jó a kapcsolat.


Nálunk konkrétan az első perctől egyértelmű volt, hogy úgy is együtt maradunk, de ettől függetlenül ennek mindnek felelősségteljes döntésnek kell lennie. Az első napoktól emlegette párom, hogy feleségül vesz, volt több poénos eljegyzés is.

De összeköltözés 2 év után volt, valódi eljegyzés 3 év után. Gyereket még nem tervezünk, ráérünk vele.

2019. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk ez mind lezajlott 1 év alatt.
2019. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Körülbelül egy hét után együtt laktunk. 18 évesek voltunk, szoval még szülőknél, de mindig együtt. Hol itt, hol ott.

Saját házba kb. 2-3 év múlva költöztünk, az első gyerek a 4.evben jött, esküvő félidős terhesen, eljegyzés nem volt, az esküvő is egy csutortoki napon, 20 perc alatt, két tanuval. Masodik gyerek a 6.evben. 10 éve vagyunk együtt.

Amúgy az egyik valaszolora reagálva, azért soknak tartom a 6-8-10 év varakozast a gyerekre. Az akkor idealis, ha fiatalon ismerkedik meg a pár. De manapság olyan sok a harmincas szingli, hogy ha ők is kivarjak ezt az időt, a gyerek az erettsègijére egy nyuggert visz majd...

2019. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
#5 Inkább a nyugger szülőket vigye az érettségi bálra, mint anyuka és apuka mellett a mostohanyukát, mostohaapukát, féltesókat, mostohatesókat innen is, meg onnan is.... a szülőkben semmi szégyellnivaló nincs. De az elb@..ott gyerekkorban, meg a gázos családi háttérben annál inkább.
2019. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
40%

Az ismeretségi körömben pont azok váltak el a leghamarabb, akik 6-8 évig együtt jártak, majd házasság, gyerek, aztán 2-3 év múlva válás.


Mi 2 hónap után összeköltöztünk, 1,5 múlva házasság, 9 éve vagyunk együtt.

2019. ápr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Összeköltözés: 4 hónapon belül

Eljegyzés, esküvő, még nem, pedig 6 év alatt már bőven eljött az ideje.

Gyerek nem érint.

2019. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

És pontosan ugyan úgy elválhattok ti is 2-3 év múlva. Ezt nem az dönti el, hogy mennyit vártok. Ettől függetlenül még mindig nagyobb kockázatot jelent úgy összekötni magad valakivel, hogy jó formán semmit nem tudsz róla.

Ha nem a válások arányát nézzük akkor viszont sokkal általánosabb, hogy 1-2 év alatt már jön is a gyerek majd szétmennek. Lehet olvasni itt is a kérdéseket sajnos túl gyakran, hogy "itt vagyok a párommal közösen vett lakásban a fél éves kicsivel, hogyan szakítsak vele ha sehova nem tudok menni?" Vagy éppen hogy "A ti párotok segít a gyerek körül? Én nem tudtam, hogy ilyen ember." Majd kiderül, hogy amúgy 2 éve nincsenek még együtt.

2019. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

6-8-10 év után gyerek?

Még a 6 oké, de 10? Persze, attól függ, mikortól ismered a párod. Ha 18 évesen, akkor még belefér, de az átlag huszonévesen, annak is inkább a második felében ismeri meg a leendő férjét. Most akkor aki 25 évesen ismeri meg jövőbeli a férjét, nem is szülhet 30 alatt?


Láttam én már kapcsolatot szétmenni 8 év után is, meg ugyanígy működőképest, ahol 5 év után gyerek lett. Az évek nem nagyon számítanak.

2019. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!