Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ideje lenne összeköltözni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ideje lenne összeköltözni?

Figyelt kérdés
Én és a párom 1 éve vagyunk együtt, ismerjük és nagyon szeretjük egymást, többször voltunk hetekig "vakációzni", úgyhogy nagyjából látom, hogy tudnánk vezetni közösen egy háztartást. Kicsit nehéz a helyzet, ugyanis mindketten még a szülőknél lakunk (mi májusban költöztünk át panelből kertesbe és nagyon szeretem), illetve ő már dolgozik, én jelenleg munkát keresek de optimalista vagyok, úgy gondolom szerintem 1 hónapon belül már lesz munkám. A másik akadály, hogy neki jelenleg épül a háza, 1-másfél éven belül talán beköltözhető lesz, de mivel van valamennyi hitele ezért az is valamennyi minuszt jelentene havonta. Viszont átgondoltam, hogy milyen lesz az élet, ha mindketten dolgozni fogunk, és nem hiszem hogy a hétvégéken kívül akármennyit együtt tudnánk tölteni, és picit félek, hogy elfogunk hidegülni egymástól. Ő úgy gondolja, hogy maaaaajd amikor megépül az a ház akkor beköltözök, de még egy ingázós év már picit fárasztó lenne mindkettőnknek szerintem, főleg, hogy az építkezés sok idejét elvenné a hétvégéken. Mindketten Budapesten élünk, úgymond az agglomerációban, kocsival fél óra, tömegközlekedéssel másfél. Akkorra tervezném az összeköltözést amikor már mindkettőknek van valamennyi gyűjtött pénze, de félek, hogy ez nála nem ilyen egyszerű. Szerintetek jó ötlet lenne? Ti mikor költöztetek össze?

2017. aug. 2. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy eve vagytok meg csak egyutt. Mire a haz kesz lesz, boven ket eve egyutt lesztek, kozos feszketek is lesz. Addig hova koltoznetek? Csak felesleges kiadas lenne mindkettotok reszerol. Ha meg egy ilyen idoszakban felmerul egyaltalan gondolati szinten, hogy emiatt elhidegulnetek, akkor plane gondold meg ezt egyelore szerintem.
2017. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi kb harom honap utan koltoztunk ossze az en alberletembe. Budapestiek vagyunk mindketten es kb 30-40 perc tomegkozlekedesre laktunk egymastol elotte de felnott kapcsolatban nem tudnek ket even at csak randizgatni, ez elmegy ha 25 alattiak vagytok esetleg, de ket even keresztul szerintem ez ellapositja a kapcsolatot.
2017. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát azért picit más lesz, hogy most heti szinten maximum egy-két napot vagyunk távol egymástól, akkor meg maximum egy-két napot lehetünk együtt. Azért félek, mert ebben az 1 évben nagyon egymásra nőttünk, és megviselne mindkettőnket a távol töltött idő :/

Ő amúgy 25 én 21 vagyok.

2017. aug. 2. 12:22
 4/7 anonim ***** válasza:
1 éve vagytok csak együtt. Nem kell rohanni. Egyébként meg ha épül a párod háza, akkor hülyeség kiadni albérletre pénzt. Pénzkidobás lenne.
2017. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bármit tesztek, ne költözzetek együtt valamelyikőtök szüleihez, ha tehetitek, még ideiglenesen se. Egyenes út a családi viszályokhoz és drámákhoz.
2017. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen más egy közös háztartást fenntartani, és más elmenni vakációzni. Rengeteg sok konfliktus van belőle, és ahogy előttem is írták, 25 év alatt semmi értelme, lapos lesz a kapcsolat, meg fogtok öregedni úgymond. Abban az időszakban vagytok, mikor igen is mindkettőtöknek a saját életét kell élni, még akkor is ha ez heti 1-2 találkozót jelent. Ha összeköltöztök ez sokkal nehezebb lesz. Plusz ahogy előttem is írták, 1 év kapcsolat semmi. A problémák még ezután fognak kiütközni, most kezditek majd észrevenni a másik apró idegesítő szokásait, nagy hibáit stb. 1 évig még majd hogy nem nászutas időszakról beszélünk. Szóval ahogy mondtam az elején, egy összeköltözés rengeteg konfliktussal jár, 1 év kapcsolat után nem biztos, hogy ezeket meg tudjátok oldani.
2017. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Bármit tesztek, ne költözzetek együtt valamelyikőtök szüleihez, ha tehetitek, még ideiglenesen se. Egyenes út a családi viszályokhoz és drámákhoz."


Ezzel nem értek egyet. Amennyiben normálisak a szülők és jó a kapcsolat a szülőkkel, úgy nem lesznek ebből problémák.

2017. aug. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!