Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Másnál is vannak hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnál is vannak hasonló problémák a mostani helyzetben így az ünnepek előtt?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki végig fogom szenvedni a karácsonyt. Ráadásul jó 40+-os vagyok élettársammal együtt,azt gondoltam neki is megfelel ilyen vírushelyzetben egy nyugis karácsony. Felvázolnám,neki van 2 édes és 1 nevelt gyermeke aki mellette nőtt fel. Végül is azóta felnőttek és mindegyiknek van társa,felesége. Más városban élnek,ezért utazni is kellene hozzájuk. Én sajnos valamennyire túlsúlyos vagyok és a cukrom sem jó,nagyon vigyázok el ne kapjam a vírust. Páromnak nincs betegsége. Plusz alapesetben is szereti a nagy társaságot,nem úgy mint én. Jelen helyzetben nem szeretnék menni sehova karácsonykor sem,páromat nem tudom meggyőzni. Ő ugyanúgy mint tavaly a gyerekeivel és azok párjaival akar ünnepelni. Ők fiatalok,félek hordozhatják a vírust. Télen kisebb lakásban órákig maszk védelem nélkül miután ebédelnének,ennének. Ha én ebben a helyzetben le tudok mondani hogy saját családommal legyek,párom is megtehetné hogy ne legyen bajom,bajunk. Rossz érzés hogy rám nem gondol. Nem az lenne a természetes hogy engem is figyelembe vegyen mit szeretnék?
2020. dec. 2. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtök álláspontja érthető, és ezek azok a helyzetek, amiknek nincs jó megoldásuk.


Beszéljétek át, hogy tudjátok-e minimalizálni a kockázatokat pl. a fiatalok legalább egy bő héttel karácsony előtt home officeban vannak, vagy toljátok át szilveszterre a karácsonyt, ha két ünnep között nem dolgoznak.


Átérzem, hogy mennyire rossz helyzet, mert hónapok óta vagyunk limbóban a férjemmel, aki beleőrül, hogy itthon kell lennie és lassan depressziós, vagy kijárunk, de a nagyszüleimmel nem tudunk (önfeledten) együtt lenni, pedig mi vagyunk csak home-officeban.


Nincs jó megoldás. Ha ki tudtok találni valami kompromisszumot, akkor csináljátok azt, ha nem tudtok, akkor vagy maradj otthon, míg a férjed megy, vagy dobjatok fel egy pénzérmét.

2020. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A baj hogy a fiatalok nincsenek home office-ban,sőt mivel mindenki egészséges járkálnak sok helyre. Én meg hiába maradnék itthon,párom haza hozza nekem a vírust ha elkapja. Ugyanott vagyunk akkor. Szerintem ilyen helyzetben nincs kompromisszum,vagy kihagyja a hagyományos karácsonyt és másképp ünnepel,vagy kockáztat.
2020. dec. 2. 18:08
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szörnyű ember hogy a gyerekeivel akar lenni...


Komolyan, lehet népszerűtlen vélemény de ez mar kicsit paranoia. Ezt teszi a média..


Nem mondom hogy nincs vírus, met van, DE!


Ezért ne találkozzon a gyerekeivel? Mert te ennyire be vagy parázva? Igen, most valóban kevesebb helyre kéne menni, de mivel nem is nagyon lehet ezért olyan sok helyre nem tudnak. Munkába meg boltba kb. Igen ott is össze lehet szedni persze de ennyi erővel meg tenyleg az utcára se tedd ki a lábad 3 hónapig se, mert 1 alkalom is bőven elég.


Félre értés ne essék, nem rossz szándékkal írom amit írom és lehet tévedek, de nekem ebből a kérdésből tökre az jön le hogy "a paromnak miért nem én vagyok a fontosabb, miért a gyerekei?".

Mintha elvarnád hogy a TÉGED helyezzen mindenkivel szemben előtérbe. Ami azért nem fair, mert a gyereke az embernek a gyereke, még ha az felnőtt is.


Szerintem ez már kicsit túl, nagy paranoia.

Nem ültök közel, nem puszilkodtok, de 2 órát ki lehet bírni. Ha boltba mész, ugyanúgy elkaphatod. Vagy ha buszra szállsz.

Rettegni sem egészséges.

2020. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Elettarsad... Hányadik kapcsin van már túl ez a joember.. és te? Mindegy is, ez sem lesz hosszúéletű.
2020. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as itt arról van szó hogy a mostani helyzetben egy ember egészsége/élete fontosabb kellene legyen mint az idősebb gyerekekkel való sok órás ünneplés. Azt lehet pótolni ha csitul a járvány.
2020. dec. 2. 18:40
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Élettársat is lehet.
2020. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem értelek 6-os,inkább szakítani kell mintsem kitolni egy karácsonyi ünneplést amikor katasztrófa vírushelyzet van.
2020. dec. 2. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

#7 Igen, szóval valóban te magadat akarod előtérbe helyezni, a gyerekeivel szemben. Elég önző hozzáállás.


Ha ennyire félted az életed akkor menjél szkafanderbe.


Megjegyzem hasznos lenne egéez évben odafigyelni az egészségedre, sportolni ami erősíti az immunrendszert, szivet, stb és normálisan étkezni, mint ilyenkor összecsinálni magad.


Nem ilyenkor kéne parázni, hanem normális életmódot fenntartani.


De továbbra is önző vagy, sajnálom.


Továbbra csak megjegyzem hogy apukám 56 éves, napokban derült ki hogy covidos, vérnyomása is magas szokott lenni, valamennyire túlsúlyos is, de SOSE beteg, normálisan étkezik és sokat szokott biciklizni és érdekes módon kutya baja.

Náthás, minimális hőemelkedéssel, érdekes...


Szóval nem kell ennyire paranoiásnak lenni..

2020. dec. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

#8 Tudunk sorolni példákat, amikor meg egészséges emberek kerültek kórházba (pl. a nagynéném, sportol, nincs ismert betegsége, 42 éves, 3 hétig volt bent és kellett oxigént adni neki), 1-1 példa nem bizonyít semmit.


Érthető a kérdező álláspontja is, belehalhat a látogatásba 50 éves kora alatt, ráadásul cukorbeteg.


Az, hogy azt magyarázod valakinek, hogyha sportolt volna az elmúlt 20 évben, akkor most nem lenne probléma, nem segít, meg az sem, hogy azt mondod, hogy mással hasonlítsa össze.


Kérdező: Az, hogy a férjed elkapja, nem jelenti, hogy te is el fogod kapni, sokszor egy háztartásban élők nem fertőzik meg egymást. Két hétig tartsátok ti a férjeddel a másfél méteres távolságot, ha emellett döntötök.


Nincs jó megoldás, egy nagyon nehéz helyzetben vagyunk, ki kell bírni, mást nem tehetünk! Ha tudtok, akkor találkozzatok inkább szilveszterkor a gyerekekkel vagy esetleg két ünnep között.

2020. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Látom nem jött le...

Nem (csak) arra céloztam hogy ha sportolna nem lehetne beteg. Tisztában vagyok vele hogy sajnos de.


Csak röhejesnek tartom egyrészt azt hogy valaki (nem feltétlen pont a kérdező, elég sokan vannak sajnos így) akik amúgy tesznek az egészségükre, nem figyelnek oda rá, aztán amikor meg jön egy ilyen helyzet akkor meg be vannak sz**rva hogy "kak nehogy beteg legyek". Érthető ha valaki nem akar beteg lenni, de akkor nem csak ilyenkor kéne erre figyelni hanem általában is.


A másik meg az, amit szintén röhejesnek tartok, hogy a kérdező gyakorlatilag fel van háborodba azon ha a párja a GYEREKEIVEL akar lenni szenteste. Mintha ő saját maga értékesebb lenne mindenkinél.


Ez nem személyes, csak szimplán utálom ezt a mentalitást. Továbbá röhej az is, hogy gyakorlatilag azt hiszi v csak úgy állítja be hogy ott, ő, biztos elkapja.

Holott ha nem mennek karácsonykor oda, de mondjuk ő v a párja lemennek a boltba v munkába akkor is elkaphatja.


És a rizikófaktor kb ugyanaz.


Látom az agymosás működik.

2020. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!