Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Megijedtem a párom jövőbeni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megijedtem a párom jövőbeni tervétől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy edző, 10-14 éves korú gyerekeket edz, imádja a munkáját. 1,5 éve vagyunk együtt, ő az első olyan férfi az életemben, akivel minden téren passzolunk, a legkínosabb élményemet is megoszthatom vele stb., tényleg nem kívánhatnék nála jobb társat. Tegnap este beszélgettünk, felmerült, hogy 10 év múlva ő már 41 éves lesz, reméli akkorra már lesznek gyerekeink. Én semmiképp nem akarok szülni, de ott egyszerűen nem volt szívem mondani, annyira csillogott a szeme attól, hogy milyen lesz, mikor már apa lesz. Abban biztos vagyok, hogy vele akarok családot, ami az elképzeléseim szerint 1 kutyát és 1 macskát jelent kettőnk mellett. Tegnap este óta ezen kattogok, hogy mondjam el ezt neki, annyira sajnálom, hogy így érzek, rossz embernek érzem magam emiatt.
2020. dec. 4. 15:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
15%

A Te érdekedben: hidd el, jobban jársz, ha bevállalod ezt az áldozatot. Hacsak nincs egészségügyi gondod ezzel. De azt a párod valószínűleg tudná, és akkor nem beszélne így előtted.

Szóval légy áldozatkész, és nem fogod megbánni. (Ha a férfi megbízható, nem csapodár.)

2020. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
12%
48/F
2020. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem akarsz, semmiképp se szülj. Nem vagy te ettől rossz ember, ahogy attól sem, hogy akkor és ott nem tudtad ezt a párodnak elmondani. Viszont mielőbb tisztázd vele a dolgot.
2020. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen amiatt rossz érzésed, hogy nem akarsz. Ha sokáig húzod ennek a közlését, amiatt legyen majd. Szóval ezt kikerülve, mindenképpen tisztázzátok ezt a kérdést. Egy viszont fontos, ne hagyd magad rábeszélni, ha esetleg erre kerülne a sor, akkor már inkább jobb szétmenni.
2020. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy el kell valahogy neki mondjam, csak a hogyan a kérdés. Eddig nem hoztam fel sem én, sem ő ezt a témát, pedig nagyon-nagyon sokat beszélgetünk egymással. Nagyon sokáig nem találtam meg a társam, mert nem feleltek meg az elvárásaimnak, amikből, bevallom elég sok van, ő maradéktalanul az ideális pár számomra, teljesen olyan, mintha a másik felem lenne. Abban reménykedtem, hogy elég neki, hogy a munkahelyén foglalkozhat a gyerekekkel, valamint van egy keresztfia, utóbbira szoktunk közösen vigyázni, de saját gyereket egészen biztosan nem szeretnék és ez nem is fog már változni bennem, más céljaim vannak. Rendkívül abszurd felvetés, hogy mégis szüljek, majd ő jobban kiveszi a részét a gyereknevelésből, van annyi eszem, hogy ilyennek egy semmiről nem tehető, ártatlan gyeremeket sosem tennék ki.
2020. dec. 4. 16:01
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

15: értem, hogy nehezen találtad meg az igazi társad, de hatalmas önzőség, ha ezt rövid távon nem rendezed vele (nem szakítani kell, hanem nyíltan beszélni a témáról, bár ebben benne van az is, hogy szakítás lesz a vége).


Nyilván egy életet el lehet húzni úgy, hogy "majd holnap elmondom neki", "majd karácsony után", "majd a jövő héten"... De ettől még ez önző és nem korrekt.



Ami a legfontosabb, hogy amikor elmondod neki, akkor ne hagyj a kommunikációdban menekülő utat ("még lehet, hogy meggondolom magam", "majd térjünk rá vissza később" és társai), mert erre ő azt fogja hinni, hogy van esélye gyerekre, aztán meglepődik 40 évesen, hogy mégsem, és nem biztos, hogy akkor talál hozzá megfelelő partnert

2020. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Evidens, egyenesen meg kell neki mondjam, hogy egészen biztosan nem és ez már nem is fog változni a későbbiekben sem. Szakítani nem tudnánk, annál sokkal erősebb kötelék és szerelem van köztünk, ugyanakkor ott motoszkál bennem, hogy nem tudom teljesíteni a nagy vágyát. Önzőség lenne az, hogy gyerek nélkül élje le az életét, de az is, ha engem akaratom ellenére belekényszerítene az anyaszerepbe.
2020. dec. 4. 16:09
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
#17 ezt szerintem bízd rá. Este vegyél egy üveg bort, üljetek le szépen beszélgetni és nyugodtan mondd el neki, hogy a családot te hogy érted pontosan, de hogy ezt vele képzelted el. Ha ő így is belemegy, akkor nem te kényszeríted bele a helyzetbe, hanem ő fogadja el, mert valóban erősebb az irántad érzett szerelme a gyerek utáni vágyánál, és a lelkiismereted tiszta. Ha nem, akkor kiderül, hogy ezek szerint mégis tudnátok emiatt szakítani, de azzal te is csak jól jársz, mert idővel találsz olyat, aki hozzád hasonlóan képzeli el a jövőjét. Így, hogy nem akarsz gyereket, a világ összes ideje a tiéd, hiszen a biológiai órád nem ketyeghet, kutyát-macskát bármikor szerezhet az ember, szóval sietned nem kell a pártalálással.
2020. dec. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"hogy egészen biztosan nem és ez már nem is fog változni a későbbiekben sem"


31 voltam, amikor ezt hallgattam az akkor 29 éves randipartneremtől, akibe fülig szerelmes lettem nagyon gyorsan. Sok évet évet voltunk együtt, sok éven át ahányszor előjött a téma, mindig közölte, hogy ne kényszerítsem, ne pedzegessem, úgysem változik meg a véleménye.



Aztán megváltozott, de azt már nem velem képzelte el, merthogy én nem akarok gyereket :)


Szóval remélem a te párod bölcsebben dönt, mint én tettem ilyen helyzetben

2020. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nenm leszek nepszeru a valaszommal de ugy gondolom önzoseg arra kenyszeriteni hogy gyerek nelkül eljen ha csalad a vagya. Mint ahogy az is önzöseg lenne ha az ö kedveert megis szülnel akaratod ellenere. Nem egyeznek a terveitek sajnos. Ertem hogy nehezen talaltal tarsra de ez nem müködökepes igy, mert valamelyikötök feladja az almat, nyilvan ö lenne az.
2020. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!