Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Megijedtem a párom jövőbeni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megijedtem a párom jövőbeni tervétől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudni kell, hogy edző, 10-14 éves korú gyerekeket edz, imádja a munkáját. 1,5 éve vagyunk együtt, ő az első olyan férfi az életemben, akivel minden téren passzolunk, a legkínosabb élményemet is megoszthatom vele stb., tényleg nem kívánhatnék nála jobb társat. Tegnap este beszélgettünk, felmerült, hogy 10 év múlva ő már 41 éves lesz, reméli akkorra már lesznek gyerekeink. Én semmiképp nem akarok szülni, de ott egyszerűen nem volt szívem mondani, annyira csillogott a szeme attól, hogy milyen lesz, mikor már apa lesz. Abban biztos vagyok, hogy vele akarok családot, ami az elképzeléseim szerint 1 kutyát és 1 macskát jelent kettőnk mellett. Tegnap este óta ezen kattogok, hogy mondjam el ezt neki, annyira sajnálom, hogy így érzek, rossz embernek érzem magam emiatt.
2020. dec. 4. 15:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ezért szakítottunk 3 év után a barátommal, habár én az elején (első randik valamelyikén) tisztáztam, hogy nem vágyom gyerekre. Megvonta a vállát, folytattuk a kapcsolatot.

Aztán a 3 év után bekattant nála, hogy ezt eljegyezték, az házasodik, az meg szül... 😑 És nagyon erős a gyanúm... nem is, biztos vagyok benne hogy szülői nyomásra is.

Én nagyon szerettem őt, úgyhogy még azon is komolyan elgondolkoztam, hogy esetleg a kedvéért lehetne... illetve engem főleg taszít a terhesség és a szülés része, tehát kompromisszumként még az örökbefogadás is ott lehetett volna, de nagyon elkezdett vele sürgetni... aztán belegondoltam, hogy kell ez nekem? Adjam fel miatta a saját terveimet, amikor ő ugyanerre nem lenne hajlandó értem? Holott mondhat bárki bármit, mindig a nőknek van a gyerekvállalásban a nagyobb szerepe, ő is csak a jó dolgokat volt hajlandó meglátni.

Beszélj a pároddal mielőbb és ne félj a szakítástól, ha elhúzzátok, később sokkal rosszabb lesz. Tapasztalat.

2020. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szintén childfreeként nem értem, hogy ezt miért nem az elején mondtad el neki. Most már mindegy.


Azonban most már minél hamarabb meg kell beszélnetek. Úgy fair.

2020. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen helyzetben vagyok én is, soha nem akartam gyereket, és azt is tudtam, hogy a véleményem tíz év múlva sem fog megváltozni. De: éppen ezért az az első dolgom ismerkedésnél, hogy ezt tisztázzam a másik féllel. Már a legelső randi előtt (korábban társkeresőztem). Olyan férfival eleve nem is találkoztam, aki gyereket akart, nem szabad egymás idejét rabolni. Minél előbb tisztázd ezt, mert ez nem fair vele szemben.
2020. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Mond el a te érdekedben, a vége úgyis az lesz, ismerősi körből tapasztalat, hogy ott fog hagyni téged. Most még fiatal vagy, találhatsz olyat, aki szintén nem akar, de később nagy szívás lesz. Több párnál is volt, hogy a férfi látszólag beleegyezett, aztán kihűlt a kapcsolat, mert a pasiban mégis motoszkált, hogy kell és meg is ismerkedik olyannal, akivel hamarosan összejön neki. Több ilyen párt láttunk az évek alatt.
2020. dec. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

El fog jönni az az idő, amikor megbánod és vágyni fogsz a gyerekre! Tapasztalatból mondom, fordulni fog a gondolkodásod és utána késő lesz. Szerintem 1 gyerek minimális kompromisszummal bevállalható és lesz aki rádnyitja majd az ajtót 80 évesen.

Miért nem akarsz gyereket? Sokan voltatok testvérek és kevés figyelem, karácsonyi ajándék stb. jutott neked? Vagy rossz szülői háttér és nem akarod továbbadni? Valami miatt csak önző lettél.

2020. dec. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
51%
Az az önző, aki gyereket akar, nem az aki nem.
2020. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

25: mit nem lehet azon megérteni, hogy valaki NEM akar gyereket???

Önző azt hiszem, inkább te vagy, aki azért szül, hogy valaki rányissa az ajtót öreg korára. Tehát hogy neked legyen jó öreg korodra. Akkor ki az önző? Amúgy 85 éves nagymamám 3 gyereket szült, mégsincs, aki rányissa az ajtót, mert mind a 3 meghalt.

1 gyerek bevállalható? Szóval szerinted mindegy ki milyen ember, ki ért a gyerekekhez, szerinted mindenkinek való és kell is gyerek. Hát elmondom neked, hogy két alkesz szülővel nőttem fel egy víz és fűtés nélküli romos házban, és ha parízer volt az asztalon, az ünnepnek számított. Estek-keltek-hánytak, le se szarták, hogy mi van velem, de szerinted akkor ennek így kell lennie, mert gyerek az mindenkinek kell. Valaki más ok miatt nem vállal, mert mondjuk nem fér bele az életébe. Voltam olyan helyen bébiszitter, ahol alig várták, hogy odamenjek, aztán eltűntek egy hétre, annyira érdekelte őket a gyerekük.

Ezeket a hülye érveket minden gyerekmentes megkapja napi szinten a képébe tolva. Hagyjuk már békén egymást és fogadjuk el, hogy mindenki úgy él, ahogy akar.

A kérdés amúgy sem ez volt, a gyerekek száma a kérdezőnél el van döntve.

2020. dec. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!