Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha a házimunkákat felezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házimunkákat felezni kell egy normális párkapcsolatban, akkor a barátnőmet is beállíthatom a férfi munkákra?

Figyelt kérdés
2020. dec. 12. 10:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

"Mint amit az előző válaszoló írt, a villanyszerelés."


Na ezt az önjelölt férj se csinálja, ha csak nem villanyszerelő.

2020. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

A felezés hülyeség, úgy ahogy van. Egy normális kapcsolatban, ahol fontos a másik, kisegítjük egymást. Így a férjem főz, ha én beteg vagoyk, vagy fáradt vagy nincs időm. Amikor újítottuk fel a házunkat akkor meg igen, én is vakartam a falat, lapátoltam a sittet és a villanyszerelésnél krimpeltem a vezetékeket. Közös cél.


De Balázs, neked ezen egyáltalán nem kell aggódnod. :)

2020. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapból nem igazán van férfi meg női munka. Van a munka, az elvégzendő feladat, amit meg az csinál meg, akinek több ideje, kedve, tehetsége, affinitása van hozzá. És ha egyiküknek sincs erre semelyikből sem, akkor megoldják szakemberrel (lásd: villanyszerelés), vagy valamilyen más módon (bejárónő, ételrendelés). És teljesen mindegy, ki milyen nemű, felnőtt ember meg tudja csinálni a házimunka bármelyik részét, ha egyedül él, akkor sem kéne éhen halnia a mocsok közepén se férfinak, se nőnek. Ketten pedig minden könnyebb, így vagy együtt, vagy saját megegyezésük szerint megosztva csinálják. Normáliséknál.
2020. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mi számít férfi munkának? Szerintem füvet nyírni, tetőt javítani és felásni a kertet sem az... Engem nem zavar, ha egy évben egyszer ilyeneket kell csinálni. A minden nap mosogatás, főzés, hetente takarítás, vasalás, mosás az, ami viszi az időt. Szóval úgy gondolom, ennyi kellemetlenséget tudok vállalni azért cserébe, ha a hétköznapokban nem az én időm van csak elbszva ilyen szrokra.
2020. dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Milyen ffi munka?

Azert ketlem hogy a legtobb haztartasban a pasi villanyszerelo meg gázszerelő ha erre gondolsz ffi munkakent. Egy szoget meg en is be tudok verni a falba, kerti munkakat csak en csinalom nőként mert engem erdekel. A szemeteskukakat is en viszem ki. Parom mosogat mert en azt utálom meg felmos, mert o meg porszivozni utál. Fozni felvaltva főzünk. En mosok, o meg a szelektivert felel.

Nem tudom most ezekbol melyik a ffi meg a noi munkak??

2020. dec. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyedüli férfi munka, amit a nő fizikailag nem tud megcsinálni. Pl. Bútorok emelése, magasan lévő holmik leszedése. De egy lakásban itt véget is értek a férfi feladatok.


Kertes házban lehet, hogy több munka van.

2020. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A felezés nem az jelenti, hogy minden tennivalóból 50%-osan kell kivenni a részed, hanem hogy kb. ugyanakkora erőfeszítés menjen bele mindkét oldalról. Persze sokmindent lehet közösen csinálni, ha szeretnétek, de semmi sem kötelező és nagyrészt úgyis inkább felosztják egymás között a tehendőket a párok.
2020. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a férfi munka? Én pl vágtam fát fűtéshez ha kellett, nyírok füvet nyáron a kertben, lapátolok havat télen, ások gödröt ha fát ültetünk, ugyanúgy ahogy a férjem is, ahogy pl mindketten mosogatunk, pucolunk vécét, és takarítunk is. 2 dolog van csak, amit csak egyikünk, csak másikunk csinál. Enyém a főzés, a férjem bevásárol. Mert nekünk ez így jó. De ha beteg vagyok megcsinál mindent, ahogy én is ha ő az.

Alapjáraton viszont nem csinálok meg helyette minden házimunkát egyedül, mert nem vagyok a cselédje. Szerencsére őt normálisan nevelték nem úgy, hogy ki van nyalva a segge, de amúgy alapból normális a hozzáállása is ehhez, ahogy annak lennie kell. Ennyi.

A villanyszerelést pl szakemberre bízzuk, nem vagyunk felelőtlenek.

2020. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, mire. Hegesztésre, flexelésre, satupadon munkákra, a motorom boncolgatására nem fogom őt megkérni, ha csak nem ő szeretne ilyesmiket csinálni. Műszaki érdeklődésű lányból pedig kevés van, aki ilyen is, az meg szinte mindig foglalt. No mindegy.


De úgyis az adott helyzettől függ, hogy segítséget kérek-e tőle, vagy sem. Pl. ha időszűkében vagyok a tanyán, egy kis betanítás után (ha kell) simán felültetném a fűnyíró traktorra. Nem megterhelő meló. Általános érvényű választ nehéz adni.


F

2020. dec. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!