Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A mai párkapcsolatok nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai párkapcsolatok nagy részében miért látom azt, hogy a lány tagja mindig-mindig csak negatívakat mond a párkapcsolatról, és az ellenoldali félről, de nem lép ki a kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Nem egy olyan lánnyal találkoztam már, aki benne van évek óta olyan párkapcsolatban, amiben állítása szerint szereti a fiút, de rengeteget veszekednek, állandóan szapulják egymást. Ha nem is vitáznak, akkor is állandóan elégedetlenkedik a lány a barátainak, hogy hú de szingli lenne már, hogy milyen rossz a párkapcsolat, a fiú pedig csak keresztülnéz rajta, nem foglalkozik vele. Milyen pszichológiai jelenség lehet ezeknek a hátterében? Amikor már tényleg semmilyen pozitív szó nem hagyja el a száját, csak az hogy szereti? Ennyire muszáj szeretni, vagy ennyire muszáj kapcsolatba lenni, hogy ne legyenek egyedül? Lehet van ilyen fiúknál is, nem tudom.

2021. jan. 7. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ellenkező nemnél is van ilyen...

Amúgy az én környezetemben volt egy pár ilyen eset, férfiak és nők is voltak a panaszkodó felek. Mind, kivétel nélkül a szülői mintákra vezethetők vissza. Egy testvérpár két tagja, akiknek a szüleik akkor váltak el, amikor 16 évesek voltak.

A férfi tag benne volt egy rossz kapcsolatban, de nem akart szétmenni a nőjével, merthogy ő nem fog szakítani, ő megmutatja a szüleinek, hogy le lehet élni egy kapcsolatot együtt. A sors iróniája, hogy megszületett a gyyerek, és már váltak is.

A női tag meg minden párjával szemben lábtörlőként viselkedett, mert az anyjától ezt látta, és későn váltak. Pszichológus segítségével próbál ezen változtatni.


Egy másik nőismerős meg borzasztóan szeretetéhes, nulla önbizalma van, mert az anyja korán meghalt, és az apja egy igazi érzelmi analfabéta, így bár fizikálisan mindennel ellátta a csajt, lelkileg kb. semmit nem kapott. És az az érzése van, hogy őt senki nem fogja szeretni soha... tök mindegy, hogy a pasi sem törődik vele.

2021. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez egy tök jól összeszedett és hasznos válasz köszönöm! Várom mások tapasztalatait is.
2021. jan. 7. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Azert minden parkapcsolat pozitiv dolgokkal indul. Aztan az evek folyaman kerulnek negativ dolgok is a serpenyobe. Akik nagyon panaszkodnak, azoknak jobbara csak azok. De ettol meg lehet, hogy a masikban tobb van. A tendencia rossz, nem pedig az egesz kapcsolat.
2021. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én sokáig olyan típus voltam, hogy a barátnőimnek mindig elmeséltem a veszekedéseket, a vitákat, de a jó dolgokat sosem. Így ők is sokszor feltették a kérdést, hogy miért vagyok még vele? Hisz nonstop rossz dolgokat hallgattak róla, mert a jó dolgok természetesek voltak, azoknak nem volt "híre".

Leszoktam erről, miután feltűnt, hogy mindenki azt hitte körülöttem, hogy egy sz*r kapcsolatban élek évek óta, ami nem volt igaz. Igen, néha veszekedtünk, voltak nézeteltérések, nehéz napok, hullámvölgyek de összességében egy jó ember volt és boldog voltam vele.


Mai napig együtt vagyunk amúgy, teljesen leszoktam a problémák kibeszéléséről barátnőkkel, csak a párommal szoktam már.

Mert igen, sajnos vannak. Szerintem mindenhol. Nem adom elő, hogy a mi életünk cukormázas és minden tökéletes, mert hazudnék, de őszintén szeretjük egymást, teszünk egymásért és változunk, ha valamiben kell.


Ha egyébként nem erről van szó, hanem tényleg szar a kapcsolat, ott sok oka lehet. Legjobb barátnőm 3 éve van együtt a párjával akivel a verbális bántalmazás MINDEN fokozatát átlépték már. Mikor veszekszenek (ami hetente minimum előfordul) ordibálnak, olyanokat mondanak egymásnak, hogy "dögölj meg, rohadj meg" és hasonlók. Mégse mennek szét. Szex gyakorlatilag alig van (pedig 22 és 26 évesek), havonta kb 2x fekszenek le egymással, muszájból. Ha épp nem ölik egymást akkor elélnek egymás mellett, az egyik filmezik, a másik játszik. De közös program, randi, minőségi idő? Semmi ilyesmi. És elvannak 3 éve. Próbáltam sokáig észhez téríteni, de utána esett csak le, hogy itt mi a helyzet. Két önbizalomhiányos, önmagukat semmibe vevő ember talált egymásra, mindketten kapcsolatfüggők, inkább elvannak a hullámzó szarban, minthogy egyedül feküdjenek le aludni.


Szóval igen, van akinek a legrosszabb kapcsolat is jobb, mint az egyedüllét.


22N

2021. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a fókuszponttal van a baj. Ahogy előttem is írták, ha én mindig csak a vitákról, rosszakról mesélek, akkor hajlamos azt hinni a hallgató fél, hogy a kapcsolatunk alapjaiban véve úgy sz*r, ahogy van. Ez persze nyilván nem igaz, csak ő mindig a negatívumot kapja/látja, mert én mindig csak azt mesélem... Ahhoz nem kell barátmbarátnő, hogy a kedves pillanatokat segítsen feldolgozni. Reggel az ágyba hozza a kávét, a hétvégén csinált nekem reggelit, ő főzött mára, stb. Nem mindegy, hogy egy-egy beszélgetésben, vagy akár a saját gondolataimban mire fókuszálok. Ha csak a negatív dolgokra, akkor az a kapcsolat előbb-utóbb el fog halni. Nem szabad így hozzáállni, ha az ember jól működő kapcsolatot szeretne.
2021. jan. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!