Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Most költözök össze barátnőmme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most költözök össze barátnőmmel a pénzügyi kassza hogyan nézzen ki?

Figyelt kérdés
Minden legyen közös?Hogyan kezeljük kettőnk fizetését? Mennyi legyen külön nálunk?

2021. jan. 28. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Gyűjtitek a blokkokat, számlákat és minden hónap végén felesben elosztjátok. Ez a legtisztább. A többi pénz nem közös.
2021. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Sunshinedoll ***** válasza:
91%
Ezt nektek kell eldönteni. Én nem vagyok, nem voltam és soha nem is leszek közös kasszán senkivel, de ez az én véleményem, mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik és ahogy neki kényelmes.
2021. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt együtt beszéljétek meg.


Általános rendzser a költségek felezese (rezsi, kaja, háztartási cuccok)


De ez függ pl attól is, hogy saját-e a lakás vagy albérlet.

Vannak-e speciális étel igények (érzékenység)

Nyilván ha valaki mindennap lazacot eszik, akkor a másik ne fizesse a felét. 😁

2021. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
És miért nekünk kellene megmondani, hogy nálatok hogy legyen?...
2021. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek, kettőtöknek kell eldönteni. Nálunk természetes volt, hogy összerakjuk, amink van és közösen gazdálkodunk. De látod, van, aki hallani sem akar közös kasszáról.
2021. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
En minden nap lazacot eszek, es en fizetem magamnak.
2021. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az albérlet volt egyedüli amit felesben fizettünk, volt egy doboz, abba raktuk. Minden más "érzésre" ment. Hol ő vásárolt, jól én. Hol ő fizetett a moziban, hol én. Nem számolgattunk semmit, csak próbáltuk megtartani az egyensúlyt és soha nem is volt ebből problémánk. Ma már házasok vagyunk, saját házban és abszolút közös kassza van, pláne hogy én itthon vagyok a lányunkkal. A bankszámlánk nem közös, de nem számít, hogy épp ki fizet. Mivel nekem most alacsony a "fizum" ezért értelemszerűen ő fizet gyakrabban.
2021. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
sztem az a tuti, hogyha meg a hutoben is kulon polcon vannak a kajaitok:)
2021. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a rezsi feleződik, az apróbb kaja dolgokat a párom, a nagyobb, háztartási bizbaszokat én vasárolom.

Havi szinten kb ugyanannyit költünk, de nem fillérezünk.

Ha bútort, vagyobb összegű dolgot veszünk, azt felesben vesszük. De ha pl veszek neki borotvát, vagy egy 6 zsemlét, annak nem kérem el sem a felét sem az egészét.


Ha megyünk valahová vagy ő, vagy én fizetek, ez sincs kicentizve.


De leginkább ti is beszéljétek meg, hogy hogyan képzelitek.

Csináltathattok közös bankkártyát, és minden hónapban tehettek rá egy megbeszélt összeget, vagy fizetésarányosan, vagy úgy, hogy akkora összeget amekkorát a kevesebbett kereső fél nélkülőzni tud a rezsin felül.

Ha minden hónapban bedobtok 20-30 ezer forintot fejenként, akkor máris van egy nagyobb költőpénz összeg.

A maradékkal meg mindenki azt csinál amit akar.


Leginkább csináljatok egy költségvetést a fizetésetekről, a kötelező kiadásokról,sacc per kb kaja, pipere, kozmetikumok összegéről, és próbáljátok meg úgy kihozni a végeredményt, hogy a kövi fizetésig ne legyetek nullában.

Törekedjetek arra, hogy 20-25 ezer forint mindig maradjon a számlátokon a váratlan kiadások esetére.

2021. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!