Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van olyan eset, amikor az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan eset, amikor az összeköltözés oldja meg a párkapcsolati problémákat?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyunk együtt, de mivel én még egyetemista voltam (még fél évem van vissza, utána terveztünk összeköltözni), nem úgy alakult, hogy össze tudtunk volna költözni.


Egyre több és gyakoribb konfliktusok vannak köztünk (szakítás-közeli állapotba is sodródtunk) olyan dolgok miatt, amikről azt gondoljuk, hogy talán az összeköltözés megoldhatná. Nem akarok egy kilométeres kérdést írni, ezért csak egyetlen példát hozok fel erre. Pl. neki elég kiterjedt baráti köre van, illetve a családi kapcsolattartás is elég intenzív (majdnem minden hétvégén családi ebéd, ráadásul elvált szülei vannak, így két irányba is kell menni), de ezen kívül is a barátaival elég gyakori a tali. Viszont mivel a barátomnak is olyan életszakasza van, hogy jobban a munkára koncentrál, általában ha velem van együtt, akkor összeköti a családozást/haverozást velem, és ha mi megbeszéljük, hogy elmegyünk kirándulni, akkor sokszor elhívja a haverokat (ami alapvetően nem lenne baj, de mivel nem élünk együtt, ezért én a talik egy részében inkább lennék kettesben, de jelenleg a hétvégén 2/3-3/4-ében van csopis progam, és a maradékban kettesben). Illetve valamiért nekem az az elképzelésem, hogy kettesben menjünk nyaralni, DE ennek ellenére teljesen okés, ha egy hosszú hétvégére vagy pár napra a haverjaival is elmegyünk bandás utazásra, csak hát nyilván amíg egyetemista vagyok, nem engedhetek meg magamnak több nyaralást. Viszont arra az egyre, amit igen, inkább mennék kettesben pár napra.


Szóval például ez azt gondolom, megoldódhatna abban az esetben, ha összeköltöznénk és már lenne is normálisan keresetem. Minden nap együtt lennénk, nem csak "találkozgatnánk", így valószínűleg még kissé felüdülés is lenne, hogy akkor hétvégén jön a programokra a családja vagy a haverjai és úgymond társaságban vagyunk. Viszont jelenleg nem abban az élethelyzetben vagyunk és emiatt jobban igénylem a kettesben eltöltött talikat. A nyaralás sem lenne gond, hogy a haverokkal megyünk (kedvelem a barátait, nagyon jól kijövök velük, és ez kölcsönös!), ha lenne már keresetem és beleférne, hogy egy évben mondjuk legyen egy "bandás" utazás is, meg egy romantikusabb kettesben eltöltött is.


Mind az összeköltözés, mind a munkába állásom körülbelül nyárra lenne tehető (akkor végzem az egyetemmel, a barátom lakása is akkorra lenne beköltözhető), viszont jelenleg olyan mélypontra süllyedtünk, hogy most eléggé szakítás közeli állapotba kerültünk sajnos. Mindig azt mondja, benne lennének olyan félelmek, hogyha át akarja hívni az öccsét egy délután, én biztos nem örülnék neki meg ilyenek (zárójel: mostani lakásába sem hívja át az öccsét, SOHA, csak max akkor, ha én is ott vagyok). De szerintem teljesen kisarkítja a szitut, mert ha minden nap együtt vagyunk, abszolút tök oké, hogy néhány délután átjönnek vendégek, de amíg a hétvégén mindig csak 1 napot vagyunk együtt (ált. szombat estétől hétfő reggelig), addig nem szeretnék minden második hétvégét (azaz vasárnapot) hármasban az öccsével tölteni... ráadásul az öccse sokkal fiatalabb nálunk (10 évvel) és kissé nehéz eset is, aspergeres/autista, ami alapvetően nem gond, de inkább bandázzon az öccsével akkor, amikor mi is talizunk, pl ott vannak a szombati napjai is, hétköznap esték, nem értem, miért nem azokat használja ki.


Szóval nem tudom, ilyesmi problémák vannak. Most eléggé szakítós hangulatban vagyunk, ugyanakkor erről rengeteget beszéltünk, hogy vajon az összeköltözés megoldaná-e vagy csak enyhíteni ezeket a konfliktusokat. Vagy nincs is értelme az összeköltözést kivárni, mert úgysem old meg semmit?


Sajnos még sem ő, sem én nem voltunk összeköltözve senkivel, nincs ebben tapasztalatom. Egy barátnőmről tudom, hogy 5-6 évig éltek a pasijával sem veled-se nélküled kapcsolatban és nekik pont az összeköltözés oldotta meg a problémát és azóta 2 éve együtt élnek, boldogan - szakítás nélkül. Nyilván ez valószínűleg a ritka kivétel..


Köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 8. 12:25
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, végül tényleg regény lett belőle. :/


Szóval még annyit tennék hozzá, hogy alapvetően én is elég szociális típus vagyok, szóval nem a haverokkal van gondom, csak inkább az ARÁNYOKKAL jelenleg, hogy mennyit vagyunk bandában és mennyit kettesben

2021. márc. 8. 12:27
 2/10 A kérdező kommentje:
*akkor bandázzon az öccsével, amikor mi NEM talizunk
2021. márc. 8. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok egy kilométeres kérdést írni...
2021. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem jött össze :D
2021. márc. 8. 12:39
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Valljuk be: nem vagy valami magasan a prioritások listáján, valahol kb. a munka, kismillió haver, kismillió családtag után következik a veled töltött idő. Miért változna ez az összeköltözéssel?
2021. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen megoldja. Vagy így, vagy úgy.

A volt feleségem családja volt olyan, szinte minden hétvégén át kellett menni hozzájuk ebédre. Egy idő után meguntam...

2021. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztalatomból kiindulva nem.

Az összeköltözés majdnem olyan nagy lépés mint gyereket vállalni, teljesen új környezetbe helyezi a kapcsolatot, rengeteg konfliktusforrás melegágya. Stabilabb kapcsolatokat is kicsinál.

Nekem is volt egy ingatag lábakon álló kapcsolatom, az exem biztos volt benne hogy az összeköltözés megoldás lenne (sokat veszekedtünk azon is hogy keveset találkozunk a távolság miatt).

Életem egyik legrosszabb évét köszönhetem ennek a döntésemnek. :D Nagyon szr volt a szakítás is, kicuccolni a közös albiból stb. Borzalmas.

Hidd el nekem, ha már most marakodtok, csak még többet fogtok veszekedni. De persze innen látom, hogy meg fogjátok próbálni. Több sikert!

2021. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy megoldja. Van olyan, amikor pont, hogy előhozza.

Ha valóban csak annyi lenne a gond, hogy keveset vagytok kettesben, akkor megoldaná. De ettől a pasid ugyanúgy nem akar majd kettesben nyaralni veled. És az alapján amit leírtál, nekem nagyon úgy tűnik, hogy ő egyszerűen nem tud mit kezdeni veled kettesben ha mindenhez hívni akarja a haverjait vagy a családját. Ezen nem fog segíteni az összeköltözés.

2021. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy miért csak hétvégén találkoztok? Nekem rohadtul nem férne bele ha egy több éves kapcsolatban heti egyszer látnám a másikat. Ez nem kapcsolat így, hanem haverság, vagytok egyáltalán kettesben? Nem találkoztok délutánonként hétköznap? Nem alszol néha nála hétközben is?

Itt valami nagyon nincs rendben.

Aki szeretne a másikkal időt tölteni, az talál rá alkalmat, de úgy tűnik nálatok egyikőtök sem akar, hiszen jó nektek heti egy találkozó egy több mint 3 éves kapcsolatban.

2021. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ami rossz, az csak rosszabb lesz az összeköltözés után.
2021. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!