Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagyon apró dolgok, de zavarna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon apró dolgok, de zavarnak. Tűrjek, vagy beszéljek vele mégegyszer?

Figyelt kérdés

Eszem ágában sincs házisárkányt játszani, nem szeretnék veszekedni, se felesleges feszkót, akkor már inkább megcsinálom én, ne ezen múljon, annyit nem ér.

Főleg, hogy tényleg kis dolgokról van szó. Párommal két hónapja élünk együtt, mindketten dolgozunk, az összeköltözéskor ugyanannyit, akkor úgy beszéltük meg, hogy az esetek többségében ő fog főzni, én takarítani. Azóta úgy alakult, hogy ő többet dolgozik, mint én, ezért az utóbbi időben a főzést is átvállaltam. Nem várok el nagytakarítást, azt amúgyis jobban szeretném én csinálni, mert magamban jobban bízok ilyen téren. Csak annyit, hogy saját maga után pakolja el a saját cuccait. Általában ő tovább van fent, mint én, és reggel, ha felkelek, mindig azzal kezdek, hogy kidobom a chipses zacskót, elrakom a müzlit, berakom a bögréjét a mosogatógépbe, és elrakom a cigijét (én nem is cigizek, csak ő). Vagy ha ő szabadnapos, én dolgozok, és hazaérek, akkor is az az első dolgom, hogy utána elpakolok. Jó, nem nagy dolog, nem halok bele, maximum 5 perc, de épp elég lenne nekem is csak saját magam után pakolásznom.

Tegnap este megkértem, hogy ha lehet, ezekre figyeljen, de a ma reggelt is azzal kezdtem, hogy bepakoltam a mosogatógépbe az ő cuccait. Még várok egy kicsit, de ha nem javul a helyzet, hogyan beszéljek vele anélkül, hogy baszogatásnak érezné? Mert tényleg többet dolgozik, mint én (ugyanannyit fizetünk a közös dolgokba, csak kevesebb ideje van), fáradtabb, nem szeretnék vele ilyenek miatt veszekedni. Csak kicsit zavaró, hogy esténként, amikor tovább marad fent, mint én, akkor sorozatozik, és amellett igazán elpakolhatna maga után, főleg, hogy még mosogatni se kell, csak berakni a gépbe.



2021. ápr. 7. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem hinném, hogy nagy kérés lenne az,hogy pakoljon el magaután. Ez nem függ azzal össze,hogy sokat dolgozik. Ha van ideje chipset enni, akkor lesz arra is, hogy kidobja a zacskót. Ha kv-t inni van ideje, lesz arra is, hogy betegye a mosogatóba/mosogatógépbe. Ezt nem lehet arra fogni, hogy sokat dolgozik. Mond el neki nyugodtan, hogy téged ez zavar. Nem a bejárónője vagy..😀🤷‍♂️ 23f
2021. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj szívem, én nagyon szívesen rendben tartom a lakást, de kérlek, legalább annyit tegyél meg, hogy magad után elpakolsz, és a kukába dobod a szemetet, amit termelsz.
2021. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Azt hittem meló miatt van fenn, de ha csak néz ki a fejéből... Ha meg fáradt, akkor ne bámulja a tv-t, aludjon, vagy ha nem tud, akkor hasznosítsa magát

Ez nettó lustaság...

2021. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2%
tipikus házisárkány. micsoda dráma egy kanál vízben. hagyd kint a cuccait és várd meg h zavarja-e, mikor teszi el. ha meg nembírod ki, hogy ne nyúlj hozzá és ne pakold el, akkor irány a pszichiáter, talán tud segíteni a kényszeres viselkedéseden.
2021. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

A 4esnek most esett le, hogy ő is egy lusta disznó :D

Természetesen beszélj vele, ne hagyd, hogy elfajuljon a sérelem. Csak higgadtan, bezzegezés meg vádaskodás nélkül, hogy a kettes is írta.

2021. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
5# hmm. lehet,hogy nem azonnal pakolok el magam után, és hogy nem mosogatok el ha megkajáltam, csak pár óra múlva. de engem nem zavar ha más sem teszi, élni és élni hagyni. persze a fenti kontrollmániásoknak ez fura lehet, mert mindig kötekedni kell.. de én jól érzem magam kényszeres pótcselekvések nélkül és nem keresem a másikban a "hibát".
2021. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#4: Már nem azért, de akkor lennék "tipikus házisárkány", ha mindennel is baszogatnám állandóan... Soha nem szoktunk veszekedni, semmin, okunk se lenne rá. Azt meg felejtsd el, hogy kimondottan keresném benne a hibát, mert semmi más nem zavar, és még ezt is elnézném, ha azon múlik, annyira nem szeretnék veszekedni, sem azt éreztetni vele, hogy baszogatom. Csak nekem is ugyanannyi ideig tart visszarakni valamit a szekrénybe, mint neki, meg berakni egy bögrét a gépbe. A cigi zavar a legjobban egyébként, mivel én nem cigizek, nem akarom azt nézni, mert elveszi az étvágyamat, meg undorítónak tartom. Nem zavar, hogy esténként sorozatozik, másak az alvás igényeink, erről egyikünk sem tehet, de ha már fentmarad, ez a plusz 5 mozdulat nem hiszem, hogy nagy kérés lenne, főleg, hogy csak saját maga utána kéne.
2021. ápr. 7. 14:51
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
6 És az hogy jön ide, hogy te hogyan élsz meg te mit viselsz el a párkapcsolataidban? Nem rólad szólt a kérdés. Én pl. tökre leszarom az ilyesmit, de a kérdezőnek fontos és azért mégiscsak apró kérésről van szó. Ez még messze áll a kényszerestől meg a házisárkánytól.
2021. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Abba nem fogsz belehalni, ha a mosogatógépbe berakod a cuccát, azt én csinálom nálunk is, mert a Kedves képes betenni full kajásan - aztán persze probléma van, hogy "már megint" eldugult a gép :D


De semmi mást nem pakolok utána, ha ott hagyja az üveget három napig, akkor ott marad, engem nem izgat.

Egyszer szólok neki, ha nem csinálja, nem csinálja, másodszor nem mondom.

Nem a gyerekem, és igen, képes vagyok akár egy hónapig is kerülgetni a sörösüveget pl :D, míg le nem esik neki, hogy a helyére tegye.


Ezen nem idegesítem magam, minek? Gyerekünk nem lesz, szóval nem fog kelleni két ember helyett összerámolni. :D

2021. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

És megnyugtatlak, hogyha a párod 20+ évig ilyen volt, akkor ezen, ha a fejed tetejére állsz, sem fogsz tudni változtatni.


Maximum, ha eleged lesz, elhagyod.

2021. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!