Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagyon apró dolgok, de zavarna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon apró dolgok, de zavarnak. Tűrjek, vagy beszéljek vele mégegyszer?

Figyelt kérdés

Eszem ágában sincs házisárkányt játszani, nem szeretnék veszekedni, se felesleges feszkót, akkor már inkább megcsinálom én, ne ezen múljon, annyit nem ér.

Főleg, hogy tényleg kis dolgokról van szó. Párommal két hónapja élünk együtt, mindketten dolgozunk, az összeköltözéskor ugyanannyit, akkor úgy beszéltük meg, hogy az esetek többségében ő fog főzni, én takarítani. Azóta úgy alakult, hogy ő többet dolgozik, mint én, ezért az utóbbi időben a főzést is átvállaltam. Nem várok el nagytakarítást, azt amúgyis jobban szeretném én csinálni, mert magamban jobban bízok ilyen téren. Csak annyit, hogy saját maga után pakolja el a saját cuccait. Általában ő tovább van fent, mint én, és reggel, ha felkelek, mindig azzal kezdek, hogy kidobom a chipses zacskót, elrakom a müzlit, berakom a bögréjét a mosogatógépbe, és elrakom a cigijét (én nem is cigizek, csak ő). Vagy ha ő szabadnapos, én dolgozok, és hazaérek, akkor is az az első dolgom, hogy utána elpakolok. Jó, nem nagy dolog, nem halok bele, maximum 5 perc, de épp elég lenne nekem is csak saját magam után pakolásznom.

Tegnap este megkértem, hogy ha lehet, ezekre figyeljen, de a ma reggelt is azzal kezdtem, hogy bepakoltam a mosogatógépbe az ő cuccait. Még várok egy kicsit, de ha nem javul a helyzet, hogyan beszéljek vele anélkül, hogy baszogatásnak érezné? Mert tényleg többet dolgozik, mint én (ugyanannyit fizetünk a közös dolgokba, csak kevesebb ideje van), fáradtabb, nem szeretnék vele ilyenek miatt veszekedni. Csak kicsit zavaró, hogy esténként, amikor tovább marad fent, mint én, akkor sorozatozik, és amellett igazán elpakolhatna maga után, főleg, hogy még mosogatni se kell, csak berakni a gépbe.



2021. ápr. 7. 13:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig fel kell vállalni az esetleges konfliktust, szólj, ha nem ebben állapodtatok meg. Igazából apróságnak írod. Ha normálisan mondod, és ebből veszekedést generál, őrjöngeni kezd, akkor legalább tudod, hogy egy paraszt. Mármint ezt általánosságban írtam. Szerintem nem az a nem normális, aki szól valamiért, hanem az, akinek semmiért nem lehet szólni.
2021. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ne pakolj el utána, kerülgessétek a szemetet, a koszos bögréket, észbe fog kapni.

Pakolj el magad után, mosogassál el magad után, az ő koszlott dolgait meg hagyd ott.


Ha most elkezdesz körülötte ugrálni, akkor később mégtöbb dolgod lesz.

2 hónapja költőztetek össze, szokni kell a közös életet, mert más-más háztartás más-más szokásait, szabályait vittérek magatokkal. Alakítsatok ki új szokasokat, szabályokat, hiszen a ti otthonotok, a ti életetek.


Igenis beszélj vele újra, és ha nem felnőtt annyira, hogy ezeket felfogja, akkor vagy szétfogtok menni, mert az idő előrehaladtával nem csak 5 perc lesz a pakolás, hanem 30 perc, 1 óra stb és te elkezdesz nyűgős, frusztrált lenni, ő meg cseszegetésnek fogja megélni.

Vagy eljutsz arra a szintre, hogy tojsz bele és nem fogsz semmit csinálni, mert belefáradtál.


Mi annó amikor összeköltőztünk, mondtam a páromnak, hogy olyan viselkedés mintát kövessünk, amit majd nyugodt szívvel tovább tudunk adni a leendő gyerekeinknek.

Hogy majd igenis azt lássák, hogy apa is elmosogat, összepakol, anya is megfogja a fúrót, kalapácsot vagy kereket cserél. Szóval érted.


Pl a párom ha evett valami olvasztott sajtos szendót, vagy bármit, csak berakta a mosogatóba a tányért, evőeszközöket és képes volt 2 napig is kerülgetni. Megbeszéltem vele, hogy legalább áztassa be, vagy még aznap mosogassa el. Megcsinálja.


Én meg otthon a saját szobámban előszeretettel dobáltam el a zoknijaimat, akár egész nap rajtam volt, akár csak pár órát. Az volt a kedvenc szórakozásom, hogy egyik lábammal leparittyáztam a másik lábamról. Ez meg a páromnak nem tetszett, hogy mindenhol zoknigombócokat talál. Megbeszéltük, hogy hagyjam ezt abba, vagy legalább szedjem össze magam után. Megtörtént.


Én sem lettem házisárkány és ő sem bántott meg amikor valamit kért tőlem.

2021. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#11: Nem hiszem, hogy kiakadna, vagy veszekedést generálna, nem olyan ember, csak nem szeretném, ha úgy érezné, hogy állandóan piszkálom.


#12: Gondolkoztam már azon, hogy a saját cuccaimat elpakolom, elmosogatom, az övéit meg otthagyom, de tudom, hogy ő akkor sem pakolná el, csak engem zavarna, hogy kupi van az egész lakásban. Amikor a szüleivel élt, az ottani szobája is eléggé kupis, koszos volt, de igazából az egész lakás. Szóval ezzel sajnos tényleg semmit nem érnék el.

Azt nem hiszem, hogy emiatt szakítanánk, mert egyébként nagyon jó a kapcsolatunk, szinte tökéletes, soha nem veszekedtünk még semmin, mindketten nagyon toleránsak vagyunk a másikkal, és ugyanolyan a személyiségünk, világnézetünk, stb. Ez az egy különbség van köztünk, én szeretem, ha rend és tisztaság van, ő meg leszarja, koszban és kupiban is ugyanúgy elvan. Ez önmagában nem gondolom, hogy szakító ok lenne (legalábbis nekem nem az), maximum hosszútávon idegesítő.

Nekünk nem lesz gyerekünk, szóval az a része ránk nem vonatkozik.

Amúgy még régebben (összeköltözés előtt) mondtam neki, hogy ha zavarja őt bennem valami, akkor nyugodtan mondja meg, hogy tudjak rajta változtatni. Akkor nem mondott semmit. Meg azóta se, de kicsit hülyén érezném magamat, ha direktbe rákérdeznék, hogy én min változtassak.

2021. ápr. 7. 17:40
 14/17 anonim ***** válasza:
Ne pakolj el utána, ennyi.
2021. ápr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle,hogy ésesanyád nem tanított meg a rendrakásra?

Én nem vagyok az anyád és én nem egy gyerekkel költöztem össze,aki után pakolnom kell.Felnőtt emberrel szeretnék együtt élni ,aki nem a cselédjének tekint.

Szerintem nagyon hamar tisztázd ezt,mert ha két hónap után ilyen,milyen lesz 20 év múlva plussz gyerek mellett?

Ha meg nem bírsz egy komolyabb konfrontációba emiatt belemenni,akkor pár év múlva ne itt sírjál ,hogy jaj minden rám marad és meg a gyerekkel is én vagyok..

28/N

2021. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem lesz gyerek.
2021. ápr. 10. 21:00
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy kedves kérdező, párodat megválaszthatod, nevelni aligha.


Gyerek is simán produkál ilyeneket megbeszélés ellenére is.

Várhatod hogy kinövi.. vársz és mondod és vársz és mondod és nem történik máshogy annak ellenére sem.

Gyereket nem nem rakod ki ezek ellenére.


Tisztázd a helyzeted, amit vállalsz és mivel neked így nem jó, tisztáznod kell magadba hogy bár nem jó (ahogy gyereknél sem) elfogadod ezzel együtt vagy sem.

2021. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!