Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek a nevére megy a ház?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a nevére megy a ház?

Figyelt kérdés

A párommal házvásárlás előtt állunk.

Lakáshitelt vennénk fel amit én fizetnék, az én nevemen lenne mert nekem van bejelentett 8 órás munkaviszonyom. A párom 4 órába van csak bejelentve.

Mivel a lakáshitel az én nevemen fut így a ház is az én nevemre kerülne?



2021. ápr. 22. 10:31
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

A CreditHill intézi az ügyünket, nem mondtak igazából semmit.

Kértek tőlem 3 havi bankszámlakivonatot és az alapján megállapították, hogy így "egyedül" is feltudom venni a kívánt összeget.

2021. ápr. 22. 11:10
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Az önerőhöz hozzájárult, akár közvetve? A hotelben érintett lesz?


Ha bármelyiket igen a válasz, akkor a tulajdonjogból jár neki. (Legalábbis a helyében nem mennék bele enélkül.)

2021. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

*hitel


Most látom a második kérdésre nem a válasz.

2021. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Az önerőhöz sem járul hozzá semmilyen formában.


Az önerőt édesapámtól fogom megkapni hozzá. (a párom szüleinek most fontosabb volt felújítani a konyhát...:)))

2021. ápr. 22. 11:12
 15/30 anonim ***** válasza:
49%

Akkor te vásárolod azt a lakást és kész.


Arra viszont figyelni kell, hogy a felújítások meg közös kasszázás később jogalapot szolgálhat követelésekre.

2021. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legyetek külön kasszán és fizesd egyedül a hitelt.

Azért az durva lenne, hogy teszi bele a pénzét a törlesztésbe, de semmit nem kapna érte.

2021. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a szüleid vegyék meg a házat, legalább papíron?"


Majd hülye lenne bárki is más tulajdonát fizetni.

2021. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyszerűbb és igazságosabb, ha kiszámoljátok. Ér mondjuk 10 milliót az ingatlan, beleraktok mondjuk 2 millió önerőt (tudom, hogy nem reálisak a számok, de csak a példa kedvéért írom egyszerű számokkal). Akkor a maradék 8 milliót fogjátok felesben fizetni. Legyen a 40% az ő nevén, a 60 a tiéden, és nincsen gond, senki nem károsít meg senkit. (Még így is lehet nehéz később, ha felmegy mondjuk az ingatlan értéke, és az akkori 40%-a már nem 4 milliót ér, hanem 7-et, de ennél igazságosabbat most nem tudok kitalálni.) Meg persze reméljük sosem lesz lényeges a valóságban, hogy kinek milyen tulajdoni hányada van :) De tényleg érdemes mindenre gondolni.
2021. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

(18-as vagyok: meg belegondolva, még ilyenkor is lehet rizikós... sok olyan történetet hallottam, hogy élettársak megvették felesben, mindenki egyenlő önerőt rakott be, és úgy is volt, hogy a törlesztőrészlet is megoszlik... aztán az egyik fél kiszállt a buliból, ott volt a lakásban az 50%-os tulajdonjoga úgy, hogy mondjuk a 40 milliós ingatlanba befizetett 5 milliót, a másik meg fizeti folyamatosan a törlesztőt. Szóval ezt csak okosan szabad és megfontoltan, olyan partnerrel, akiben megbízol, hogy igazságos lesz később is. Sajnos még úgy is lehet koppanni.

S tudom, hogy ilyenkor megoldás lehet az "adjuk el és szálljunk ki", de akkor is járhat úgy az ember, hogy az eladás költségeit fizeti, az addigi törlesztőket, és ugyanannyit kap majd az eladás után, amennyit az a fél, aki lelépett.

De bocsánat, nem riogatni szeretnélek, csak eszembe jutott, hogy a 60-40 arány is csak akkor jó, ha tényleg felesben fizetitek a törlesztőt, és nem sasszézik ki egyikőtök sem.)

2021. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
69%

Én megértem a párodat is, meg téged is.

Én nem érezném magam otthon "más"lakásában, mégha az a szerelmem is.

A te részedről viszont jogos, hogy ha te fizetsz mindent, akkor tiéd minden.

De itt is írták páran, hogy fizessen "lakbért" (amit te eltennél a későbbi közös életetekre), plusz, ha valami felújítást ő áll, tartsa meg a számlát és ha esetleg szétmentek, lesz jogalapja visszaigényelni. Ezeket beszéljétek át.

2021. ápr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!