Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek a nevére megy a ház?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek a nevére megy a ház?

Figyelt kérdés

A párommal házvásárlás előtt állunk.

Lakáshitelt vennénk fel amit én fizetnék, az én nevemen lenne mert nekem van bejelentett 8 órás munkaviszonyom. A párom 4 órába van csak bejelentve.

Mivel a lakáshitel az én nevemen fut így a ház is az én nevemre kerülne?



2021. ápr. 22. 10:31
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)


A párom nem a pénz miatt aggódott, hanem ha neadjIsten véletlenül szétmegyünk évek múltán akkor nem lesz hova mennie. De ezek szerint ha ez bekövetkezne akkor ha van tulajdonrésze ha nincs akkor is másik lakóhelyet kell keresnie/keresnünk. :)

Igazából csak ez érdekelt volna legfőképp, a piszkos anyagiakat elrendezzük kettőnk között. :)

2021. ápr. 22. 12:32
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

"Az önerőt édesapámtól fogom megkapni hozzá. (a párom szüleinek most fontosabb volt felújítani a konyhát...:)))"


???

2021. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ügyvédhez kell menni. Ha nem is vagytok házasok de élettársak vagytok, benne van a rizikó hogy egy csúnya szakításnál ki akarjon semmizni (amennyire tud). Ha te adod az önerőt meg a törlesztőt is te fizeted akkor ő lényegében ingyen lakik nálad, leszámítva a rezsit ami semmi egy albérlethez képest, ő még jól is jár anyagilag. Lehet hogy érdemes írni egy szerződést hogy nem tart igényt a tulajdonjogra, vagy valamilyen papírt amit az ügyvéd javasol. Mivel úgyis mész ügyvédhez, feltétlenül kérdezz rá. A tulajdonjogot csak a saját nevedre jegyeztesd be. Ha adóstárs nélkül is megy a hitel, akkor szerintem azt valaszd. Nem lenne jó ha esetleg azért kéne együttmaradnod nehogy igényt tartson a tulajdon egy részére amit te fizetsz ki! Ennyire nem szabad megbízni senkiben, pláne ha össze se vagytok házasodva.
2021. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
77%

Mi is most állunk házvásárlás előtt. Én kicsit több, mint a dupláját rakom bele az önerőbe, mint a párom. A hitel mégis az ő nevén van. Tényleg jó hogy nem már nem lesz emiatt tulajdonjogom.

Egyébként az mindegy hogy osztjátok meg a költségeket. Mindegy, hogy felesben fizetitek a törlesztőt, meg felesben a megélhetést, vagy te fizeted a hitelt, ő meg veszi a kaját neg fizeti a rezsit. Ugyanúgy tolja bele a pénzt a megélhetésetekbe. Írjátok le szerződésbe, hogy a hitel közös, de x millió önerőt csak és kizárólag te tettél bele.

2021. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem csak a saját megélhetését fizeti 4 óra munkával a férfi aki még csak nem is hitelképes.

4 órát dolgozik, beköltözik egy házba aminek az önerejét meg a törlesztőjét a 8 órában dolgozó, jól kereső nő állja a sajat családjanak a támogatasával. Milyen alapon lenne a férfié a ház egy része? Miközben ingyen lakik ott és kifizeti a paprikás krumpli rá eső felét meg a rezsibe belead vagy esetleg ő fizeti? Ami ha ő is fizeti, olcsóbb mint egy albérlet. Egy ilyen ember hajléktalan lenne ha nem lenne a barátnője

Hát hol tolja be a pénzt a megélhetésükbe? Talán a sajátjába miközben profitál a barátnő munkájából. És még ő szorong hogy nehogy utcára penderítsék. Jogosan mert tudja hogy egyedül nem képes eltartani magát. Én biztos hogy bem adnék tulajdonjogot ilyen esetben. Örüljön hogy szinte ingyen lakhat a barátnőjénél.

Plusz legalabb kérje meg a kezét ha már itt tartunk.

2021. ápr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
65%
Senki nem mondta, hogy 4 órát dolgozik, csak hogy annyira van bejelentve.
2021. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%
A kérdés is úgy szólt, hogy házat veszÜNK, nem házat veszek. Szóval az rendben van, hogy valaki fizeti a saját házát, míg a párja fizeti a rezsit meg a kaját? Szóval a tulajdonos csak a házát fizeti, a párja meg MINDENT, miközben ha szétmennek semmije nem marad? Aha, nagyon korrekt.
2021. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Kettőtök nevére. Ez így fair. Tökmindegy hogy ha hitelbe fizet, vagy a mindennapi megélhetésbe, ő is beadja a pénzt. Nálunk is a férjme fizeti a hitelt, mert jóval többet keres nálam, de a napi dolgokat én veszem, és ha kell valami a házba és nem hatszámjegyű összeg, akkor azt én veszem. Szép is lenne ha emiatt nem lenne tulajdonjogom, mert a hitelbe nem fizetek. Viszont a megtakarításom ugyanúgy belement az önerőbe.
2021. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
Apukád adja az önerőt, akkor csak a Te neveden legyen.Nem vagytok házasok, így ha válnátok is a tiéd maradna.Párodnak persze érthető, hogy nem lenne így jó, de ilyen az élettársi viszony 3s a házasság, ki amit beletett, azt visz.Az, hogy fizeti a kaját, rezsit az pont arra jó, hogy Nálad lakhat, amit Apukád és Te termtetettek meg.Párod attól még gyűjthet ingatlanra, talán lesz 8 órás bejelentett munkája, max kiadjátok.
2021. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ez kettőtök megállapodását képezi.

Ha te fizeted az önerőt és a hitel törlesztőrészleteket is te fogod, akkor célszerű, ha a te nevedre kerül a ház. Ugyanakkor ez majd fel fog vetni olyan kérdéseket, hogy a felújítást ki fogja állni? A bebútorozást? Abba azért szálljon be ő is? Lepapíroztok mindent, hogy ki-mit vett? Elvárható-e tőle, hogy beleadjon olyanba, ami sosem lesz a tulajdona?

Van arra is lehetőség, hogy közösen fizetitek az önerőt valamilyen arányban. Ennek arányában kaptok tulajdonjogot, a hitelt pedig adós és adóstársként veszitek fel, így ezért sarkítva fele-fele arányban feleltek. Ilyenkor a fenti kérdések nem vetődnek fel, hiszen védi őt a tulajdonjoga, de sokkal nehezebb szabadulni egymástól, ha úgy alakulna. Már be kell vonni a bankot, ki kell vásárolnod, vagy el kell adnotok a házat és elosztani az árát.

Az utóbbi bonyolultabb, de ha nem arra készültök lélekben, hogy szét fogtok menni, akkor szerintem sokkal tisztább és kevésbé érzékeny mindennapi téma, mint az első verzió.

2021. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!