Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Rengeteget veszekszünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rengeteget veszekszünk a férjemmel az utóbbi időben. Hogyan változtathatnánk ezen?

Figyelt kérdés

Talán nem is veszekedésnek mondanám, inkább civakodásnak, vagy méginkább kötekedésnek. Hosszabb-rövidebb ideig tartanak - és őszintén megvallva, teljesen irreleváns dolgok miatt csesszük el egymás estéit, reggeleit. Sosem tudjuk, mikor tör elő - mind a kettőnknek sarkalatosabb a saját igaza, mint egy nagy nyelés, és a béke. Mind a kettőnknek fontos az utolsó szó, és nagyon rövid idő alatt elég hevessé tud fokozódni egy ilyen vita.


Az alapvető baj, hogy nagyon nehezen tudjuk elengedni a dolgokat, és elég tüzes természetű mind a kettőnk. Szeretem a férjem, mert csodálatos ember - de végtelenül tud irritálni is (főleg, amikor egy ilyen konfliktus alkalmával előadja a kizökkenthetetlen bölcset, miközben tudom, hogy, ha rossz passzban van, miket tud a fejemhez vágni). Ütni tudnám, komolyan. Máskor meg egy angyal, aki megennék.


Nálatok hogy működik ez, mennyire normális, hogy ennyit tépjük egymást? Van esetleg valami bevált módszeretek a megelőzésre, vagy elengedésre?


Rengeteg energiát elvisz, tök fölöslegesen, de nem tudok mit tenni - remélem tudtok segíteni.


Még nincs gyerekünk, de nem szeretném, ha ilyen szülei lennének. 9 éve vagyunk együtt.


Köszi, és remélem nem tűnik túl infantilisnak a kérdés. 32/N



2021. jún. 25. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek engednie kell. Nem azért, mert nincs igaza, hanem hogy ne tépjétek a szátokat folyamatosan. Ha mindkettőtök makacs mint az öszvér akkor örökre ez lesz.
2021. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljatok meg boxolni, és ott vezessétek le a közös feszkót.
2021. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is értem, hogy így hogy jutottatok el a 9 évig és a házasságig. :/ Ha az én párom lenne ilyen természet, az 1. alkalommal még elnézném, de miután lenyugodott elmagyaráznám neki hogy ha bármi baja, észrevetéle, akármi van, akkor azt kultúrált módon adja elő nekem és beszéljük meg higgadtan. A 2. ilyen után már mehetne. Hogy bírtok így élni? Ez őrjítő, és gyerek mellett még rosszabbá válik.
2021. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es Ez igaz, de aztán jön a képbe, hogy miért pont én engedjek? És kezdődik az egész elölről. :(


2-es Nem rossz :D


3-as Igazából két dudás egy csárdában, mind a ketten ilyenek vagyunk. Két hülyegyerek. Nekem a 82. alkalommal is elönti a vörös köd az agyamat, amikor meglátom, hogy a mosogatóban hagyja a szivacsot. Neki pedig attól, hogy megint ezért szólok. Puff. Ennyi elég is általában.


Ettől függetlenül tűzbe mennénk egymásért. Úgy érzem, hogy ez nálunk már ilyen unaloműzés, mert tkp. semmi komolyabb gondunk nincs. Aztán tessék, csinálunk magunknak.

2021. jún. 25. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a koronavírus miatt jött ez elő? Nálunk is az összetartást és a más emberekkel való kommunikálás hiánya eredményezte, hogy idegesítettük egymást feleslegesen.
2021. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azóta sokkal nyugodtabb vagyok, hogy edzek, előtte én is az utolsó szó örökös tulajdonosa voltam. :) Nekem ez vált be.
2021. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet hülyeség de kellene fognotok egy füzetet és felírni benne hogy mik a rigolyáitok.

És aztán az abban leírtakat betartani.

mii még csak 3 éve élünk együtt, nekünk bevált.

Bár a az is igaz hogy munkamegosztáson kívül csak egy fél oldal van benne.

Ilyenek pl hogy a végén kel kinyomnom a fogkémes tubust cserébe az asztalomon nem pakolhat. Ö is betartja én is betartom így kevés a súrlódás köztünk. Kb 3 havonta egyszer kapunk össze.

2021. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!