Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek kéne fizetnie a bútorozást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kéne fizetnie a bútorozást?

Figyelt kérdés

Párom apukája most szeretne majd venni egy kicsi, olcsóbb, felújításra szoruló házat. Neki már van saját háza, ahol a mostani feleségével lakik, és azt majd a gyerekei fogják örökölni (párom és a két testvére). Ezért vennének közösen a feleségével egy másikat is, hogy ha ő meghal, akkor a feleségének és az ő gyerekének is legyen hova mennie az albérleten kívül.

Viszont azt a lakást ők nem tervezik használni egyáltalán, csak majd miután ő meghalt. Nem tudom, hogy éves, de nem olyan öreg, nem dohányzik, és nincsen semmilyen betegsége, szóval remélhetőleg nem mostanában fog meghalni. A házat és a felújítást ők fizetik.

És mivel ők nem használnák, addig odaadnák páromnak és nekem, hogy lakjunk ott (most albérletben lakunk), és nem kéne fizetnünk semmit, csak a hitel törlesztőjét (ami fejenként csak 25 ezer lenne), illetve nyilván a rezsit.

Viszont a bútorozást nem tudom, hogy tervezték, mert erről nem volt szó eddig. Azt se érzem teljesen jogosnak, ha ők fizetnék azt is, és mi használnánk nagyon sok éven keresztül, meg azt se, ha mi fizetnénk, pedig nem is a mi tulajdonunk lenne. Párom szempontjából még oké, mert mégiscsak az apja, meg ha szakítanánk, ő maradhatna ott egyedül, viszont ilyen esetben én nem szeretném csak úgy otthagyni a bútorokat, amiket én vettem. Na nem mintha szakítani szeretnék, csak ezzel is számolni kell.


Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?



2021. nov. 4. 12:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyetek draga bútort. Ikeában can egy csomó fapados megoldas, pl. 22 ezerert asztal es 4 szek. Most volt vm 200x300 as szőnyeg 10 ezerre akciózva, tulkeppen 150-200 ezerből be lehetne rendezni fullosra.
2021. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi lett, kérdező?
2022. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!