Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan működik a közös kassza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a közös kassza a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Beraktok pl. egy borítékba pénzösszeget mindketten és amikor bevásároltok a boltban, hozzátok a blokkot haza, és kiveszitek belőle? Például ha nem viszitek magatokkal éppen és ha nincs olyan apró, hogy vissza tudjátok venni belőle, felírjátok? Illetve ha viszitek, külön számolgatjátok, mennyi a visszajáró és azt másik zsebbe rakjátok és úgy visszateszitek? Stb.

#gyakorlat #Közös kasszs
2021. nov. 22. 23:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Húú bakker veled sem élnék közösben. Ezt a szarrágást.


Nekünk van egy bankszámlánk és oda megy mindkettőnk fizetése. Mindkettőnknek van hozzá bankkártyája és senki sem hányja a másik szemére hogy mennyit rak be a közösbe.

Együtt vagyunk jóban rosszban, gazdagsában, szegénységben 30 éve.

Mert szeretjük egymást és egy család vagyunk.

2021. nov. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%

A férfi betesz X összeget.

A nő beteszi az X felét...negyedét.


Majd a nő elkölti az X 90%-át.

2021. nov. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%
Én utálok boltba járni. Felőlem elköltheti az egészet csak legyen itthon sör.
2021. nov. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A volt férjemmel én se számoltam, mire mennyit költünk.

De új párommal muszáj valami megoldást találnunk. Apukám élt úgy, hogy adott a párjának pénzt, és a nő rendezte a bevásárlást, közmüveket, a nőnél éltek és ami megmaradt, mentek wellnessre pl.

Mi összevissza vásárolunk, a közműveket én rendezem. Jó lenne beadni x összeget havonra és azt költeni, és a megmaradtból tervezni.

2021. nov. 23. 00:14
 5/23 A kérdező kommentje:
De nem látom a gyakorlatban. Visszük haza a blokkokat és kivesszük onnan minden nap vagy gyűjtjük és hetente?! És felírjuk ha pl. 5ezrer költöttem de csak tizesek vannak a borítékba és nem tudjuk felváltani?
2021. nov. 23. 00:17
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Amit te mondasz, az nekem a különkassza inkább. Közösnél nem számolod, hogy ki-mire-mennyit költ szerintem.


Tudtok csinálni egy revolut/wise számlát és azt használni a közös kiadásokra.

2021. nov. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hát akkor különkassza a kiindulás, és a közösbe tett pénz kezelése érdekel :-)
2021. nov. 23. 00:23
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi össze költözésünk óta közös kasszán vagyunk, de mi mindketten minimálbérből élünk ha ez számít nektek (csak mert tudom, hogy itt mindenkinek 400 a nettója átlagban), szóval ezt nem nehéz beosztani. Tudjuk mire megy el.

Ha vonnak vmit a számláról azt rajta hagyjuk, a többit levesszük, be egy dobozkába. Ha kell pénz onnan veszünk ki, nem szamolgatjuk egymás után, mert megbizunk egymásban. Ha nagyobb kiadás van azt meg megbeszéljük.

Ahol a pénzt így félti vki azzal nem érdemes közös kasszázni, de még együtt élni sem.

2021. nov. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

Mi külön kasszán vagyunk ilyen értelemben, csak egy fizetésarányosan meghatározott összeg megy a közösbe, hogy kijöjjön havi 200-ra a közös tárcánk, a többi a miénk marad egyénileg.


Nálunk ez a közös rész úgy szokott menni, hogy beosztjuk hetekre és nagyjából azonos ütemben költjük el. Hónap elején ebből mennek a számlák, a maradék meg két adagban nagybevásárlásra.


Van széfünk szabadidős dolgokra is (meg van egy lakásra is, ami inkább ilyen háztartási gép, felújítás célú valami, amire innen-onnan átszivárognak kisebb összegek visszajáróból), oda is hasonlóan rakunk be valamivel kisebb összegeket havonta. Nyilván ha úgy van, még mindig rakhatunk bele a saját pénzünkből, de alapvetően ezt kezeljük létezőnek és igyekszünk úgy meghúzni a határokat, hogy kijöjjünk belőle. Nem nagyon szoktunk felülköltekezni, sőt, van, hogy marad is pénz, azt általában átrakjuk a szabadidős széfbe, szóval ez is motivál. De tényleg azt tartjuk észben, hogy ha elfogy onnan a közös pénz, akkor ez van, így jártunk, vissza kell fogni magunk.


Mi is revoluton csináljuk ezeket.

2021. nov. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%
Ja amúgy nekem apám csinálta ezt a blokk kérős hülyeséget. Szerintem ez az ötlet halva született. Baromi toxikus és túlkontrolláló ez a felfogás és szerintem nem való kapcsolatba. A közös pénzetek jól beosztani közös érdek és ha úgy álltok hozzá, hogy ha kimerül a széf a fizu előtt, akkor az is közös szívás, nem pedig valamelyikőtök pótolja következmények nélkül, akkor menni fog számlák nélkül is a kezelése.
2021. nov. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!