Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Van itt olyan, aki teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki teljesen ellentétes politikai nézeteket vall, mint a párja? Kihat a magánéletetekre?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 19:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
86%
Én azért nem jöttem össze valakivel mert eszméletlenül durván liberális volt ;D
2021. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy olyan csajom, aki elég baloldali irányvonalat képviselt(magas adók, állami beavatkozások stb.) én meg egy individualista libertárius vagyok, szóval gazdasági kérdésekben teljesen ellentétesen gondolkodtunk, társadalmi kérdésekben viszont voltak egyezések, ott ő is azzal értett egyet, hogy az állam minél kevésbé avatkozzon be (pl. szólásszabadság,sajtószabadság,véleményszabadság melletti kiállás, gyűlöletkampánnyal szembeni fellépés), jókat vitáztunk, habár sokszor nem értettünk egyet, de tiszteletben tartottuk egymás véleményét.Nem emiatt lett vége.
2021. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
A legtöbb magyar faszi jobbos, szóval sok ilyennek kell lennie. Eltűrik egymást.
2021. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Bár egyik politikust sem szeretem, de sosem jönnék össze baloldalival (de olyan személlyel sem, aki állandóan hevesen politizál és másokat akar megtéríteni - mindegy, milyen oldalon áll).
2021. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vallom, hogy a lényegesebb dolgokban (család, világnézet, stb.) muszáj hasonlóan gondolkodnunk, különben hosszú távon nem működik a dolog. Politikai nézet terén én elképzelhetetlennek tartom, hogy velem teljesen ellentétes gondolkodású legyen a társam. Nyilván egy adott oldalon belül valamennyi árnyalat az beleférhet, de hogy teljesen a másik oldallal szimpatizáljon, az kizárt. Ennek szimplán az az oka, hogy ez nem csupán egy pártpreferencia kérdése, hanem ezzel egy adott gondolkodásmód, életszemlélet is jár, ami az élet minden területére kihat. Arról nem beszélve, hogy például a gyerekeimnek sem szeretném, ha olyan értékrend adódna át, amivel én egyáltalán nem értek egyet.

/F

2021. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan nem volt, akivel TELJESEN ellentétes nézeteket vallottunk volna. Olyannal éltem már együtt, akivel mérsékelten - én liberálisabb voltam, főleg társadalmi kérdésekben. Tiszteletben tartottuk egymás véleményét, és azért egyikünk sem dolgozott olyan helyen meg nem volt annyira szélsőséges, aktivista típus, hogy kellemetlen helyzetbe hoztuk volna egymást. Persze azért ideálisabb lett volna valaki, akivel ezen a téren hasonlóan gondolkozunk, de nagyon sok minden másban, számomra párkapcsolati téren / együttélésnél fontosabb dolgokban nagyon jól passzoltunk egymáshoz.
2021. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A párom sokszor felidegesít, a trumpista szövegeivel, de ez nem egy olyan dolog ami miatt egymás torkának eredményt esnénk
2021. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

A feleségem FIDESZ-es, én LMP-s voltam régebben, a tesztek szerint baloldali gondolkodású vagyok. Szoktak lenni vitáink, régebben elég durvák is. Viszont az baromi érdekes és tanulságos, hogy egyrészt ő sokkal többet foglalkozik politikával, mint én, úgyhogy sokat tanultam tőle és már jobban megértem egyrészt a konzervatív gondolkodást, másrészt beláttam, hogy nem lehet megúszni azzal a felszínes hozzáállással, amivel én kialakítom a véleményemet. Illetve meg lehet úszni, de az eredmény olyan is.

Azóta máshogy látom a jobb-baloldali híroldalakon megjelenő híreket. Jobban látom a manipulációt, pl. a zsigeri gyűlölet felhasználását az ellenzéki beszédmódban is, nem csak – mint előtte – a FIDESzében, ami elég durva érzés.

Szóval egy értelmes, de más beállítottságú emberrel mindenképp érdemes beszélgetni.

2021. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi párommal ebben a kérdésben 90 százalékban egy hullámhosszon vagyunk. Számomra ez fontos, mert érdekel a politika, szeretem ha a társammal lehet beszélgetni róla, és nem megy át veszekedésbe a különbségek miatt.


Viszont párszor randiztam egy, az enyémtől teljesen eltérő világnézetű férfival. Ha szóba jött a téma, mindig úgy éreztem hogy hülyének vagyok nézve, felhúzta magát és nem lehetett vele higgadtan beszélgetni. Nem is lett belőle semmi. :D


Sztem nagyon különböző politikai nézetek akkor férnek meg egymás mellett, ha egyébként a feleket nem igen izgatja, csak 4 evente elmennek behuzni az x-et.

2021. dec. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nandi2 válasza:
Egyszer azt mondta valaki 2002 - ben , hogy " A Haza nem lehet ellenzékben ! " Ezek után , ha valaki ennek az "embernek" hisz,...az nem lehet se barát,se barátnő , se házastárs ...mert ezek azt hiszik, hogy ők a kiválasztottak és mindenki más hazaáruló ellenség !
2021. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!