Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Együttélés után távkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés után távkapcsolat (nincs gyerek), mi a véleményetek egy ilyen helyzetről?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, de szerintem nagyon nehéz helyzet az, amikor 2 éve együtt él a pár, majd a férfi munkája miatt kénytelen egy másik helyre költözni és a lánynak lakótársat kell keresnie emiatt, mert egyetemistaként másra nincs lehetősége.


Persze minden élethelyzet egyedi és minden ember más, de amelyik férfinek fontosabb a karrierje, semhogy összehúzza a nadrágszíjat ameddig a párja is elvégzi az egyetemet (utána mehetnek együtt máshová), annak nem lehet elég fontos a lány.


Vagy annak kell alkalmazkodni a másik döntéséhez, aki nem keres pénzt/nem mobilis?


Mert persze, fontos a karrier, de mi haszna van abból a nőnek, ha esetleg a férfi több száz kilóméterrel arrébb úgy dönt, hogy mégsem ő az igazi...


Én akkor engedtem el a távkapcsolatom az exemmel, amikor ő semmiképpen sem lett volna hajlandó odaköltözni, ahol tanultam, pedig a munkája nem indokolta, hogy maradjon, csak a család, meg a haverok stb.


Úgyhogy az exemnek is azt mondtam, meg most a barátnőmnek is, hogy mert mi nők nem kell áldozatokat hozzunk azért, hogy működjön a karrierünk, a kapcsolatunk?

Miért a férfiak kell elvárják, hogy az legyen, amit ők akarnak? Miért a nőnek kéne a férfihoz költözni, meg türelmesnek lennie, hogy hátha egyszer nem lesz önző a másik?


Ha nincsenek közös célok, akkor hagyni kell...


Nagyon sajnálom a barátnőmet, de ez az ő életük, és lehet nem kellett volna elmondjam a véleményem.



2021. dec. 20. 00:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez a kapcsolT a padi sziveben mar akkor haldoklott amikor eldontotte hogy eljon. Pest meg ugye program es csajkánaán, szoval valszeg ismerkedik mar itt is, de meg tartalekba irogat a volt nojenek.
2021. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11-es nem biztos. Ha munka miatt jött el biztos kedvezőbb lehetőséget talált.Hazaköltözött a szülőkhöz ahol gondolom hozzájárul a rezsihez de jóval kevesebb a kiadása. Lehet,hogy elgondolkodott azon,hogy mennyire nem kedvező anyagilag a jelenlegi helyzet, nem lát ennek javulására ott kiutat.
2021. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9: A srác egy évig spórol legyen pénz albérletre? Azért ez elég furcsa, mert az albérleti díjat minden hónapban le kell rakni, nem csak 1 év múlva, egyszer. Kicsit úgy tűnik, hogy más (is) van a dolog hátterében.
2021. dec. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Soha nem mennék bele ilyenbe. Mondjuk nekünk könnyű volt, mindketten budapestiek vagyunk, fel sem merült igazán ez a kérdés.

De egy komoly kapcsolatban csak együtt terveznék. Ha el akarnék költözni, akkor ezt előbb a párommal egyeztetném, és csak utána jönne a munka meg a tanulás kérdése.

2021. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy jól értem-e a helyzetet, de próbálom kitalálni, hogy mi van...


Mindketten egyetemre jártak, ott jöttek össze, a szülők fizették az albérletet. A srác végzett és talált egy jó kezdő pozíciót Budapesten. Persze Pécsen is van hely, de egy életre meghatározhatja a karrierjét, hogy hol kezd és mit tanul ki, ezért felment Budapestre, hogy mondjuk ne egy bankfiókban kössön ki pénzügyesként, hanem a központban a contorlling részlegre kerüljön.


A csaj június környékén megy utána, ha addig nem szakítanak. Mindketten kb. 23 évesek egy bsc után?


Esetleg a lánynak az utolsó félévben heti 2-3 napot kell majd talán bejárni, amúgy szakdogát ír, mondjukheti 5 napban?


Furcsa, hogy arról nem írsz, hogy a barátnőd ki lenne ettől borulva, csak arról, hogy gázos, hogy össze kellett költöznie valakivel.


Ha a srác fizetné az albérletet és egyedül lakna, akkor oké lenne?

2021. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

De, ki van borulva, mert nagy visszalépésnek éli ezt meg így és nem igazán jön ki a lakótársával sem.


És persze, hogy azért mentek bele a szituba, mert jobb lehetőség volt Pest karrier szempontjából és ha már ott él a srác családja, nyilván nem megy albérletbe, de nem is értem, hogy honnan jött a kérdés, hogy a srácnak is albérletben kellene laknia... mikor kìvántam én ilyet?


Én se mennék az első munkahelyemre albérletbe, ha a családomnál is meghúzhatnám magam egy darabig, nem ez a baj, hanem hogy a lánynak egy jól működő kapcsolat után egy lakótárs jutott, ami nem kellemes dolog. És nem állnak úgy anyagilag a szülei, hogy szoba helyett garzonba menjen, 30 ezer ft a különbség kb.


És nekem az elvi részével van bajom, hogy kb. Minden pasi belepusztulna 1 év kevésbé menő állásba, akkor már inkább elköltözik egy jobb lehetőség érdekében, semhogy a kapcsolata elég fontos legyen.


És ja, a szakdogaírás sokak szerint nem megterhelő lehet mellette utazgatni, stb... azért ez nem így van. :D és a srác egyszer sem utazott le a félévben a barátnőmhöz, mert neki nincs kocsija...


Sajnálom, de nem csípem a hozzáállását, szerintem a barátnőm jobbat érdemel.

2021. dec. 20. 14:43
 17/17 anonim ***** válasza:
Úgy rrzem,hogy itt nem is az elköltözéssel van a baj,inkább azzal,hogy a barátnőd lakhatása most számára nem megfelelő. Ha tudna finanszírozni egy garzont ahol egyedül lehetne nem is rdekelné a pasi elköltözése. Ez kicsit önző gondolkodás. Ennyi erővel a srác is nézheti a saját érdekét ami hosszabbtávra is kihathat akár a közös életükre is.
2021. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!