Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek érdemes várni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes várni a másikra, ha alapvetően jól működik a kapcsolat, de nem történik előrelépés (összeköltözés)? Te szeretnéd, a másik még nem.

Figyelt kérdés

A mi esetünk:


5 éve vagyunk együtt, én 25N, ő 30F. A maga szintjén jól működik a kapcsolatunk, tiszteljük és szeretjük egymást. Többször is volt már róla szó, hogy összeköltözünk, de valahogy mégsem történik meg a dolog. Én albérletben lakom, ő a szüleivel. Mindketten dolgozunk.


Én szeretnék már olyan életet, hogy együtt lakom a társammal. Szerintetek meddig érdemes várnom rá? A félreértések elkerülése végett: nem házasodni, családot alapítani szeretnék, hanem egyszerűen közös hétköznapokat élni azzal, akit szeretek, aki a társam.


Tudom, ennyi alapján nehéz megmondani, de nem szeretnék többet leírni az életünkről. Szóval igazából az a kérdés, hogy ha szitutól függetlenül lehet egy objektív határt húzni, hogy meddig érdemes várni a másikra, ti milyen határt húznátok?



2022. jan. 18. 20:59
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

"A maga szintjén jól működik a kapcsolatunk..."

A "a maga szintjén" annyit jelent nálam, hogy nyilván az együtt-nem-lakás határt szab a kapcsolat komolysági szintjének. Azt a szintet, amin vagyunk, azt eléggé kimaxoljuk, abban jól együtt tudunk működni.

2022. jan. 18. 21:00
 2/27 anonim ***** válasza:
74%

"meddig érdemes várni a másikra"

Most te vársz? Az hogy néz ki? És mi lenne másképp, ha nem várnál?

2022. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

És mi az akadálya, hogy összeköltözzetek? Ha semmi akkor lényegében "kényelmi hölgyike" vagy semmi több.


A tapasztalataim alapján, az a férfi aki nem akart velem együtt lakni az később sem akart jobban.

Pl. az egyik egyetemi szerelmem és párom képes volt albiba menni (közel lakott az egyetemehez, tehát nem szorult rá), hogy együtt lakhassunk.


Sajnos ez az összeköltözés szinonímája az akarásnak. Akit tényleg szeretnek azt mindig magad mellett akarod tudni. Vele akarsz kelni és feküdni.

2022. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

2-es: Várok, hogy esetleg őbenne is megérjen, hogy új életet kezdjen, új életközösségbe lépjen (a szüleitől el, a párjához). Természetes, hogy két emberben nem egyszerre érik meg ez az igény.


Ha nem várnék már, akkor azt mondanám, hogy akármennyire is szeretem őt, szeretek időt tölteni vele, kívánom, inkább szakítok, mert elképzelhető, hogy nem lesz ebből komolyabb kapcsolat, mert mások az igényeink és az életszemléletünk.

2022. jan. 18. 21:10
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te 5 éveket várogatsz akkor 40 évnél előbb nem kóstolók neked esküvőt sem. Kivéve ha nem vagy házasságpárti, mert akkor ez nyílván tárgytalan és talán az a legszerencsésebb életút neked, ha maradsz "az a lány".
2022. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
2-es vagyok. Ha már a szakítás is eszedbe jut, akkor szerintem mondd meg nki, hogy te szeretnél összeköltözni vele, és hallgasd meg a válaszát.
2022. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

En kb 2-3 honapon belul is már egyutt éltem azokkal akikkel minden a sínen volt. Több éves kapcsolatok is voltak belőle.


Akik hezitálnak anyagi vagy kényelmi okokbol azoknál én csak 1-2 évet várok és utána már fel is tűnik hogy az ilyenek rendszerint nem is vesznek komolyan, csak elvannak velem.

2022. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Hányszor láttam én már azt, hogy egy pár 5-10 évig lóg a levegőben, majd a szakítás után 1-2 éven belül esküvő.


Szerintem, aki 30 felett, 5 éves kapcsolatban továbbra is anyukával akar élni és egy lépést nem tesz a közös jövőért, azzal felesleges folytatni.

2022. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Idióta vagy, hogy 5 évig vártál. Ennyi idő akkor elfogadható, ha tizenévesek, vagy max fiatal huszasok vagytok. A hapsi 30 éves...mégis mire nincs kész? Jézusom. Már 4 éve otthagytam volna a büdös francba.
2022. jan. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
6-os: Megmondtam neki, beszéltünk erről többször is. A közös élet gondolata neki is tetszik, csak tenni nem tesz érte. Azt is beszéltük, hogy ő jönne hozzám, ahol én most lakom, mert úgy a legpraktikusabb (bár én bármilyen más megoldásra is hajlandó vagyok, ezt is mondtam). De végül kényelmi okokból sohasem jött át / javasolt megoldást (nehéz felszámolni az otthoni életet, valami mindig közbejön, a munkahelye is nagyon közel van a mostani otthonához). Amit ebből én leszűrök, az az, hogy ő nem annyira szeretne mégsem együtt élni, mert minden korábban felsorolt "akadály" könnyen átugorható lenne, ha igazán akarná.
2022. jan. 18. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!