Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek érdemes várni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes várni a másikra, ha alapvetően jól működik a kapcsolat, de nem történik előrelépés (összeköltözés)? Te szeretnéd, a másik még nem.

Figyelt kérdés

A mi esetünk:


5 éve vagyunk együtt, én 25N, ő 30F. A maga szintjén jól működik a kapcsolatunk, tiszteljük és szeretjük egymást. Többször is volt már róla szó, hogy összeköltözünk, de valahogy mégsem történik meg a dolog. Én albérletben lakom, ő a szüleivel. Mindketten dolgozunk.


Én szeretnék már olyan életet, hogy együtt lakom a társammal. Szerintetek meddig érdemes várnom rá? A félreértések elkerülése végett: nem házasodni, családot alapítani szeretnék, hanem egyszerűen közös hétköznapokat élni azzal, akit szeretek, aki a társam.


Tudom, ennyi alapján nehéz megmondani, de nem szeretnék többet leírni az életünkről. Szóval igazából az a kérdés, hogy ha szitutól függetlenül lehet egy objektív határt húzni, hogy meddig érdemes várni a másikra, ti milyen határt húznátok?



2022. jan. 18. 20:59
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Bennem egyébként kb. másfél éve érett meg, hogy szeretnék együtt lakni vele.
2022. jan. 18. 21:24
 12/27 anonim ***** válasza:
92%
Hát akkor te is elég csigatempóban haladsz, de a pasid nagyon gáz. Aki 30 évesen inkább a szüleivel lakik, attól mégit mit vársz?
2022. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
7-8-9: Hát igen, én most vagyok azon a ponton, hogy ezt el kell kezdeni racionálisan kezelni. Elvégre az összeköltözési igényemmel másfél éve várakozom. Hiába szeretem, most márt úgy kell esetleg majd újra bevetnem magamat a párkeresésbe, hogy szűröm azokat, akik nem elköteleződésben gondolkodnak. 20 évesen ez nem annyira volt még szempont. Tehát nem öt éve várok, hanem másfél, és nem tudom, várjak-e még tovább. Valószínűleg nem érdemes.
2022. jan. 18. 21:29
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

2., 6. vagyok

Akkor már bőven eleget, vagy túl sokat is vártál.

2022. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Szerintem nem haladok csigatempóban (de ez nyilván teljesen emberfüggő, hogy ki hogy látja optimálisnak). Én 23-24 éves koromig inkább az egyetemi dolgokkal voltam elfoglalva, azóta karriert építek, de úgy igazán a suli befejeztével kezdtem el vágyni az együttélésre. Akkor értem meg rá. Meg alapvetően is elég független típus vagyok, szóval ez nálam nagy szintugrás, hogy a közös élettér, mint vágy, megjelent.
2022. jan. 18. 21:33
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítenek.
2022. jan. 18. 21:33
 17/27 anonim ***** válasza:
93%

Bocs, de szerintem ha magától 5 év alatt nem éert meg benne a gondolat, akkor ennek nincs értelme. Max adhatsz neki ultimátumot, hogy vagy most összeköltöztök, vagy vége. Lehet akkor belemegy, de ha alapvetően nincs rá igénye, csak kikényszeríted, nem jársz vele jól.

Szerintem ilyen idősen kicsit tudatosabbnak kell lenni. 29 voltam, mikor összejöttem a párommal, egyértelműen közöltem vele az első hónapban, hogy baromira nincs kedvem valami gagyi tinikapcsolathoz. Ha minden jól megy, akkor haladjunk. 4-5 hónap után költöztünk össze, 1 év után eljegyzett, 2 évesek voltunk, mikor házasodtunk. Ilyen idősen biztos nem tökölődnék olyannak, aki még az anyja szoknyája mellől se képes elmozdulni.

2022. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
8%

Hát nem tudom, én várnék szerintem.

Ez egy olyan dolog, amit érezni kell mindkét félnek, nem lehet erőltetni. Ha alapból nem utasítja el, akkor nyilván ő is szeretné, de talán még nem érzi úgy, hogy megérett rá. Oké, 30 éves, de felejtsük el, hogy mennyivel érettebb egy nő.

2022. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
18-as, igen, ezeken a szempontokon is sokat gondolkozom mostanában.
2022. jan. 18. 22:16
 20/27 anonim ***** válasza:
92%

Én biztos nem várnék. 5 év rengeteg idő, nem is nagyon ismerek olyan kapcsolatot a környezetemben, ahol ennyi ideig nem léptek előrébb.

Mondjuk ha nem akarsz házasságot meg gyereket, akkor ráér ez a lassú víz tempó, de ha akarsz, akkor nem árt belehúzni. Mivel egy kapcsolat együttélés nélkül nem sokat ér ebből a szempontból, hiába vagytok együtt öt éve, teljesen az elején vagytok, és ilyen életre szóló elköteleződések előtt tanácsos pár évig együtt élni. Lakva lehet csak megismerni a másikat. Simán lehet, hogy pár hónapnál nem húznátok tovább összeköltözés után, akkor meg kezdheted elölről a tárkeresősdit.

2022. jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!