Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit lehet csinálni egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet csinálni egy olyan partnerrel, aki délutánig alszik?

Figyelt kérdés

Férjem rendszeresen délutánig alszik. A munkaideje kötetlen, így a munkát bármikor meg tudja csinálni. Hétvégén meg aztán teljesen elengedi magát, olyankor délután 3-4-ig is alszik (hétköznap "csak" 1-2-ig.

Én sem szeretek korán kelni, 10 körül szoktam, hétvégén 11 körül, és nem is megyek korán lefeküdni. Az én munkaidőm is kötetlen, de igyekszem fenntartani egy normál napirendet.

Na most a problémám a következő: alig vagyunk együtt, mivel ő folyton alszik. Egyedül érzem magam nagyon sokszor, meg mire ő felkel, én már sokszor kitakarítok, így a házimunka is szinte 100%-ban rám marad.


Beszéltem vele erről, folyton azzal jön, hogy ő fáradt, meg nem alszik jól, a hétvégékre meg mindig azt mondja, hogy "valamikor ki kell pihennie magát". Sokszor alszik 12 órákat, én elhiszem, hogy fáradt, de nem hinném, hogy a 12 óra alvás segítene.

Nem sportol, nem nagyon csinál munkán kívül semmit.


Mit csináljak vele? Ez fenntarthatlan, és őszintén szólva taszító is. Lusta embernek gondolom. Régen is szeretett sokáig aludni, de ennyire extrém nem volt.


Mivel a beszélgetés nem segít, mit tanácsoltok? Van valaki hasonló helyzetben?



2022. febr. 12. 15:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Esküszöm, mintha a vőlegényemről írtad volna! Mondjuk neki nem kötetlen a munkaideje, de inkább elkésik mindennap, mintsem felkelne egyetlen egyszer is időben. Ő is sokáig fent van, sokáig alszik, majd utána sokáig ül a wc-n, aztán elmegy tusolni. Mire mindennel megvan, van délután 4-5 óra.

Megmondom őszintén, engem is taszít. Már szóltam neki érte én is, szerintem érzi is, hogy gáz, amit csinál, de csinálja tovább.


Szerencsére nekem csak vőlegényem, de ha ez így marad én hozzá nem megyek. Én is egyedül vagyok ilyenkor, gyakorlatilag nincs hétvégénk, meg nem lehet normálisan élni úgy, hogy csendben kell lenni, mert ő alszik, meg nem lehet használni azt a szobát majdnem egész nap, ahol ő alszik. Gondolom, te is hasonló helyzetben lehetsz.


Szerintem ha a kommunikáció sem segít, és tényleg folytatja, akkor a különválás lehet a megoldás. Drasztikus lehet, de én úgy gondolom, hogy eleve gáz, hogy nincs igénye, hogy velem legyen. Mert a közös időnk helyett ő alszik, amikor én alszom éjjel, akkor meg netflixezik vagy játszik.

Ez nem egy jó kapcsolat. Ja,és én is sokszor kitakarítok mire ő felkel. Ezt is utálom. Na, jó nem folytatom. Majd írd meg, mi lett veletek!

2022. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Sima válóok a nem megfelelő szinkronitás. Hogy ismerkedtek meg ilyen hétalvókkal?
2022. febr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Elköltözni nyugatabbra... :)
2022. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy sorstársra találok, 1-es!

De most mit lehet tenni, őszintén? Kérjem meg, hogy ezt fejezze be azonnal? Ennyi erővel ő is kérhet, hogy én is maradjak fenn sokáig és aludjak tovább,nem? Kinek van igaza?

Triviális dolognak tűnik, de annyira frusztrál, hogy elmondani nem tudom.

2022. febr. 12. 15:52
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Férjed.. mióta van ez az állapot?
2022. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván neked van igazad, hiszen általában az a normális, ha az ember nappal van ébren és éjjel alszik. Ha ő ezt nem képes belátni és érdemben tenni is érte, az nem a te hibád. Mellesleg ezzel a kapcsolatotokat is "értékeli", ahogyan téged is. Én is megbántva érezném magam, ha ennyire nem lennék fontos a páromnak.
2022. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet, hogy valami egészségügyi baja van?


Én ma pl. arra ébredtem, hogy majdnem meghaltam, alvási paralízissel egybekötött fulladással. Remélem nálatok nincs ilyen gond.


Gyerekkoromban voltam ilyen, nem tudom miért, de tudtam 12-14 órákat aludni. Aranykor... Mára a 9-10 a standard, munkanapokon 6-7, de van, hogy kevesebb (időnként kénytelen vagyok megtámogatni az alvást a biztonság kedvéért)


Ha nála ez csak lustaság, az baj. De ha valami szervi vagy pszichológiai gond, akkor jobb orvoshoz menni. Lehet 0 értelme lesz, de egy próbát megér.

2022. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

És hogyan intéz bármilyen hivatalos ügyet? Hisz nem fogják az alvásához igazítani az ügyfélfogadási időt.


Meg aztán undorító is. Engem nagyon taszít az ilyen lusta ember.

2022. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%
Szülj neki egy gyereket, az majd felkelti.
2022. febr. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha alvási paralízise volna, szerintem én volnék az első, akinek elmondaná. Nem gondolok ilyesmire. Mint írtam, mindig is szeretett sokáig aludni, de az utóbbi pár hónapban durvult el ennyire a helyzet (főleg mióta ez az állása van).

Még mielőtt jönnének a minek mentél hozzá kérdések, gondoltam leírom. Sokáig aludni mindig is szeretett, ahogy én is. De azárt felkelt délelőtt. Az utóbbi pár hónapban már rendszeresen délután.


8, nem tudom, minden hivatalos ügyet online intéz. Ha kéne valami, akkor felkelne. De ilyen egy évben egyszer van kb.

2022. febr. 12. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!