Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A párommal évek óta együtt élünk, rossz munkahelyei voltak, nem érezte sosem jól magát ezeken a helyeken. Közben a kapcsolatunkban sem tette oda magát sosem nagyon. Pl rendszeresen elfelejtette a névnapokat, fontosabb dátumokat. Jól esett volna, ha ilyenkor felköszönt, de elfogadtam, h ő ilyen. Most lett egy jó munkahelye és ez kihatással lett a viselkedésére is. Azóta, hogy odament elkezdett felírta minden munkatársa név és szülinapját és reggel rohan a boltba, hogy mikor beér, felköszöntse őket, mindent megtesz, h bevágódjon. Ezzel nem is lenne baj, viszont itthon továbbra sem figyel ilyesmire. Az édesanyja névnapját is elfelejtette a napokban, nem köszöntötte fel, rám sem figyel oda ilyen jelesebb dátumokon továbbra sem, csak a munkahelyén lévőknek jár ez a megtiszteltetés. Ez nekem nagyon rosszul esik. Mikor próbáltam elmondani, hogy nem várom el, h bármikor is bármilyen alkalomból felköszöntsön és megszoktam már, h ő ilyen, de ez most, hogy a munkahelyén lévőkre meg így odafigyel, eléggé rosszul esik, mert rájöttem, h tud ő figyelmes lenni, de ezek szerint nem az én kedvemért. Ekkor összeveszett velem, hogy én nem fogadom el őt és csak veszekedést generálok. Pedig nem ez volt a célom, csak elmondani neki, hogy ez bánt. Mégsem értette meg a problémám. Tudom, h fontos most számára a helyzete és mindent megtenne, hogy megtartsa, ami van, de úgy érzem, értem nem "kapar" ennyire, én nem vagyok ennyire fontos neki. Mit tennétek hasonló helyzetben?
2022. febr. 21. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

úgy látszik, hogy egy érdekember, mint magán és mint társadalmi életben.


Nem egyező szeretetnyelvetek van nézz után google ..

ez hosszú távon komoly lelki problémát tud okozni, döntsd el, hogy neked ezek beleférnek-e hosszabb távon és döntsd el mi a fontos..a tárgyak vagy a szeretet ölelés harmonikus együtt élés, vagy a személytelen tárgyak halmozása tárgyakkal kifejezni amit érez..

2022. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nyilván, a harmonikus együttélés a fontos és nem a tárgyak halmozása, de egy-egy ilyen gesztusban, mint mondjuk a névnapon való felköszöntés sem az ajándék tárgya miatt fontos, hanem amiatt, hogy az illető gondolt rád. És ha másokra gondol és kifejezi a rájuk gondolást, de felém meg nem, akkor itt nem a tárgy hiányzik, amit kaphattam volna, hanem a gesztus maga. Remélem, így érthetőbb, hogy mi bánt.
2022. febr. 21. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:

azt irtad, hogy elfogadtad évekkel ezelőtt, hogy ilyen mert elfelejtette a rendszeres névnapokat. right

tehát nem ő változott, hanem te!!!

akkor jó volt, most, hogy új munkahely van már nem jó.


Tehát, nem védeni akarom tényleg generálod a feszkót.


mire jöttél rá évek után, hogy egy olyan férfivel vagy aki csak azért kedves, hogy abból profitáljon, önös érdek által..


Beszélgetni szerettél volna vele, de nem értett meg mégis mit akarsz tőle, ha ennyi évig jó volt úgy akkor most miért nem jó.

az ő szempontjából jogos félre ne érts nem védeni akarom.


akinek döntést kell hozni az te vagy, hogy neked ez igy jó-e hosszú távon, mert változni nem fog irányodban, ahogyan ezt tapasztalhattad, érted nem fog kifordulni önmagából, csak másokért fog áldozatot hozni.


Gondolom ez a felismerés szivbe vágott, kérdés?

Akarod-e igy élni vele az életedet a jövőben, családot alapitani vele...

stb stb..

ülj le vele, és olyan helyzetben kérdezd meg amikor nincs hová meneküljön a válasz elől...

2022. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lathatolag kepes magat megemberelni, ha az erdeke ugy kivanja. Teged viszont le se sajnal. Nyugi, a munkahelyi fontoskodas is hamar el fog mulni, a ver nem valik vizze. Ha osztonbol nem jonnek a gesztusok, es odafigyelni sem hajlando, hogy legalabb tervezetten kedvedre tegyen, akkor en se terveznek vele hosszutavon. Ez az egyutt eldegelunk cimu langyosviz, tisztelet, szeretet, odafigyeles es megertes nelkul.
2022. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!